Neler Yeni

Yardım Corsair Dark Core rgb pro wireless ta takılma sorunu

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Corsair Dark Core rgb pro wireless ta takılma oluyor anlık çok sinir bozucu durum anakartımda gayet iyi sistem imzadaki gibi nasıl bir mouse bu ya macro atamas dert wireless ta takılma sorunu var ne yapmak gerek bunun için

sorunla karsilasan bir kaç kişi dahwda olmuş ama sorun çözümünu görmedim

@Abdullah Hacıgül hocam sen inceledin mouse ama sende böyle bir sorun oldumu calibration yapıyorum düzeliyor kabloyu söküp wireless moda geçince tekrardan ıcue uygulamasını açılınca bi takılma oluyor mouse ta sonra gene aynı sorun oluyor takılıp takılıp duruyor

Son düzenleme:

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
upup.

berkovich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Berk Güler
oyunda mı takılma var yoksa masaüstünde mouse hareket ederken mi takılma oluyor?

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman

lOxOl

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
379
İsim
Sefa
Hocam düşük bir ihtimal ama corsair'in uygulamasını kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bende de Rog Gladius 2 Wireless Mouse ve Asus Rog Falchion Klavye var ve ne zaman Asus Armory yazılımı yükselem hem mouse hem klavye kafayı yiyor. Uygulamayı kaldırınca sorun düzeliyor.

berkovich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Berk Güler
masa üstündede oluyor fark etmiyor ve burda test ettimde 1040hz geçmiyor mouse kablolu kablosuz fark etmez
Sistem donması yoksa belki usb portuyla alakalı olabilir. Bende bi ara aynı sorunu yaşamıştım. Kasamın önündeki usb portlarından birine bellek diğerine mouse dongle takmıştım ve sinyal kesiliyordu. Birde icue üzerinden dongle ın polling rate ini düşürmeyi deneyebilirsin (bunu yaparken cihaz çıkar tak sesi gelmesi lazım sistemden)

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Sistem donması yoksa belki usb portuyla alakalı olabilir. Bende bi ara aynı sorunu yaşamıştım. Kasamın önündeki usb portlarından birine bellek diğerine mouse dongle takmıştım ve sinyal kesiliyordu. Birde icue üzerinden dongle ın polling rate ini düşürmeyi deneyebilirsin (bunu yaparken cihaz çıkar tak sesi gelmesi lazım sistemden)
düşürdüm zaman ne anlami kalıyor bu mouse kullanmamın sistem eski bişey olsa eyvallah ta sistemim güncel sistem zaten düşürüp denedim yine sorun devam etti ve bu sorun bu mouse kronik bir sorun Corsair kendi forum sayfalarında bile 10 kişi aynı sorun yaşamış Corsair hiçbir şey yapmadi iade edicem zaten mouse böyle sorun yaşamamak için Corsair almıştım oysaki

berkovich

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Berk Güler
düşürdüm zaman ne anlami kalıyor bu mouse kullanmamın sistem eski bişey olsa eyvallah ta sistemim güncel sistem zaten düşürüp denedim yine sorun devam etti ve bu sorun bu mouse kronik bir sorun Corsair kendi forum sayfalarında bile 10 kişi aynı sorun yaşamış Corsair hiçbir şey yapmadi iade edicem zaten mouse böyle sorun yaşamamak için Corsair almıştım oysaki
başka bir cihazda denedin mi yanlış anlama sistemin kötü olduğu için demiyorum usb dongle ı çok fazla şeyden etkileniyor sırf bu yüzden dongle ı mouse a olabildiğince yakın tuttum. ben valorant oynayacağım zaman genelde düşürüyordum 1000 e veya 500 e ama tabi genelde bende 2000 hz de kullanıyorum.

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
başka bir cihazda denedin mi yanlış anlama sistemin kötü olduğu için demiyorum usb dongle ı çok fazla şeyden etkileniyor sırf bu yüzden dongle ı mouse a olabildiğince yakın tuttum. ben valorant oynayacağım zaman genelde düşürüyordum 1000 e veya 500 e ama tabi genelde bende 2000 hz de kullanıyorum.
başka sistemde deneme şansım olmadı zaten kronik bir sorun bu satın aldım yeri aradım kargo bilgisini verdiler iade edicem uğraşmayacağım bazılarında bu sorun satın aldiktan 5 ay sonra dahi olanlar olmuş

UFOLow

80+
Hocam kendim de Katar Pro Wirelessda bu sorunu yaşamıştım. Hatta windows güncellemelerinden sonra kafayı yediğini düşünmüştüm. Bunun için bir konu bile oluşturmuştum. Cevabını da konuda yazdım yine buraya da atayım.
Belirttiğim Konu:
Kısaca şöyle özetleyeyim. Diğer 2.4 GHz olan cihazlarla sinyalleri çakışıyormuş (modem vs.) ayrıca kasanın arkası duvara çok yakın olduğundan sinyalleri ciddi şekilde engelliyormuş. Kasanın arkasına alan bırakacak şekilde farklı bir konuma koydum ve modemin de yerini değiştirdikten sonra sorunum çözüldü.
Umarım sizde de bu şekilde donanımsal olmayan bir sorun vardır ve kolay çözüme ulaşabilirsiniz.

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,587
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Hocam kendim de Katar Pro Wirelessda bu sorunu yaşamıştım. Hatta windows güncellemelerinden sonra kafayı yediğini düşünmüştüm. Bunun için bir konu bile oluşturmuştum. Cevabını da konuda yazdım yine buraya da atayım.
Belirttiğim Konu:
Kısaca şöyle özetleyeyim. Diğer 2.4 GHz olan cihazlarla sinyalleri çakışıyormuş (modem vs.) ayrıca kasanın arkası duvara çok yakın olduğundan sinyalleri ciddi şekilde engelliyormuş. Kasanın arkasına alan bırakacak şekilde farklı bir konuma koydum ve modemin de yerini değiştirdikten sonra sorunum çözüldü.
Umarım sizde de bu şekilde donanımsal olmayan bir sorun vardır ve kolay çözüme ulaşabilirsiniz.
Hocam konuyu 3 ay önce açmışyım üstüne 2 mouse alıp iade ettim :D
yinede sağolun belki ilerde alan birisi bu sorunu yaşarsa çözüm yolunu bulmuş olur
ve 2000tl lik bir mouse için bu sorunlar olmaması lazım benim 100tl eski mouse bile bu kadar bir takılma olmuyordu corsair bile soruna 1 ay sonra cevap verdi ki verdi cevabı araştırıp yollarını denedim olmadı
Şu anda corsair nightsword kullanıyorum memnunum temel olarak aynılar nerdeyse

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,143
Üyeler
147,482
Son üye
arthurmorgan1523
Top Bottom