Neler Yeni

Dell g16 7630 rtx4070 alınır mı

Woozy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Aşçıoğlu
@YazılımKafa ve @Farex bu ikisinin yazdıklarını ciddiye almayın. Victusa doğru düzgün yazılımı olmayan Dell den kötü diyen cahilin teki ikiside ciddiye almayın bu ikisini laptoptan anlamıyor ikiside
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_2024-07-25-11-47-30-13_572064f74bd5f9fa804b05334aa4f912.jpg
Screenshot_2024-07-25-11-47-26-21_572064f74bd5f9fa804b05334aa4f912.jpg

Dell g16 kullanan birinden 30w limitine çözüm. Laptop mu alıyorsun dert mi alıyorsun belli değil.

burakatan

80+
Üstadım,
Ekran konusunda bir hurafe var. Ben çok memnunum. Kaldı ki bu laptopu almadan önce kullandığım laptop Dell Alienware 17,3 inç 4K ekran çözünürlüğü var. Öyle aman aman bir fark yok aralarında.

Diğer kredi kartlarında ki limitimi düşürdüm. Hb World Card dan limitim 160K, alıyorum 12 taksit atıyorum kenara. Malum, ülkemizde kenara ne atarsan kar.
Ekran konusu kesinlik kazandı. Kendi sitesinde eğer ekran özellikleri kısmında sadece tek dipnot yazıyorsa %45 NTSC ve 28 ms geliyor. 3 adet dipnot varsa %100 SRGB ve 7 ms geliyor.

Ben karşılaştırmalarını izledim ve hem renk olarak hem de ghosting olarak fark var. Tabi olay biraz da algı meselesi. O ekrana alıştıktan sonra normal gelebilir ama ben ekran konusunda çok titizim. O yüzden %45 NTSC'li ve ghostingli ekran beni rahatsız ediyor. Sizi etmiyorsa ne güzel. O fiyata bedava gibi bir PC. Üstelik peşin fiyatına 12 taksit.

YazılımKafa

80+ Silver
@YazılımKafa ve @Farex bu ikisinin yazdıklarını ciddiye almayın. Victusa doğru düzgün yazılımı olmayan Dell den kötü diyen cahilin teki ikiside ciddiye almayın bu ikisini laptoptan anlamıyor ikiside

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Dell g16 kullanan birinden 30w limitine çözüm. Laptop mu alıyorsun dert mi alıyorsun belli değil.
Victusa dell den kötü dediğim bir mesaj göster bana. Okuduğunu anlayamayan biri bana laf atmış. Komik insan.

burakatan

80+
Ben konuya bakarken bana laf attığı mesajı görünce haliyle sinirlendim. Cihaz hakkında bir şey bilmeden konuya girmiş bana sallamış. İster istemez sinirleniyor insan. Yoksa bizim onunla konuşmamız önceki konuda bitmişti
Anladım hocam. Neyse büyüklük sizde kalsın o zaman. Bu tarz şeyler zaten burada tartışarak olmuyor. Yazarak bir yere kadar anlatılıyor.

burakatan

80+

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bu çözüm şu anlık işe yaramıyor. Denendi ve çürütüldü. Başka bir çözüm bulundu. Şu an test aşamasında.

Woozy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mustafa Aşçıoğlu
Bu çözüm şu anlık işe yaramıyor. Denendi ve çürütüldü. Başka bir çözüm bulundu. Şu an test aşamasında.
O sensör olayının çözümü yok. Dell müşteri hizmetleri PC öyle tasarlandı diye kendisi mesaj attı. Hurafe yani sunulan çözümler.

YazılımKafa

80+ Silver
Victusa kötü dediğin mesaj var.
Kötü zaten. Dell den kötü demedim. Victus 30 40k bandında tercih edilecek bir ürün, 60k victusa verilmez dedim. Hala da aynısını diyorum. Çok biliyorsun ya. Anlat bakalım victusun mükemmel yanlarını

burakatan

80+
Kötü zaten. Dell den kötü demedim. Victus 30 40k bandında tercih edilecek bir ürün, 60k victusa verilmez dedim. Hala da aynısını diyorum.
Son cümlene katılıyorum ama onlarda da ekran sıkıntı. Ekrana önem veriyorsan 50K altında olan modeller de alınmaz. Sırf performans ve stabilite önceliği olanların tercih etmesi gereken bir laptop bence Victus'lar.

YazılımKafa

80+ Silver
Son cümlene katılıyorum ama onlarda da ekran sıkıntı. Ekrana önem veriyorsan 50K altında olan modeller de alınmaz. Sırf performans ve stabilite önceliği olanların tercih etmesi gereken bir laptop bence Victus'lar.
Fiyatından dolayı ekran bazen göz ardı edilebilir. Ekranı kötü ama fiyatı çok iyiyse mecbur göz ardı edilir. 30 40 k ya her şeyi iyi olan bir laptop yok zaten

burakatan

80+
O sensör olayının çözümü yok. Dell müşteri hizmetleri PC öyle tasarlandı diye kendisi mesaj attı. Hurafe yani sunulan çözümler.
Sensör olayı çözüldü. O kesin. Yazılımı devre dışı bırakınca 25W'lık sensör limiti kalkıyor. Bir de yük altında belli bir süre sonra gelen limit var. GPU'yu 30W'a kitleyen limit. Bunun çözümünü araştırıyoruz şu an.

Fiyatından dolayı ekran bazen göz ardı edilebilir. Ekranı kötü ama fiyatı çok iyiyse mecbur göz ardı edilir. 30 40 k ya her şeyi iyi olan bir laptop yok zaten
Kesinlikle. Mantık bu. Genel olarak kusursuz laptop yok zaten. İllaki bir sıkıntısı oluyor da işte bu kısımda alıcının öncelikleri devreye giriyor. Önceliği neyse ona göre alacağı laptop belli oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Adil Mesut Acar
İkiniz de haklısınız aslında ama diğer arkadaş çok sakin yazarken siz böyle aniden yükselince dedim acaba daha büyük bir olay mı var diye? Malum aşırı çıkış yapılınca haksız olunduğu izlenimi verildiği için dedim. Neyse sonuç olarak herkes kendi fikrini belirtiyor. Yanlış da olsa doğru da olsa saygı çerçevesinde cevap vermek gerekiyor çünkü karşı taraftaki kişi yaşça büyük de olabilir küçük de olabilir. Ben de çok fazla kişiyle tartıştım forumda. Yeri geldi yanlış şeyleri savundum ve beni düzelttiler, yeri geldi karşı taraf yanlış şeyleri savundu biz düzelttik ama çoğunlukla saygı sınırlarını aşmadan yaptık bunu. Ayrıca neyin yanlış ya da doğru olduğunu her konuda kesin olarak bilemeyiz zaten. O yüzden birbirimize zorla belirli düşünceleri empoze etmeye çalışıp kırmaya gerek yok. Herkes kendi düşüncesini ve bunu destekleyen argümanları yazar. Konu sahibi ya da okur da hangisinin daha doğru olduğuna inanırsa o fikre katılır. Sorun çözülür. Bu arada bu yazdığım sadece sizin için değil, üzerinize alınmayın lütfen. Benzer olayları daha önce de çok yaşadığım için genel bir düşüncemi paylaştım. Bu forumdaki kullanıcılar diğer forumlara göre biraz daha agresif takılıyor gibi geldi bana.

Standart kullanıcı için özellikle ekran konusunda çok beklenti yoksa (üst modellerden birkaçı hariç çünkü onların ekranları %100 SRGB) Victus laptoplar tam bir fiyat/performans canavarı. Sessiz ve serin çalışması + sade tasarımı ve fiyatıyla ön plana çıkıyor ve tercih ediliyor. Benim pek tercih ettiğim öncelikler değil bunlar ama kullanıcı sayısına bakarsak son zamanlarda en çok satılan laptoplardan biri çünkü çevremde ve gruplarda çok fazla kullanıcısını görüyorum. Ayrıca Victus laptop alıp sorun yaşayan bir kişiye bile denk gelmedim. Sorunlar genelde Dell laptoplarda (yazılım ve GPU limiti sorunu) ve Acer laptoplarda (ısınma ve fan), nadiren Lenovo'larda (sensör veya anlık FPS düşüşü) ortaya çıkıyor.

Ben bunu anlatmaya çalıştım. Binlerce hatta dünya üzerinde milyonlarca belki de victus ürünlerinden alan insanlar oldu. Hani alanlar da bir şey biliyor ki alıyorlar. Ve sizin de dediğiniz gibi genel olarak memnunlar. Bir tek can sıkan konu ekranları. Onda da zaten iade alıp ekrani normal olanları gönderiyorlar. Zaten benim almayı düşündüğüm victus serisinde böyle bir problemin olmadığı da net. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi. Tam bir fiyat / performans canavarı. Herkesin istediği sessiz ve gayet serin çalışması gibi özellikleri de olan bir laptop. Benim gibi oyuncu olmayanlar için gayet sade bir tasarıma sahip olması da tam istediğim bir laptop özelliğidir. Yine sizin de belirttiğiniz gibi Victus alıp da ne Dell deki gibi yazılım ne de Acer daki gibi ısınma problemi yaşayan genel itibariyle yok. Çok nadir olabilir. O da yine ya iade ile ya da teknik servisle halledilebilir.

İşte en başından beri anlatmaya çalıştığım buydu. Neyse bir şey demek istemiyorum. 2002 den beri de bilgisayar kullanıcısı olarak neyin ne olduğunu gayet bilen biri olarak forumlarda böyle durumlarla karşılaşabiliyorum. Yapacak bir şey yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Adil Mesut Acar

Benim de zaten en başından yine söylediğim şey budur. Hatta ben de konu başlığı açtım. Orada da belirttim. İntel işlemcili İ7 - İ9 13900HX ile 14900HX arası işlemci nesilli en az 32 gb ramli 1 tb ssdli 4070 ekran kartlı ve 2k ekran özellikli başka bir laptop tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz. Ancak bir kez söylüyorum ki bu özelliklere göre 4 adet marka buldum. Dell, Acer, Casper ve Hp. Dell ve Acer malum sebeplerden dolayı eledim. Casper kullanıcısı olarak memnunum. Ki alan birçok insan var yine memnunlar yorumlardan gördüğüm kadarıyla. Ama yine de teknik servislere de danıştım. Onlar da kesinlikle uzak dur diyorlar. Bu durumda 3 alternatif kalıyor Hp, Lenovo ve Asus. Asus ve Lenovo da bütçeme göre istediğim özelliklerde bir laptop yok. Geriye kaldı tek seçenek Hp. Binlerce ya da dünya üzerinde düşünürsek milyonlarca insanın bir biliği vardır herhalde ki hp victus alıyor ve sizin de belirttiğiniz gibi gayet memnun bir şekilde kullanıyorlar. Önemli olan da bu zaten.

Fiyat konusunda şu anda dünya ile yarışamayız. Dünyada bize göre 30 - 40 bandına satılıyor da olabilir ama şu anda maalesef bizde iyi özelliklerde hele ki 4070 ekran kartlı ve 2k ekran gibi bir özelliklere sahip bir laptopun şu anda 50 veya 60 binin altında satılmasını kimse beklemesin. Belki ilerde yeni sistemler geldikçe olabilir. Onun dışında şu anda mümkün değildir. 2k ekrana ve 4070 ekran kartına bence o paralar verilir. İyi bir laptop isteyenler için. Yoksa ekran özelliği normal hatta düşük ve ekran kartı alt model olsun diyenler zaten 40 binin üzerine dahi çıkmasın. Ancak benim gibi düşünenler de bu rakamları mecburen gözden çılartmak zorundalar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,843
Üyeler
153,947
Son üye
Emre.5
Top Bottom