Neler Yeni

Comnet vs Netspeed Hangisi?

Saribo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sami Ayan
Selamlar comnet ve netspeed arasında kaldım. Kocaelideyim bu sebeple comnete sıcak bakıyodum ama evimde kurulum yok bu yüzden kurulum ücreti de ödemek istemiyorum. Netspeed sabit hız ve düşük ping verir mi? Çünkü yayın filan açacam.
Marmara bölgesinde Netspeed kullanan varsa biraz yardımcı olabilir mi?

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Selamlar comnet ve netspeed arasında kaldım. Kocaelideyim bu sebeple comnete sıcak bakıyodum ama evimde kurulum yok bu yüzden kurulum ücreti de ödemek istemiyorum. Netspeed sabit hız ve düşük ping verir mi? Çünkü yayın filan açacam.
Marmara bölgesinde Netspeed kullanan varsa biraz yardımcı olabilir mi?
Hocam NetSpeed kullaniyorum ve öneririm.
Sabit hiz ve dusuk ping aliyorum. Eger altyapiniz iyiyse sizde alirsiniz.

Öncelikle NetSpeedde comnetten daha dusuk ping alirsiniz.

Kurulum ucreti vdsl ve adsl kullanicilarinda var. Ama baska iss den gecis yaparsan ucretsiz kurulum oluyor.
Eger altyapiniz fiber ise kurulum ucreti yok ve ucretsiz modemde veriliyor.

Taahhut yok. Hem en uygun iss hem musteri hizmetleri bilgili hemde internet hizmetleri kaliteli.

İlk olarak altyapi sorgulayin ona gore paket alirsiniz.

2 adet 35 mbps paket var:

1. si 63tl 100gb kotali. Kota bitince gb basi 50 kurus aliyor ve fiyat 86tl oldugunda paket sinirsiz kotaya donuyor ve fiyat sabitleniyor

2. si 86tl ve direk kotasiz sekilde kullaniyorsunuz.

Bu 2 paket aslinda ayni yola cikiyor. Ama 1. Daha mantikli.

35 ve ustu vdsl hizi almaniz icin 100 mbps vdsl paketini almaniz gerekiyor. Altyapiniz 100mbps desteklemese bile altyapiniza gore maksimum hiza sabitliyorlar.

Eger fiberiniz varsa 100 mbps 98tl karsiliginda alabilirsiniz.

Ve bu bahsettigim fiyatlara davet kodu indirimi dahil degil. Davet kodu indirimi ile 12 ayligina 5'er tl faturaniza indirim yapiliyor. (Davet kodunu en altta paylastim)

Simdi gelelim ping konusuna:

NetSpeed Turk telekom yurt disi cikislarini kullandigi icin rakipleri TurkNet ve Millenicomdan yurt disi kaynakli oyunlarda daha dusuk ping alirsiniz. Dusuk alma nedeniniz Millenicom SuperOnline cikislarini kullanmasi ve TurkNet'in kendi cikislarini kullanmasindan dolayi. En kaliteli cikis Turk Telekom cikisi. En kalitesizi ise SuperOnline cikisi. Comnetin hangi iss nin cikislarini kullandigi hakkinda bir bilgim yok.

Yurt icine gelecek olursak NetSpeed comnet ve TurkNet Turk Telekom cikislarini kullandigi icin hemen hemen ayni pingi alirsiniz ama millenicom SuperOnline cikisi kullandigi icin yine NetSpeed ve TurkNetten fazla ping alirsiniz.

Ben NetSpeed 69 mbps kullaniyorum ve 66-67 download 7.6 upload stabil sekilde aliyorum.

Eger bahsettigim indirimden yararlanmak isterseniz basvururken LRS7H5 kodunu kullanmaniz yeterlidir. 😊

NetSpeed hakkinda sorun varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:

Saribo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sami Ayan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam NetSpeed kullaniyorum ve öneririm.
Sabit hiz ve dusuk ping aliyorum. Eger altyapiniz iyiyse sizde alirsiniz.

Öncelikle NetSpeedde comnetten daha dusuk ping alirsiniz.

Kurulum ucreti vdsl ve adsl kullanicilarinda var. Ama baska iss den gecis yaparsan ucretsiz kurulum oluyor.
Eger altyapiniz fiber ise kurulum ucreti yok ve ucretsiz modemde veriliyor.

Taahhut yok. Hem en uygun iss hem musteri hizmetleri bilgili hemde internet hizmetleri kaliteli.

İlk olarak altyapi sorgulayin ona gore paket alirsiniz.

2 adet 35 mbps paket var:

1. si 63tl 100gb kotali. Kota bitince gb basi 50 kurus aliyor ve fiyat 86tl oldugunda paket sinirsiz kotaya donuyor ve fiyat sabitleniyor

2. si 86tl ve direk kotasiz sekilde kullaniyorsunuz.

Bu 2 paket aslinda ayni yola cikiyor. Ama 1. Daha mantikli.

35 ve ustu vdsl hizi almaniz icin 100 mbps vdsl paketini almaniz gerekiyor. Altyapiniz 100mbps desteklemese bile altyapiniza gore maksimum hiza sabitliyorlar.

Eger fiberiniz varsa 100 mbps 98tl karsiliginda alabilirsiniz.

Ve bu bahsettigim fiyatlara davet kodu indirimi dahil degil. Davet kodu indirimi ile 12 ayligina 5'er TL faturaniza indirim yapiliyor. (Davet kodunu en altta paylastim)

Simdi gelelim ping konusuna:

NetSpeed Turk telekom yurt disi cikislarini kullandigi icin rakipleri TurkNet ve Millenicomdan yurt disi kaynakli oyunlarda daha dusuk ping alirsiniz. Dusuk alma nedeniniz Millenicom SuperOnline cikislarini kullanmasi ve TurkNet'in kendi cikislarini kullanmasindan dolayi. En kaliteli cikis Turk Telekom cikisi. En kalitesizi ise SuperOnline cikisi. Comnetin hangi iss nin cikislarini kullandigi hakkinda bir bilgim yok.

Yurt icine gelecek olursak NetSpeed comnet ve TurkNet Turk Telekom cikislarini kullandigi icin hemen hemen ayni pingi alirsiniz ama millenicom SuperOnline cikisi kullandigi icin yine NetSpeed ve TurkNetten fazla ping alirsiniz.

Ben NetSpeed 69 mbps kullaniyorum ve 66-67 download 7.6 upload stabil sekilde aliyorum.

Eger bahsettigim indirimden yararlanmak isterseniz basvururken LRS7H5 kodunu kullanmaniz yeterlidir. 😊

NetSpeed hakkinda sorun varsa cevaplayabilirim.
Hocam öncelikle çok saolun çok güzel anlatmişsınız evimde ftth fiber altyapı var ve kuruluk ücreti de ödemek istemediğim için netspeede geçecem oldu ki memnun kalmadım comnete taşırım ama memnun kalırım bence. Konuyu kapatmayacam çünki süreç esnasında sana sorularım olabilir :)

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Hocam öncelikle çok saolun çok güzel anlatmişsınız evimde ftth fiber altyapı var ve kuruluk ücreti de ödemek istemediğim için netspeede geçecem oldu ki memnun kalmadım comnete taşırım ama memnun kalırım bence. Konuyu kapatmayacam çünki süreç esnasında sana sorularım olabilir :)
Rica ederim. Sorularinizi bekliyorum. Bu arada davet kodunu kullanmayi unutmayin hem siz indirimli fiyattan yararlanirsiniz hemde bana destek olursunuz. 😊

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,979
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
İkisi arasından Netspeed'i öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Cihan Kurubaş
Netspeedi kesinlikle önermem. Şuanda onu kullanıyorum ve hiç memnun değilim verilen hizmetten. Çok yakın bir zamanda Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum bu yüzden. Az önce 3 dakika içerisinde internetim şakasız üst üste 10-11 kez gitti geldi. Sadece şuan için demiyorum , genel olarak çok fazla kesinti ve hız azalması oluyor.

Verilen hız konusuna gelirsek ; Paketimin hızı 75 mbps , bana gelen download 35 mbps falan. Onun dışında upload sabit olarak 7.60-8.10 arasında gidip geliyor. Dediğiniz iss firmasını bilmiyorum ama netspeedden iyi oldugu aşikar.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Netspeedi kesinlikle önermem. Şuanda onu kullanıyorum ve hiç memnun değilim verilen hizmetten. Çok yakın bir zamanda Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum bu yüzden. Az önce 3 dakika içerisinde internetim şakasız üst üste 10-11 kez gitti geldi. Sadece şuan için demiyorum , genel olarak çok fazla kesinti ve hız azalması oluyor.

Verilen hız konusuna gelirsek ; Paketimin hızı 75 mbps , bana gelen download 35 mbps falan. Onun dışında upload sabit olarak 7.60-8.10 arasında gidip geliyor. Dediğiniz iss firmasını bilmiyorum ama netspeedden iyi oldugu aşikar.
Karalana kampanyasi olmus bu yazi. 😂 Kendi altyapinizdan kaynakli oldugu bariz belli. NetSpeed abonesi oldugumdan bu yana sadece 1 kere baglantim koptu onada aninda mudahele edildi. Ve 70 mbps paketin 68 mbps sini aliyorum. 🙂

Top Bottom