Neler Yeni

ÇÖZÜLDÜ : Win10 unutulan şifre cmd ile sıfırladım eski haline nasıl getirilir..?

JackieTR

80+ Bronze
Sorunum:

Merhaba arkadaşlar. Konu başlığını bu şekilde yazmak suç teşkil eder mi bilemedim normal de yasal olarak başkasının pc için yasak onu ekleyim kendi pc niz olduğu sürece ne yaparsanız yapın.

Neyse benim konum YouTube dan izleyerek uzun süredir açmadım diskin şifresini unuttum bende "format usb ile windows içine girip şifre alanına cmd getirdim bunu nasıl geri alabilirim..?"

Video burada son kısımlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. :)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Düzenleme ÇÖZÜM : Araştırma sonucu nasıl düzeltileceğini buldum bu yüzden direk ekliyorum.

Yapılan işlemden sonra masaüstünde cmd gelmiyor çalışmıyor. Bu yüzden tekrar şifre ekleyip. Şifre ekranında erişim kolaylığına atadım cmd ile
sfc /scannow ile tarama yaptırdım. Çok kısa işlem ardından pc yeniden başlattım. Hepsi düzeldi.

Erişim kolaylığı menüsü düzeldi.
Masaüstünde cmd açıldı.
Şuan hiç bir sorun yok.

Çözümü bulduğum yer. Microsoft:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Enes
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,Tarih
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığını bu şekilde yazmak suç teşkil eder mi bilemedim normal de yasal olarak başkasının pc için yasak onu ekleyim kendi pc niz olduğu sürece ne yaparsanız yapın.

Neyse benim konum YouTube dan izleyerek uzun süredir açmadım diskin şifresini unuttum bende "format usb ile windows içine girip şifre alanına cmd getirdim bunu nasıl geri alabilirim..?"

Video burada son kısımlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. :)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler böyle bir konu açtığın için işime yarayacak.

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

JackieTR

80+ Bronze
Ciddiyim bir arkadaşım arıyordu sürekli bu konu hakkında.😃
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne demek efendim😂
Umarım pc ye zararı yoktur şu zamanda pc içinden geçmek anında kendimize zarar. 🤔

JackieTR

80+ Bronze
Bu arada konuma ekledim çözüm olarak bu ayarlar sonrası geri düzeltme olayını. Video da ki adımlardan sonra cmd masaüstünde açılmıyordu. Aynı işlemi yapan biri olmuş denedim oldu. Size de çözümü paylaşıyorum. Kaydedersiniz lazım olursa.

Düzenleme ÇÖZÜM : Araştırma sonucu nasıl düzeltileceğini buldum bu yüzden direk ekliyorum.

Yapılan işlemden sonra masaüstünde cmd gelmiyor çalışmıyor. Bu yüzden tekrar şifre ekleyip. Şifre ekranında erişim kolaylığına atadım cmd ile
sfc /scannow ile tarama yaptırdım. Çok kısa işlem ardından pc yeniden başlattım. Hepsi düzeldi.

Erişim kolaylığı menüsü düzeldi.
Masaüstünde cmd açıldı.
Şuan hiç bir sorun yok.

Çözümü bulduğum yer. Microsoft:

Top Bottom