Neler Yeni

DA SİSTEM 2 GPU KULLANIMI

barisgndz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Gündüz
Arkadaşlar selamlar, iyi günler. Sistem elime geçtiğinde BIOS günceldi. Windows'u kurup diğer tüm sürücüleri güncelledim. Sonrasında sistem boştayken bile işlemcinin 60 derece olduğunu görünce CPU Core Ratio'yu ''Auto'' yerine ''3.7ghz'' yaptım ve işlemci sorunumu çözdüm. CPU olsun GPU olsun ısıları gayet yerinde. Fakat GTA V'e girdiğimde GPU kullanımım başlarda %99 iken ve gayet güzel çalışıyorken sonrasında sebebini anlamadığım bir şekilde %60'larda %70'lerde gezinmeye başladı. Bilgisayardan pek anlayan biri değilim bunu da söylemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem Özellikleri: Asus Tuf rx 5600 xt, AMD Ryzen 5 3600, 8GB ram.
Bahsettiğim değerler: https://hizliresim.com/qO4E8x
GTA Online'da %40lara kadar düştüğü oluyor GPU kullanımının. Bellek kullanımı bu anda %90'larda geziniyor. RAM ile de alakası olabilir mi?
%40'a kadar düştüğünde dolayısıyla FPS'te de gözle görülür bir düşüş gerçekleşiyor ve oynanışı etkiliyor.

Son düzenleme:

Yiğit Karslı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Yiğit Karslı
Arkadaşlar selamlar, iyi günler. Sistem elime geçtiğinde BIOS günceldi. Windows'u kurup diğer tüm sürücüleri güncelledim. Sonrasında sistem boştayken bile işlemcinin 60 derece olduğunu görünce CPU Core Ratio'yu ''Auto'' yerine ''3.7ghz'' yaptım ve işlemci sorunumu çözdüm. CPU olsun GPU olsun ısıları gayet yerinde. Fakat GTA V'e girdiğimde GPU kullanımım başlarda %99 iken ve gayet güzel çalışıyorken sonrasında sebebini anlamadığım bir şekilde %60'larda %70'lerde gezinmeye başladı. Bilgisayardan pek anlayan biri değilim bunu da söylemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem Özellikleri: Asus Tuf rx 5600 xt, AMD Ryzen 5 3600, 8GB RAM.
Ramı senmi 8e düşürdün ?

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
performansta herhangi bir düşüş yapmıyorsa ekran kartı bi sorun yok istedigi an cıkartıyor kendini yukarıya işlemciye o yaptıgın işlem de performansı azaltıyorsun ama işlemci sabit o hızda calısıyor

Yiğit Karslı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Yiğit Karslı
Sistem Özellikleri: Asus Tuf rx 5600 xt, AMD Ryzen 5 3600, 8GB RAM.
Bitane çocuk test yapmış youtubede gördüm gta5 %70 kullanımlarda geziyordu bence normal bir şey gibi duruyor

barisgndz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Gündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
performansta herhangi bir düşüş yapmıyorsa ekran kartı bi sorun yok istedigi an cıkartıyor kendini yukarıya işlemciye o yaptıgın işlem de performansı azaltıyorsun ama işlemci sabit o hızda calısıyor
Performansta bir sıkıntı yok dostum fakat GPU kullanımının %99'larda olması gerekmez mi? Böyle bir ekran kartının %70'lerde gezinmesi biraz tuhafıma gitti. Bazı GTA V videolarına baktığımda kullanımının %99 altına düştüğünü nadiren gördüm. Bu yüzden böyle bir konu açmak istedim.

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Performansta bir sıkıntı yok dostum fakat GPU kullanımının %99'larda olması gerekmez mi? Böyle bir ekran kartının %70'lerde gezinmesi biraz tuhafıma gitti. Bazı GTA V videolarına baktığımda kullanımının %99 altına düştüğünü nadiren gördüm. Bu yüzden böyle bir konu açmak istedim.
performans düşmüyorsa 70 lerde kullanıyorsa bana göre iyi sıcaklıkta stabil kalır

Yiğit Karslı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Yiğit Karslı
sen yinede arada yükselt konuyu bilen biri cevaplar

barisgndz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Gündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk posta bahsettiğim değerleri ekledim. GTA Online'da yer yer %45'lere kadar düştüğünü gördüm ve haliyle bariz bir şekilde olmasa da oynanışı nispeten etkilemekte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olabilecek var mı? Hâlâ tam verim alamıyorum ekran kartından.

Son düzenleme:

Samet3716

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Kemal Samet Çağlar
Işlemciyi 3600x ile özelleştirerek aldım yaptığın ayarı bende yapsam sıcaklık düşer galiba daha sistemi çalıştıramadım şehir dışındayım.

barisgndz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Gündüz
Işlemciyi 3600x ile özelleştirerek aldım yaptığın ayarı bende yapsam sıcaklık düşer galiba daha sistemi çalıştıramadım şehir dışındayım.
O ayarı düşürmediğimde CPU ghz değerleri çok değişkendi. Bu yüzden de işlemci derecesinin arttığını düşünüyorum voltaj değeri de artıyordu çünkü. Sıcaklık kesin olarak düşecektir tabi.

Top Bottom