Neler Yeni

corsair vengeance 8gb 3000 MHz RAM'ler tek başına çalışıyor birlikte çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Geçenlerde Sinerji'den 2 adet (Dual değil) Corsair Vengeance 8 GB 3200MHz RAM aldım. Geldiği gün taktım (bilgisayarımda halihazırda Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM vardı) çalıştırdım sorunsuz şekilde açıldı. Sonrasında RAM hızını 3000MHz'e çekmek için bilgisayarı yeniden başlata bastım bilgisayar kapandı açıldığında monitöre görüntü vermedi sinyal yok yazısı vardı sadece ancak tüm ekipmanların aydınlatmaları yanıyordu. Daha önceden sadece tek RAM'im varken başıma bu olay gelmişti ve RAM'i farklı slota taktığımda tekrar düzgünce çalışmaya devam etmişti. Yaklaşık 1-1.5 saat farklı yerlere takarak 3 RAM aynı anda takılıyken tekrar açmayı başardım fakat bu sefer daha önce hiç God of War oynarken oyunun ortasında atmamıştı böyle bir sorun çıktı ve ara sıra mavi ekran veriyordu. Durum böyle olunca hem Windows'un kendi bellek testini ve Memtest86 ile test yaptım ikisinde de sorun buldu sonrasında yeni RAM'leri çıkartıp Sinerji'ye sorunu anlatarak geri gönderdim. RAM'ler servisteyken kendi RAM'im tek takılıyken bu testleri yaptığımda bir sorun algılamadı ve sinerjidende Memtest'te herhangi bir sorun olmadığı söylenerek RAM'ler geri bana ulaştı. Sizce RAM'lerde mi sorun var anakartımda mı bir sorun var veyahut başka bir parçada mı?

Top Bottom