Neler Yeni

curved mi düz mü monitör

kriga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ulaş Ergün
yakında pc alacağım büyük ihitmal DA nın yenı çıkarcağı kasadan olucak yanına monitör almak istiyorum curved mi düz mü fps oyunları için daha uygun olur bazıları curved asla alma diyor bazıları oyuna daha konsantre olmanı sağlar diyor ve hangi panel oyun için daha iyi olur IPS VA TN vb.

an.l61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Anıl UZUN
Curved daha mantıklı bence.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,117
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Curved monitör iyidir dostum söyledikleri gibi daha fazla içine alıyor oyunun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Volkan Bektaş
Curved daha iyi görüş açısı sağlar ve zevk verici olur

Berke_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Berke Aykan Altıntel
Sadece Oyun icin kullanilacaksa ve Rekabetciyse TN daha iyi olur. Ucuz, input lag en az ve tazeleme hizi daha fazladir. Yok ben baska seylere de bakarim dersen VA panel ve son olarak ; oyun oynarım ama cok değil. Daha cok gorselle isim var dersen IPS. Curved daha sagliklidir ayrica.

Toroslu

80+ Bronze
En iyi görüntü kalitesi için Flat IPS tercih edin. Maksimum hissiyat, ve zevk için curved tercih edin. Paneliniz minumum VA olsun.

Farcih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Pamir Demirtaş
Bu aslında sana bağlı. Oyun oynarken nasıl oynadığına, heryere hakim olup olmamak istediğinle, zevk almak istediğine veya görüş açısı istemene bağlı. İnternette bir çok makale var nasıl oldukları ile ilgili. Bence bu noktada kendin karar vermen daha mantıklı olur. Yoksa benim gibi curved alıp ertesi haftasına satarsın :)

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Curved'in görüş açısı çok daha güzeldir, tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
lara croft
TN panele hiç bulaşma. Aldım ben pişman oldum. Renkler ve görme açısı çok kötü. IPS veya VA panel tercih et. Curved olursa daha hoş olabilir, bütçene göre davran. Önceliğin 5Ms veya daha az ve IPS/VA panel olması olsun. Daha sonra bütçene bakarak curved veya düz tercih et.

kriga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ulaş Ergün
Sadece Oyun icin kullanilacaksa ve Rekabetciyse TN daha iyi olur. Ucuz, input lag en az ve tazeleme hizi daha fazladir. Yok ben baska seylere de bakarim dersen VA panel ve son olarak ; oyun oynarım ama cok değil. Daha cok gorselle isim var dersen IPS. Curved daha sagliklidir ayrica.

hangisini önerirsiniz

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Kişisel tercihim Kavisli ama sağlam bir Düz ekrana sahip monitöre de hayır demem

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
yakında pc alacağım büyük ihitmal DA nın yenı çıkarcağı kasadan olucak yanına monitör almak istiyorum curved mi düz mü fps oyunları için daha uygun olur bazıları curved asla alma diyor bazıları oyuna daha konsantre olmanı sağlar diyor ve hangi panel oyun için daha iyi olur IPS VA TN vb.
Curved daha güzel ve iyi ama fiyat olarak daha pahalı. Bütçen varsa curved alabilirsin

Top Bottom