Neler Yeni

Disco Elysium Türkçe Yama Çalışması

Ceaser

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Sezer Uzun
öncelikle merhabalar,

Disco Elysium gibi şaheser bir oyunun Türkçe çevirisi olmadığı için birçok kişi oynayamadı... resmi dil beklemekten ise artık bezdiğimiz için en azından resmi dil çıkana kadar ki artık çıkar mı emin değilim, bir yama bulunması için böyle bir çeviri düşündük. Biliyorum böyle bir oyun translate çeviri ile oynanmaz ama gerçekten elimizden geldiğince yapaylığı gidermeye çalışıyoruz yani çevirinin neredeyse her satırını okuyup düzeltiyoruz. Oyunda ~70k çevrilmesi gereken satır var, oyun için bir tool da bulunmadığı için böyle bir çözüm bulduk. eğer çeviri düzeltmede yardım etmek isteyen olursa bu konu altından ulaşabilir.

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Makine Çeviri Discord Sunucusu : https://discord.com/invite/Nc3qGS5

unknown.png

Beren

80+ Gold
Daha önce oyunun sitesinde "Hangi dilin gelmesini istersiniz?" gibi bir anket açılmıştı ve Türkçe birinci geldiydi ama hala yapımcılar Türkçe yapmadı oyunu.

Mecbur Translate'e kalacağız yine. Teşekkürler yama için. Umarım elinizden geldiğince translate anlamsızlığını giderirsiniz.

Ceaser

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Sezer Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce oyunun sitesinde "Hangi dilin gelmesini istersiniz?" gibi bir anket açılmıştı ve Türkçe birinci geldiydi ama hala yapımcılar Türkçe yapmadı oyunu.

Mecbur Translate'e kalacağız yine. Teşekkürler yama için. Umarım elinizden geldiğince translate anlamsızlığını giderirsiniz.
Şuan için 13 kişilik bir ekibimiz var ve çeviri ekibine katılmak isteyenleri geri çevirmiyoruz. Ancak cidden çok ağır bir İngilizcesi var oyunun. Red Dead Redemption 2 yamasını da biz yapmıştık zaten :)

Beren

80+ Gold
Şuan için 13 kişilik bir ekibimiz var ve çeviri ekibine katılmak isteyenleri geri çevirmiyoruz. Ancak cidden çok ağır bir İngilizcesi var oyunun. Red Dead Redemption 2 yamasını da biz yapmıştık zaten :)
RDR 2 yamanızı kullanıyorum, ufak tefek hatalar olsa da hiç anlaşılmayacak seviye de değil.
Bol şans size. Bekliyoruz. :)

Ceaser

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Sezer Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RDR 2 yamanızı kullanıyorum, ufak tefek hatalar olsa da hiç anlaşılmayacak seviye de değil.
Bol şans size. Bekliyoruz. :)
RDR 2 yamasında 5 kişilik proje yöneticisi olduğu için, anlaşmazlık yaşandı ve hiç düzeltilmeden yayınlandı maalesef, zor zar ikna ederek güncellemeler ile düzeltmeler yayınlanmıştı. Şimdi ise Disco Elysium Türkçe Yamanın proje yöneticisi sadece benim ve emin olun, benim dahi oynayabileceğim duruma gelmeden yayınlamam, ancak tabii ki beklentiyi düşük tutmakta fayda var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,265
Üyeler
149,001
Son üye
metin71
Top Bottom