Neler Yeni

Dişlerimi çok sıkıyorum ve çenem kütlüyor

Sistinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Oğuzhan Topcu
Merhaba
gece uyurken veya gün içinde dişlerimi sıkıyorum çok uzun zamandır ve yemek yerken çenem kütlüyor.
bir gün esnedim esnerken o küt sesi daha yüksej geldi ve fark ettim ki yüzüm yamulmuş
sağ çenem biraz daha çıkık duruyor ama sadece dikkatli bak dedğim insalar farkına varıyor
gece uyurken için boksörlerin takdığı diş koruyucan takdır diyorlar tamam ama
benim yüzüm yamuldu bunun için ne yapmam lazım
diş doktoru orayı gevşetmen lazım dedi 3 ay da bir kasları yumuşatmam gerekiyor
bu yüze bir zarar veriyor mu yüz hatlarımı beğeniyorum doktor keskinlik gider dedi ama sol çenem gibi olursa önemli değil
yüzünün keskinliği gider dedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve son günlerde biraz ağrı var

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu doktorun dedikleri aklına yatmadıysa başka doktora git. Ama kesinlikle bir doktora gidin.

Bu sıkıntı ben de var istemsizce dişlerimi sıkıyorum ama saatlerce hiç farkına varmıyorum. En sonunda dişlerimi sıkmaktan artık başım ağrıyor o zaman salıyorum kendimi. Bir çözüm yolu varsa cidden bilen arkadaşlar yazsın.

En İyi Cevap
1
Merhaba
gece uyurken veya gün içinde dişlerimi sıkıyorum çok uzun zamandır ve yemek yerken çenem kütlüyor.
bir gün esnedim esnerken o küt sesi daha yüksej geldi ve fark ettim ki yüzüm yamulmuş
sağ çenem biraz daha çıkık duruyor ama sadece dikkatli bak dedğim insalar farkına varıyor
gece uyurken için boksörlerin takdığı diş koruyucan takdır diyorlar tamam ama
benim yüzüm yamuldu bunun için ne yapmam lazım
diş doktoru orayı gevşetmen lazım dedi 3 ay da bir kasları yumuşatmam gerekiyor
bu yüze bir zarar veriyor mu yüz hatlarımı beğeniyorum doktor keskinlik gider dedi ama sol çenem gibi olursa önemli değil
yüzünün keskinliği gider dedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve son günlerde biraz ağrı var
Kanka aynı sorunla dişçiye gittim ortodonti uzmanına gitmen lazım dediler. Ortodonti uzmanına gittim önce tel takmam lazım ağzının yapısı oturmazsa sorun bir süre sonra tekrar başlar dedi. 1 yıldır tel var ağzımda ağzımın yapısı baya düzeldi kütleme sesleri baya azaldı tel tedavim bittikten sonrada çene cerrahına gideceğim orada da komple çözülecek inş.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Top Bottom