Neler Yeni

Deepcool CH560 vs Lian Li O11 Air Mini

tankrider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce ilk kez pc topladım. Ekran kartı olarak Palit Jetstream RTX 4070 TI Super OC aldım. Gpu kaç slot kaplar hiç hesaba katmadım(acemilik). Üstüne anakarttaki gpu slotunun 2. slota denk geldiğini gpuyu takınca fark ettim. Kasa Lian Li Lancool 205M Mesh. Hal böyle olunca gpu ile psu bölmesi arasında 8mm boşluk kaldı gpu soğuyamıyor. Bundan dolayı kasayı değiştireceğim. Cpu R5 7600 onunla ilgili hiç problemim yok. Benim için önemli olan gpuyu mümkün olduğunca serin tutmak. Sizce gpu soğutma performansı olarak başlıkta yazdığım kasalardan hangisi daha iyidir? Yada daha iyi bir öneriniz var mıdır? Kasayı beyaz renk alacağım. Kasaya fanlar dahil max 6000 harcamak istiyorum.

1000137599.jpg

(egzos fanını kasayı değiştireceğim diye almadım)

Son düzenleme:

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,373
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

tankrider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deepcool Morpheus aşırı fazla gibi ekstra alınacak fanları da hesaba katınca çok pahalı oluyor. Bir de belirtmeyi unutmuşum beyaz kasa arıyorum. Deepcool CH560'ın hibrit yan paneli gerçekten iyi mi kötü mü emin olamadım.

nostra07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Rogue Agent
Deepcool kasalar çok övülüyor ama kendim hiç kullanmadım. Lian Li özelinde konuşursam tüm kasaların hava akışı ciddi anlamda başarılı. Ben O11D Evo kullanıyorum ve çok memnunum.

ozan2327

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ozan başaran
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce ilk kez pc topladım. Ekran kartı olarak Palit Jetstream RTX 4070 TI Super OC aldım. Gpu kaç slot kaplar hiç hesaba katmadım(acemilik). Üstüne anakarttaki gpu slotunun 2. slota denk geldiğini gpuyu takınca fark ettim. Kasa Lian Li Lancool 205M Mesh. Hal böyle olunca gpu ile psu bölmesi arasında 8mm boşluk kaldı gpu soğuyamıyor. Bundan dolayı kasayı değiştireceğim. Cpu R5 7600 onunla ilgili hiç problemim yok. Benim için önemli olan gpuyu mümkün olduğunca serin tutmak. Sizce gpu soğutma performansı olarak başlıkta yazdığım kasalardan hangisi daha iyidir? Yada daha iyi bir öneriniz var mıdır? Kasayı beyaz renk alacağım. Kasaya fanlar dahil max 6000 harcamak istiyorum.

Alıntıyı görüntüle
hocam dürüst olayım hayatımda hiç deepcool kullanmadım, fakat geçenlerde deepcoolun ck560 diye bir kasasını gördüm ve bildiğin aşık oldum😁 tasarımı ve kasanın genişliği, 4 fanlı gelmesi, 280/360mm radyatör desteklemesi, görünüşü vs. beni bildiğiniz kendine bağladı param olsa direk onu alırdım.

ThE LoSt

80+ Silver

Alıntıyı görüntüle
İmzamdaki sistemi ch560 ile kullanıyorum memnunum deepcool ürünler kalitelidir bundan önce de matrex 55 rgb modeli vardı fakat konu başlığındaki iki kasa birbirinin muadili değil diğeri küp kasa tabiri ile farklı amaçlarla tasarlanmış bir model güç kaynağı arkada falan diğeri ise alışılmış bir mid tower atx kasa tercihlerini tekrar gözden geçirmeni öneririm aklınız biraz karışık gördüm tavsiyem ise alttaki model olur 1500 TL bütçe ile de 3 yada 4 adet fan alınabilir.

kallone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa
GPU dik takma ( Vertical Holder ) aparatları oluyor, hem daha şık durur hem de kasa almadan soğutma performansını düzeltirsin.

tankrider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deepcool kasalar çok övülüyor ama kendim hiç kullanmadım. Lian Li özelinde konuşursam tüm kasaların hava akışı ciddi anlamda başarılı. Ben O11D Evo kullanıyorum ve çok memnunum.
Sistemde hangi parçaları kullandınız?

hocam dürüst olayım hayatımda hiç deepcool kullanmadım, fakat geçenlerde deepcoolun ck560 diye bir kasasını gördüm ve bildiğin aşık oldum😁 tasarımı ve kasanın genişliği, 4 fanlı gelmesi, 280/360mm radyatör desteklemesi, görünüşü vs. beni bildiğiniz kendine bağladı param olsa direk onu alırdım.
Gördüm özellikler güzel ama ön panel hoşuma gitmedi zevkler renkler işte :D

İmzamdaki sistemi ch560 ile kullanıyorum memnunum deepcool ürünler kalitelidir bundan önce de matrex 55 rgb modeli vardı fakat konu başlığındaki iki kasa birbirinin muadili değil diğeri küp kasa tabiri ile farklı amaçlarla tasarlanmış bir model güç kaynağı arkada falan diğeri ise alışılmış bir mid tower atx kasa tercihlerini tekrar gözden geçirmeni öneririm aklınız biraz karışık gördüm tavsiyem ise alttaki model olur 1500 TL bütçe ile de 3 yada 4 adet fan alınabilir.
Phanteks G500A çok övülüyor ama beyaz rengini 2 katı fiyata satıyorlar. Hocam ayrıca kafam o kadar karışık değil yani bu iki kasayı çok rahat soğutma performansı açısından karşılaştırabiliriz. PSU altta olmuş yanda olmuş fark etmez bunlar tasarımsal değişiklikler.
CH560'ta çok beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikler var mı?

GPU dik takma ( Vertical Holder ) aparatları oluyor, hem daha şık durur hem de kasa almadan soğutma performansını düzeltirsin.
Maalesef sığması imkansız

Aykut D.

80+ Gold

Phanteks G500A çok övülüyor ama beyaz rengini 2 katı fiyata satıyorlar. Hocam ayrıca kafam o kadar karışık değil yani bu iki kasayı çok rahat soğutma performansı açısından karşılaştırabiliriz. PSU altta olmuş yanda olmuş fark etmez bunlar tasarımsal değişiklikler.

360 soğutma takmazsanız 280mm destekli phanteks p360a öneririm beyaz rengide uygun fiyatlı .

ThE LoSt

80+ Silver

Kasa vakti zamanında Lian Li Lancool 216 mesh modeline rakip olarak üretildi. önde 3x14cm arkada 1x12 cm ile dahili fan sayısı olarak gayet yeterli fan kalitesi en iyisi değil ama 800-1000 devir arası sessiz sayılır malzeme kalitesi iyi üst ve önde 360mm radyatör desteği ile ön planda ayrıca cam olan bölgenin bir kısmı da mesh yapıda değerlendirilebilir ama tekrar söylüyorum bu iki kasa birbiri ile eş kasalar değil küp kasa ile daha tematik tasarımsal kombinasyonlara imza atabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,765
Üyeler
142,172
Son üye
yussee
Top Bottom