Neler Yeni

Disk Sorunu %100 Acil yardım lütfen

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
enes erdemir
İlk önce Merhaba..
İlk olarak sorun nasıl oluştu anlatayım belirli bir oyunu oynarken aldığım FPS 100 150 aralığındayken bir anda 30 20 fps almaya başladım sorunu araştırdım disk kullanımı %100 ve %50 civarında olduğunu farkettim.Çözüm aramaya başladım inanın denemediğim yöntem bakmadığım yapmadığım kalmadı formatına kadar o yüzden herhangi bir videodaki çözüm yolunu söylemezseniz sevinirim inanın yoruldum
Disk kullanımı herhangi bir uygulamaya tıkladığım anda yükseliyor ve teknik olarak windows 10 un yazılımsal bir sorunu olduğunu anladım disk de herhangi bir virüs veya hasar alma yok (Hdd tune, Kaspersky) da denedim.Bir diğer sorum ise ssd almam çözüm olacak mı ve sata 3 mü 2 mi almam gerek bu anakarta.
Artık tek çözüm yolumun ssd almak olduğunu düşünüyorum Sistem özelliklerim ise şöyle:
Anakart- Gigabayt H61M-S2PV
Ekran kartı- Nvidia Gforce Gtx 550 ti
İşlemci- İntel core i3 2100 3.10 GHz
Ram- Kingston 8gb

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
Bu dönemde satılan SSD'ler SATA 3 oluyor. Baktığım kadarıyla SATA 2 destekliyor anakartın. SATA 3 SSD takınca SATA 2 hızı verir sana. Profesyonel iş yapmadığın için aradaki hız farkını anlamazsın bile.
  1. Samsung 860 EVO
  2. Kingston A400
  3. Crucial BX500 (ısınma sorunu olabilir.)
  4. ADATA SU800
Modellerini tavsiye ederim. Bütçeni yazarsan daha iyi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
enes erdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu dönemde satılan SSD'ler SATA 3 oluyor. Baktığım kadarıyla SATA 2 destekliyor anakartın. SATA 3 SSD takınca SATA 2 hızı verir sana. Profesyonel iş yapmadığın için aradaki hız farkını anlamazsın bile.
  1. Samsung 860 EVO
  2. Kingston A400
  3. Crucial BX500 (ısınma sorunu olabilir.)
  4. ADATA SU800
Modellerini tavsiye ederim. Bütçeni yazarsan daha iyi olur.
Bütçem 100 ve 300 TL arası

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
Bütçem 100 ve 300 TL arası

Gigabayte olan model için şu ana kadar kötü yorum görmedim ben.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
enes erdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Gigabayte olan model için şu ana kadar kötü yorum görmedim ben.
Teşekkürler.Sorun ssd olmadığı için mi sizce harhangi bir bilginiz var mı acaba disk kullanımı veya fps düşüklüğü ile ilgili

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
Teşekkürler.Sorun ssd olmadığı için mi sizce harhangi bir bilginiz var mı acaba disk kullanımı veya fps düşüklüğü ile ilgili
Bende HDD kullanıyorum. BF1, VS, Photoshop gibi ağır programlarda disk problemi yüzünden aşırı sıkıntı çekiyorum. Yani etkisi olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
914,544
Üyeler
141,854
Son üye
talla
Top Bottom