Neler Yeni

Dil bölümü için üniversite ve bölüm önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Temel
Dil puanım 288 geldi. Sıralamam 79K. İngilizceye puanım yetmiyor. Almanca ve fransızca dilini okuyabiliyorum. İstanbulda oturuyorum. Girebileceğim bölümlere ve üniversitelere baktım. İstanbul üni de fransızca tercümanlık tutuyor. Bunun dışında Almanca veya fransızca edebiyat bölümleri ve öğretmenlik bölümleri var ama bunlar şehir dışında. Tamamen gelecek ve iş odaklı seçmek istiyorum. Hangisi iş için daha önemliyse onu okumak istiyorum. İstanbul Üni de fransızca okumakmı yoksa farklı illerde dili ve edebiyatı veya öğretmenliği okumak mı daha iyi olacak? (Şehir dışında okumak kişisel gelişime katkı sağlayacağı için hiç maddi olarak çekinmeden yazabilirim)

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
selams
Dil puanım 288 geldi. Sıralamam 79K. İngilizceye puanım yetmiyor. Almanca ve fransızca dilini okuyabiliyorum. İstanbulda oturuyorum. Girebileceğim bölümlere ve üniversitelere baktım. İstanbul üni de fransızca tercümanlık tutuyor. Bunun dışında Almanca veya fransızca edebiyat bölümleri ve öğretmenlik bölümleri var ama bunlar şehir dışında. Tamamen gelecek ve iş odaklı seçmek istiyorum. Hangisi iş için daha önemliyse onu okumak istiyorum. İstanbul Üni de fransızca okumakmı yoksa farklı illerde dili ve edebiyatı veya öğretmenliği okumak mı daha iyi olacak? (Şehir dışında okumak kişisel gelişime katkı sağlayacağı için hiç maddi olarak çekinmeden yazabilirim)
Ingilizceden adma akilli birsey olunmuyor bende dilciyim normalde ea ya gectim bu sene

Alfha13

80+ Silver
İngilizce öğretmenliği bence en mantıklısı, okuması da yapması da kolay. Atamaları da kolay oluyor diye duydum ama kesin bilmiyorum. Çevirmenlik ölen bir meslek zaten ama tercümanlık yine yapılabilir. Dil-edebiyatı bilmiyorum.

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Pukiina
En mantıklı seçim burada ilk dediğiniz mütercim tercümanlık olur hocam. Yine öğretmenlik vs ye göre önü açık bölüm. En azından turist kafilesi müzeler vs de çalışabilirsiniz. Ancak biliyorsunuz ki şu durumda öğretmen kadrosu bayağı fazla bu ihtiyaç da diğer mezunlar da atanana kadar devam eder gibi duruyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,852
Üyeler
150,775
Son üye
oguzz1564
Top Bottom