Neler Yeni

Corsair Carbide Spec-05 Hava akışı

CFK’

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Cefika
Arkadaşlar merhaba Corsair Carbide Spec-05 kasam için extra 3lü DarkFlash CF11 Pro fan seti aldım ve ön tarafına dizdim. HDD slotlarının olduğu yeri söktüm vidalarından çıkarttım ve öne 3 tane darkflash fan yerleştirdim. Öndeki kırmızı corsair fanı da üste koydum yanına da elimde bulunan DarkFlash D1 fanı yerleştirdim. Egzoz fanı olarak da kasanın kendisinde gelen corsair fanı kullandım ona ellemedim. Oklar ile kasa hava akışlarını belirttim, okların her biri bir fan. İşlemcim i3 10105F ve sıcaklık değeleri çok değişkenlik gösteriyor oyun içerisinde vs. Ekran kartım da Asus TUF GTX 1660 Ti EVO OC olan model ve extra fanlar ile birlikte oyunlarda 75 dereceleri gören kartım şuanda 70 civarlarında takılıyor 70i geçmedi. Ama işlemcimde serin çalışıyor olsa da bazen 60-65-70e kadar çıkıp sonrasında fanlarını çok hızlı çalıştırarak tekrardan 45-50-55 civarlarına düşürüyor kendisini sonra fanlar duruyor ve yine yükseliyor sıcaklık bi kısır döngüye giriyor kısaca. Bunu nasıl çözerim bilgisi olan var mıdır? Bir de kasa içerisindeki fan dizilimi nasıl olmuş? Aşağıya fotoğraf yerleştirdim.

WhatsApp Image 2022-09-05 at 22.10.27.jpeg

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,698
İsim
Efe Talha Alper
İşlemci fan ayarı yapabilirsiniz bios'tan.
Bir program ile fan hızlarına bakın. 50derecede % kaçta dönüyor. 70 derece olunca % kaçta dönüyor.
Mesela 50 iken %40 ve 70 iken %70 ise. Biostaki ayardan 50 derece olunca fan hızını % 55 olacak şekilde ayarlayın.
Bu şekilde fan hızları arasındaki uçurumu azaltarak ani hızlanmaları durduracaksınız.

Top Bottom