Neler Yeni

Diksiyon dersini kursla mı almak yoksa YT üzerindeki eğitimleri denemek mi?

sxmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Barış Yağmur
Şu sıralar kendimdeki en büyük eksikliği diksiyonumun kötü olması olarak görüyorum. Bazen R'leri, T'leri, Ş'leri yutarak konuşuyorum (peltek değilim), bazen de çok hızlı konuşuyorum ve karşımdaki hiçbir şey anlamıyor. Bunu çözmek için diksiyon eğitimi almak istiyorum ancak YouTube üzerindeki dersler işime yarar mı emin olamıyorum, deneyen birileri varsa bu konuda fikir verebilir mi?

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,653
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Şu sıralar kendimdeki en büyük eksikliği diksiyonumun kötü olması olarak görüyorum. Bazen R'leri, T'leri, Ş'leri yutarak konuşuyorum (peltek değilim), bazen de çok hızlı konuşuyorum ve karşımdaki hiçbir şey anlamıyor. Bunu çözmek için diksiyon eğitimi almak istiyorum ancak YouTube üzerindeki dersler işime yarar mı emin olamıyorum, deneyen birileri varsa bu konuda fikir verebilir mi?
hocam sesteki bozulmalar icin kusura bakmayin telefondan kaydettigimden dolayi boyle oldu

Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarqk bazı harfleri soyleyememek (hizli konustugunuzdan soyleyemiyorsaniz o ayri) bir sorun degil, diliniz de donmuyor olabilir. ama bazen yutarak konusuyorum dediginize gore sizde dil donmemesi gibi bir mevzu yok.

sxmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Barış Yağmur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sesteki bozulmalar icin kusura bakmayin telefondan kaydettigimden dolayi boyle oldu

Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarqk bazı harfleri soyleyememek (hizli konustugunuzdan soyleyemiyorsaniz o ayri) bir sorun degil, diliniz de donmuyor olabilir. ama bazen yutarak konusuyorum dediginize gore sizde dil donmemesi gibi bir mevzu yok.
Ne güzel anlatmışsınız ağzınıza sağlık. Bu dediğiniz biraz kitap okumayla alakalı gibi bende pek kitap okumayı seven biri değilim, tabii günlük yaşantıda denk gelinen yazıları da dediğiniz gibi okursam elbette gelişir ama yeterli düzeyde olur mu emin olamadım.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,653
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Ne güzel anlatmışsınız ağzınıza sağlık. Bu dediğiniz biraz kitap okumayla alakalı gibi bende pek kitap okumayı seven biri değilim, tabii günlük yaşantıda denk gelinen yazıları da dediğiniz gibi okursam elbette gelişir ama yeterli düzeyde olur mu emin olamadım.

sxmax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Barış Yağmur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,653
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Hızlı konuşurken tam sizinki gibi oluyor :D Aslında yavaş konuşmak sorunun esas çözümlerinden biri gibi, dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim yardımlarınız için :)
rica ederim hocam

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
723
İsim
Berat fatih
sesini biraz kalınlaştır dik dur ve yavaş konuş olay bu

Top Bottom