Neler Yeni

Çözüldü✓ Cpu fanım yük altında duruyor.

Gostak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Burak
İşlemci fanım boştayken canavar gibi çalışıyor ama oyunda 1 saat 2 saat geçtikten sonra derece 70 lere rpm 1500 lere dayandığında yavaşlayıp durmaya başlıyor durup çalışmalardan sonra da tamamen donuyor çalışmıyor. Oyunu kapatıp pc yi dinlendirirsem ısı düşünce yeniden çalışmaya başlıyor anlamış değilim lütfen yardım edin.
Bios güncellemeyi eski sürüm yüklemeyi denedim smartfan6 değerlerini değiştirdim işe yaramadı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
mehmet
hocam çok bilgim yok fakat fan modunu auto fln uapmayı denedinizmi?

ruaF1912

80+ Bronze
Bios üzerinde fanları 70 derecede 0rpm'e çekmiş olmayasanız ? F7 ile BIOS default ayarlara çekip, tekrar deneyin

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
mehmet
CPU FAN girişine bir kasa fanı, CPU FAN'ı da SYS FAN girişine takıp deneyin. Tekrar durma yaparsa fanda sıkıntı vardır.

yani sanırım sorunun düzelir

Gostak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios üzerinde fanları 70 derecede 0rpm'e çekmiş olmayasanız ? F7 ile BIOS default ayarlara çekip, tekrar deneyin
Keşke öyle olsa kaç kere kontrol ettim :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPU FAN girişine bir kasa fanı, CPU FAN'ı da SYS FAN girişine takıp deneyin. Tekrar durma yaparsa fanda sıkıntı vardır.

yani sanırım sorunun düzelir
Hemen deneyeceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
mehmet
CPU fanını direkt olarak SYS.FAN girisine takıp,CPU.FAN girişini boşa çıkarıp deneyebilirmisiniz.
ben ne dedim? bende aynısını dedim moruk

hocam eğer düzelmesse kafam buladar basıyo maalesef benden bukadar

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
İbrahim Toglu
İşlemci fanım boştayken canavar gibi çalışıyor ama oyunda 1 saat 2 saat geçtikten sonra derece 70 lere rpm 1500 lere dayandığında yavaşlayıp durmaya başlıyor durup çalışmalardan sonra da tamamen donuyor çalışmıyor. Oyunu kapatıp pc yi dinlendirirsem ısı düşünce yeniden çalışmaya başlıyor anlamış değilim lütfen yardım edin.
Bios güncellemeyi eski sürüm yüklemeyi denedim smartfan6 değerlerini değiştirdim işe yaramadı.
Fan eğrisini boştayken %100'e ayarlayın bide.Eğer full rpm dönerse en azından donanımsal arıza ihtimali ortadan kalkmış olur.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Muhammet Kürkçü
Muhtemelen fanın motorundaki ince Bakır kablolardan biri ısı artınca temassızlık yapıyor. Muhtemelen fanı değişmeniz gerekecek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
mehmet
bencede müdür fan artık beni sal diyo gibi

Gostak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Burak
bencede müdür fan artık beni sal diyo gibi
daha alalı 3 4 ay falan oldu :D bakalım yerleri değiştirdim aynı sorun olacak mı

Evet anlamış oldum ki sorun fanda cpu girişine taktığım kasa fanı sorunsuz çalışırken cpu fanım yine yavaşladı

Son düzenleme:

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Muhammet Kürkçü
daha alalı 3 4 ay falan oldu :D bakalım yerleri değiştirdim aynı sorun olacak mı

Evet anlamış oldum ki sorun fanda cpu girişine taktığım kasa fanı sorunsuz çalışırken cpu fanım yine yavaşladı
Hangi fanı kullanıyorsun

Top Bottom