Neler Yeni

Yardım Cpu Soğutucu Önerisi 450 TL Bütçe

Ryzex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Onur
Merhaba iyi forumlar dilerim,

Cpu için soğutucu arıyorum kasamın hava sirkülasyonuda iyi değil. Yaz aylarının gelmesiyle beraber cpu %10 ve alt derece kullanımda boşta 55-70 derece arası çalışıyor Antalyada yaşıyorum.

İşlemcim ryzen 5 3600 stock fan.

Kendi açımdan şu an değerlendirdiklerim:

MSI Core Frozr S https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-msi-core-frozr-s-cpu-sogutucu-fiyati,551203099.html
Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu https://www.akakce.com/islemci-sogu...sports-duo-cpu-sogutucu-fiyati,462577085.html

Bu arada aida testlerinde işlemci dehşet verici sıcaklıklara ulaşıyor 10 saniye içinde 100 dereceleri gördüğüm oldu.

Kasada ki fanlarımda kasayla gelen stok fanlar 3 önde 1 arkada egzoz fan olarak takılı.
Bütçede biraz fiyatı azaltırsam
Akasa Viper 12cm S-Flow
Adlı fanıda egzoz olarak almayı düşünüyorum

Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

COREXAR

80+ Silver
Aslında gamıng gecelerinde işlemci soğutucuları ındırıme gıeıyor guzel bir şey yakalarsan alabılırısn

Ryzex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arctic Freezer 34 Duo kaçırma, soğutucu olarak önereceğim 1. model.
Teşekkür ederim tavsiye için bende şu an onu ağırlıklı düşünüyorum.
Aslında gamıng gecelerinde işlemci soğutucuları ındırıme gıeıyor guzel bir şey yakalarsan alabılırısn
İncehesapta bir hafta veya iki hafta önce frozr s 300 liraya düşmüştüde kaçırdım hocam sonradan gördüm birdahada düşeceğini sanmıyorum.
Bence bunu düşünebilirsiniz.
Teşekkürler inceleyeceğim şimdi bu iki model ile kıyaslayarak.

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Dark freezer X124 alabilirsin

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Kendim R5 3600 de kullanıyorum %100 yukte 70 derece geçmiyor. Tabii kasa havalandırmasıda önemli ama çok güzel bir soğutucu, tavsiye ederim.

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Hocam bu çok dandik duruyor birde artic freezerde 60 küsür cfm değeri var çift fan olarak. Performans olarak yakınına yaklaşacağını düşünmüyorum.
TDP değeri 180W
R 3600 kullanıyorum ben de soğutucu bakıyorum bu da seçenekler içerisinde. Kasana sığıyorsa SilentX in önerdiği soğutucu da güzel, Benim kasaya 2 mm.yüksek geldiği için alamadım.

Ryzex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Onur
TDP değeri 180W
R 3600 kullanıyorum ben de soğutucu bakıyorum bu da seçenekler içerisinde. Kasana sığıyorsa SilentX in önerdiği soğutucu da güzel, Benim kasaya 2 mm.yüksek geldiği için alamadım.

Arctic Freezer 34'ü al. Çok güzel bir F/P ürün.

Kendim R5 3600 de kullanıyorum %100 yukte 70 derece geçmiyor. Tabii kasa havalandırmasıda önemli ama çok güzel bir soğutucu, tavsiye ederim.
Bütçeyi biraz arttırıp bunu almaya karar verdim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dsotum bu sıvı soğutma kalitesiz. İlk defa gördüm. Sıkıntı çıkarabilir.

Nereden biliyorsun kalitesiz olduğunu ? Technopatın önceki sistem toplamalarına bakarsan recep baltaşın bu markayı ullandığını görürsün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel seçim.

Top Bottom