Neler Yeni

Çözüldü✓ Dahili Mikrofonum Kafasına Göre Gidip Geliyor

BeroGreen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
RTX 3050Ti
Merhaba, laptop'ımın dahili mikrofonunu kullanmaktayım. Bu sorun daha önce başıma yaklaşık 4-5 kez geldi. Bugün oyunda normalde sesim gidiyordu, sonra arkadaşlarım sesimin gelmediğini söyledi. Mikrofonumu test ettiğimde başta büyük bir cızırtı, sonra sessizlik, sonra aralıklı cızırtılar duydum ama en ufak bir sesimi alamadım. Driver'larım güncel, 3 kere kontrol ettim. Aygıt yöneticisinde bakınca mikrofonum sabit ses alıyormuş gibi görünüyor. Devre dışı bırakıp yeniden başlattım fakat nafile, bir türlü çözemedim ve aşırı sinirimi bozmaya başladı bu durum. Bilgisayar daha 2 aylık. Bu kadar saçma bir sorun yüzünden servise gönderip haftalarca beklemek istemiyorum (son çare tabii ki de). Önerileriniz nelerdir? Daha önce bu gerçekleştiğinde kendi kendine bir şekilde düzeliyordu. Kulaklığımı tak çıkar yapıyordum, bazen düzeliyordu bazen işe yaramıyordu.
1692286744731.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Konunun yükselmesi için yazıyorum, belki bilgili arkadaşların gözüne çarpmamıştır.

Son düzenleme:

BeroGreen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
RTX 3050Ti
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SONUÇ: Ürün teknik servise gitti. Yazılımsal güncellemeler aldı, donanımsal sorunlar kontrol edildi ve sorun çözüldü. Ayrıca sorunun gözümden kaçan ana Realtek sürücüsünden kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.

Top Bottom