Neler Yeni

Dell G5 15 5500 RTX 2060 Laptop Undervolt Nasıl Yaparım?

qhawnoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Can
Arkadaşlar 1 ay önce trendyoldan 12k ya dell g5 aldım, en ucuz rtxli monster olmuş 13k. Aslında oyunları oynuyorum ekran kartı henüz 75 derecenin üstünü görmedi fakat işlemci çok sıcak çalışıyor (96'ları gördüm). Bazen fps drop giriyor bu yüzden (en azından ben öyle düşünüyorum çünkü işlemci 0.8 gHz'i gördü). Pek sık olmasa da can sıkıcı bir durum. Undervolt yapmak istiyorum, bazı videolardan izledim fakat becerebilir miyim bilmiyorum bios ayarları değişiyor ve garanti dışına çıkma olasılığı var. Hem diğer arkadaşlara da yardımcı olması amacıyla açıyorum bu konuyu, bilgili arkadaşlar türkçe bir rehber hazırlayabilirse muazzam olur. Laptopun her şeyi çok iyi sadece işlemci sıcak. Bu arada bütün driverlar güncel.
-i7 10. Nesil 10750H işlemci
-RTX 2060 Ekran Kartı
-512 gb SSD
-144 hz ekran

TALHA MURAT

80+ Silver
Arkadaşlar 1 ay önce trendyoldan 12k ya dell g5 aldım, en ucuz rtxli monster olmuş 13k. Aslında oyunları oynuyorum ekran kartı henüz 75 derecenin üstünü görmedi fakat işlemci çok sıcak çalışıyor (96'ları gördüm). Bazen fps drop giriyor bu yüzden (en azından ben öyle düşünüyorum çünkü işlemci 0.8 gHz'i gördü). Pek sık olmasa da can sıkıcı bir durum. Undervolt yapmak istiyorum, bazı videolardan izledim fakat becerebilir miyim bilmiyorum bios ayarları değişiyor ve garanti dışına çıkma olasılığı var. Hem diğer arkadaşlara da yardımcı olması amacıyla açıyorum bu konuyu, bilgili arkadaşlar türkçe bir rehber hazırlayabilirse muazzam olur. Laptopun her şeyi çok iyi sadece işlemci sıcak. Bu arada bütün driverlar güncel.
-i7 10. Nesil 10750H işlemci
-RTX 2060 Ekran Kartı
-512 gb SSD
-144 hz ekran
Ben casper ile max high performansta tma yükte 90 falan gördüm oyun modunda 82 max. Hayret bence termal macuın değiştir veya servise var değiştirsinler.

qhawnoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni aldım pcyi göndersem bile yapacaklarını sanmam, değerler normal derler, bu pcde zaten yeterli hava sirkülasyonu sağlanamıyor o yüzden işlemci bu kadar sıcak, undervolt yapmak şart gibi gözüküyor.

Top Bottom