Neler Yeni

DA-G3 Gigabyte RTX 2060 D6 Ekran kartı Undervolt testi ve değerlerim

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Bende oc olmayan sürüm var 69 derece görüyorum?
Msi'dan sıcaklık açıp Heaven Benchmark Preset:Extreme yapıp sol üstten Benchmark yazısına bas ve test sonucunda sıcaklığı da gösteren ekran alıntısı at bakalım. Bekliyorum.
Undervolt işlemini kesinlikle tavsiye ederim özellikle oyunlarda +80 derecelerde çalışması uzun vadede sıkıntıya sebep olabilecekken bu işlemle performans kaybı yaşamadan ortalama 10 derecelik bir düşüş yakalayabiliyorsunuz
Bak bu arkadaş da 80+ görmüş.

uyg4rcik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Uygar
İlgilendiği Kategoriler
Sosyal Medya
Instagram
uyg4rcik
Güzel ben de yaptım şimdi OC sürümdü 75 derece benimki de. Fps 121 Score 3047.
Reis bende oc seçtim çoğu kişi hata yaptın dedi fakat, bilgili kişiler ile aynı kartı seçtiğim için az da olsa içim ferahladı. Uv işinden hiç anlamıyorum bana yardımcı olabilir misin? Bir şeyi yanlış yaparsam eski haline nasıl getiririm

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Reis bende oc seçtim çoğu kişi hata yaptın dedi fakat, bilgili kişiler ile aynı kartı seçtiğim için az da olsa içim ferahladı. Uv işinden hiç anlamıyorum bana yardımcı olabilir misin? Bir şeyi yanlış yaparsam eski haline nasıl getiririm
geri dönüş işareti var afterburnerda ona basınca sıfırlanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Baki Bedirhan Çakır
ekran kartı oclu versiyon değilse mhz i 1870 den yukarı yapma voltajı da 0.950 den aşağı inerek dene. Yapılışıyla ilgili doğru düzgün bir video yok burdan da nasıl anlatılır bilmiyorum..

Msi afterburn'u açıp CTRL F yapıyorsun bir tablo geliyor kafa karıştırıyor gibi ama mhz ve uv yi başka bir işleme gerek kalmadan bu tablodan yapabiliyorsun mesela voltajı 950 ye sabitlemek istiyorsan, alttaki satırdan 950 yazan yere tablodan yukarı dogru denk düşen karenin üzerine gelip alta basarak tıkla sonra onu soldaki mhz tablosunda cıkarmak istediğin miktara çıkar mesela 1870 e sonra l ye bas sarı bir çizgi belircek o belirlediğin mhz ve voltajın sınırı belirleyen bir çizgi olarak olacak sonra tabloyu kapatıp msi afterburn de uygula simgesine tıkladıgında işlemler kaydedilcek ondan sonra strest testi yap eğer pc donmazsa voltajı 925 e düşür bu şekilde en ideal ayarı bulana kadar voltajı düşürmelisin eğer donarsa ctrl alt delete yap ve aida programını kapat düzelir
Kanka sana zahmet bununla alakalı bir video yoksa çekip kanalına yükler misin acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seni hiç alakadar etmez

liltavuk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Toprak Özgöçmen
Bende de aynı ekran kartı var ve çok fazla ısınıyordu gerçekten. dediklerinizi ben de yaptım ve 83 derecelerden 74 derecelere düştüm çok teşekkür ederim.

Top Bottom