Neler Yeni

DDR5 VE PARÇALARIN ELDE KALMASI

Jhuera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
erkan karabal
Merhabalar dostlar dün sabah kendime bir sistem topladım
msi mpg b550 gaming edge wifi anakart
corsair vengeance 3600 mhz 8x2 ram
r3 4300ge
bunlar genel parçalarım
yeni oğrendim ddr5 teknolojisi geliceği için ramler anakartlar ve işlemciler ons göre yeniden çıkartılıcak bu sistemi ileriye dönük topladim fakat bir arkadaş bu parçalar elinde kalıcak ddr5 ciktiginda anakart desteklemiyecek ram desteklemiyecek tarzı birşeyler dedi ne kadar doğru 1.5 milyar verdigim anakart hiçbir işe yaramaz haldemi olucak ddr4 devri tamamen biticek mi ?

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Merhabalar dostlar dün sabah kendime bir sistem topladım
msi mpg b550 gaming edge wifi anakart
corsair vengeance 3600 mhz 8x2 ram
r3 4300ge
bunlar genel parçalarım
yeni oğrendim ddr5 teknolojisi geliceği için ramler anakartlar ve işlemciler ons göre yeniden çıkartılıcak bu sistemi ileriye dönük topladim fakat bir arkadaş bu parçalar elinde kalıcak ddr5 ciktiginda anakart desteklemiyecek ram desteklemiyecek tarzı birşeyler dedi ne kadar doğru 1.5 milyar verdigim anakart hiçbir işe yaramaz haldemi olucak ddr4 devri tamamen biticek mi ?
Hayır dostum, DDR4 çıktığında da yeni anakartlar ve ramler üretilmeye başlandı ama DDR3 desteği günümüzde daha yeni kesilmeye başlandı. En az 4-5 yıl var DDR4'ün bitmesine. DDR4 bitse bile elindeki cihazı kullanmaya devam edebilirsin.

Jhuera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
erkan karabal
Hayır dostum, DDR4 çıktığında da yeni anakartlar ve ramler üretilmeye başlandı ama DDR3 desteği günümüzde daha yeni kesilmeye başlandı. En az 4-5 yıl var DDR4'ün bitmesine. DDR4 bitse bile elindeki cihazı kullanmaya devam edebilirsin.
bayağı beni demoralize ettiler ddr5 teknolojisi oyunlarda yeni devrim getirip ddr4 oyunlari eski performansi vermicegini soylediler ileride satmak istedigimi söyledim o zaman kimse almaz ddr4 sistemi dediler

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dostum olaya yanlış taraftan bakıyorsun.
Misal benim elimde Z490 anakara 10.nesil işlemci Çipi sağlam bir ram var 4000mhz cl14 stabil.
İşlemciyi 11nesil 11700 11900 yapıp kaç sene daha gider.

Senin için örnek verem.
İşlemcini söküp yerine r9 5900 tak 5 sene götürüsü var. DDR5 ucuzlar o sırada.

rookie27

80+ Gold
Bende geçen ay DDR4 sistem aldım zaten DDR5 ilk çıktığı zaman çok pahalı olacak gerek yok.
Hala DDR3 kullanan bir çok kişi var.

Top Bottom