Neler Yeni

Creatin 3 günde etkisini gösterir mi?

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Merhaba arkadaşlar, ürün bugün geldi. Proteinocean marka creatin bir ölçek 3 gr ben bunu günde 3 defa 5 gr tüketmeyi düşünüyorum, sabah öğle akşam ürün akşamüstü elime ulaştı. O yüzden bugün 2 kere kullanacağım, günlük yükleme dozu olarak 15 gr alacağım. Bugünlük 5 grden 10 gr alacağım. Pazar günüde antrenmanım var sizce pazar günü etkisini gösterir mi?

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
519
İsim
Hazer
O markaya bulaştıysan geçmiş olsun, Eğer spora yeni başlamış iseniz günde 2 defa almak size bir katkı sağlamaz sadece böbrekleriniz yorulur, Sorunuzun cevabı ise kreatin etkisini düzenli kullanımda 2 hafta sonra göstermeye başlar.

an0maLYYY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Çağatay Yılmaz
Merhaba arkadaşlar, ürün bugün geldi. Proteinocean marka creatin bir ölçek 3 gr ben bunu günde 3 defa 5 gr tüketmeyi düşünüyorum, sabah öğle akşam ürün akşamüstü elime ulaştı. O yüzden bugün 2 kere kullanacağım, günlük yükleme dozu olarak 15 gr alacağım. Bugünlük 5 grden 10 gr alacağım. Pazar günüde antrenmanım var sizce pazar günü etkisini gösterir mi?
knk sporcu bi arkadaşım vardı. 4-5 aydır kreatin kullanıyodu. kreatin yüzünden midir bilmem ama daha 2-3 hafta önce kalp krizinden vefat etti. 27 veya 28 yaşındaydı

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O markaya bulaştıysan geçmiş olsun, Eğer spora yeni başlamış iseniz günde 2 defa almak size bir katkı sağlamaz sadece böbrekleriniz yorulur, Sorunuzun cevabı ise kreatin etkisini düzenli kullanımda 2 hafta sonra göstermeye başlar.
İlk hafta yükleme için bunu yapmak istedim de araştırdığımda bu şekilde yükleme yaparak etkisini 1 haftada gösteriyorumuş sanırım.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
519
İsim
Hazer
İlk hafta yükleme için bunu yapmak istedim de araştırdığımda bu şekilde yükleme yaparak etkisini 1 haftada gösteriyorumuş sanırım.
Alakası yok bir şeyin dozunu arttırmak onun etkisini hızlandırmaz vücudu yorar sadece internette her gördüğünüze inanmayın hocam belirtilen gr ve servisi kullanın gelişmeye başladıktan sonra gr arttırmak daha sağlıklı olacaktır ve lütfen bol bol su içmeyi unutmayın.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Carl Johnson
Kreatin uzun vadede etkisini gösterir. Yükleme yaparak bu süreyi kısaltabilirsin ama böbreklerin fazla yorulur. Kreatin kullandığın süre boyunca normalden daha fazla ve bol su tüketmen gerekir.

Yükleme yapacaksan ilk hafta her gün 15-25 gram arası yükleme yaparsın, daha sonra ki haftalarda günlük 5-10 gram arası tüketmeye devam edersin

Yükleme yapmak istemezsen her gün 5-10 gram arası kreatin alımı yapman gerekir.

Kreatini belli bir süre kullandıktan sonra ara vermeni tavsiye ederim. Ara verdiğin sürede kreatinin etkisi devam edecektir. Ara vermen sağlık açısından iyi olacaktır. Bu işi profesyonel olarak yapmayacaksan kreatin kullanımını fazla abartmaya gerek yok. Bir de eğer varsa genetiğinde saç dökülmesi gibi bir sorun kreatin kullanmak saçlarının erken dökülmesine neden olabilir.

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Kreatin uzun vadede etkisini gösterir. Yükleme yaparak bu süreyi kısaltabilirsin ama böbreklerin fazla yorulur. Kreatin kullandığın süre boyunca normalden daha fazla ve bol su tüketmen gerekir.

Yükleme yapacaksan ilk hafta her gün 15-25 gram arası yükleme yaparsın, daha sonra ki haftalarda günlük 5-10 gram arası tüketmeye devam edersin

Yükleme yapmak istemezsen her gün 5-10 gram arası kreatin alımı yapman gerekir.

Kreatini belli bir süre kullandıktan sonra ara vermeni tavsiye ederim. Ara verdiğin sürede kreatinin etkisi devam edecektir. Ara vermen sağlık açısından iyi olacaktır. Bu işi profesyonel olarak yapmayacaksan kreatin kullanımını fazla abartmaya gerek yok. Bir de eğer varsa genetiğinde saç dökülmesi gibi bir sorun kreatin kullanmak saçlarının erken dökülmesine neden olabilir.
Yani sorunun cevabı hayır 3 günde etki görülmez mi hocam?

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Bu arada etkisi dediğim kaldırdığım ağırlık miktarının artması ya da performansımın artması gibi şeylerden bahsediyordum.

100lesh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Efe Babayev
protein ocean guvenilir marka klassik hiq fanatigi ergensin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayir kreatin etkisini 2-3 hafta sonra gosterir ve cokta etkisi yoktur cok az guc artisi ve kaslarda buyume gorulur ama cok az derecede.

LogiMess

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,734
İsim
Gtx 1090Tİ
Böbrekleri yorarsın boşuna creatine 2-3 hafta içinde etkisini gösteriyor belli sürelerle ara ver böbreklere sıkıntı çıkarma.

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
5 gün boyunca 15 gr creatin yüklemesi yapmak istiyorum yanlış bir şey mi sizce?

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Her gün 1 ölçek alarak 3 gündür kullanıyorum. O kadar hızlı etki bekleme bence. 😃

Top Bottom