Neler Yeni

Counter-Strike 2'de V-Sync açıldığı zaman oyun daha akıcı oluyor

eshecs2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çağatay
Merhaba dostlar. Uzun süredir yaşadığım bir problemden size bahsetmek istiyorum. Counter-Strike 2 oynarken 250 ortalama FPS ile oyun oynarken görüntülerde bozulmalar yaşıyordum. Ne yaparsam yapayım tabiri caizse oyun akmıyordu. 650W PSU ve 500 GB M.2 SSD değiştirip yeni Windows kurulumu sonrasında her şeyi sıfırdan yükledim. Fakat sorun yine çözülmedi. Gece kurcalarken başlıkta bahsettiğim gibi oyun içerisinden V-Sync ayarını açınca oyun akıcı hale gelmeye başladı. O istediğim netlik oyuna geldi, %1 FPS gibi konuları videolardan izlemeye çalıştım fakat sanırım biraz beni aşan bir konu. Şimdi FPS'i 165 sabitleyip oynuyorum fakat input lag mı artıyor bilmem; kağnı çeviriyorum gibi bir hissiyat var sanki oyun benim hızıma yetişemiyormuş gibi. Nasıl çözebilirim bu problemi? İlginiz için teşekkürler.Oyun içi ayarlarım: 1280x960 tam ekran.Sadece kenar yumuşatma 4X açık, diğer ayarlar Low.Not: Herhangi bir sistem detayı, test sonucu, video ve fotoğraf istemek için ulaşmaktan çekinmeyin.NVIDIA Denetim Masası ayarlarını hem default hem de optimize olarak denedim (G-Sync kapalı şekilde), sorun devam etti. Booster X, process lasso gibi Tweak yöntemleri denedim çözülmedi. Sadece V-Sync açınca o netlik ve akıcılık görünüyor.
Ram: Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 TLTYD416G3200HC16FDC01
SSD: Samsung SSD 970 EVO Plus 500
GBEkran kartı: Galax RTX 2060 Super 8 GB 12nm
Anakart: Gigabyte A520M H
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600 6-Core Processor
Monitör: Samsung Odessy G3 24' 165 hz 1ms

Diğer forumdan gelen ve denediğim çözüm yöntemleri:
1- Monitör hertzinin üstünde FPS aldığında görüntüde yırtılma yaşanması normal. FPS sınırlayıcı ile 150-155 civarına sabitle V-Sync açmana da gerek kalmaz.
2-170-180 civarına limit koy
3-Artık NVIDIA kullanmıyorum ama hatırladığım kadar anlatacağım, şunu deneyebilirsin;Nvidia panelde gecikme düşürme ayarı (alternatif hızlı v-sync modu gibi bir şeydi bu) olur onu ultraya al (oyun içinde v-sync kapalı olsun), sonra minimum FPS'i monitör Hz'inin bir altı olarak yap maksimum FPS'i bir değer yukarı yap (165Hz için min: 164 max: 166 FPS).
4-Çözünürlüğü 1080p grafik ayarlarını yüksek yapıp, FPS limitleyiciyi kapatıp Vsync açın.Bunları denemek de bir işe yaramadı dostlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,161
Üyeler
151,358
Son üye
KaiserTheFallen
Top Bottom