Neler Yeni

DOLANDIRILDIM VE OLANLAR OLDU

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kullanici
Arkadaşlar durum çok acil.
1 ay önce dola pta konsol ilanı görmüştüm.
Hesabında bir sürü satış gerçekleştirmişti.
Güvenilir satıcıdır diye bende alayım dedim.
Dol apta komisyon kesiyor diye açıklamaya numarayı yazmıştı. Wp'den yazdım falan.
Bana video resim falan attı daha önce bu şekilde satış yaptığını felan da söyledi gösterdi ( sözde )
Bende inandım parayı sabah akşam olarak ikiye ayırarak gönderdim. Bana sözde ürün göndermek için adresimi, ismimi, soy ismimi istedi. Bende verdim ürünü gönderecek diye.
Ertesi gün yazdım videosunu istedim engellendim. İlanlara tekrar baktım gözden geçirdim bu kişi farkli hesaplar ve numaralar ile dolandiricilik yapiyor devam ediyor. Ayrica hesap çalmiş. Güvenilir satici ibaresi bulunan hesaplari bile calmis. Bu ibareyi almak icin tc, iban, adres, isim soy isim, e devlet şifresi vs. bir sürü şey gerekiyor. Biliyorum tamamen benim salaklığım. Dolandırıldığımı öğrendikten sonra ertesi gün 2 adet çok benzer numara ile 1 er defa arandim. Ondan bir sonraki günde yine neredeyse aynı olan numarayla sabah arandım.
Bundan 1 hafta sonra salı günü saat tam öğlen 1de arandım farklı numarayla, yine 1 hafta sonra pazartesi 1i 4geçe arandim farklı numarayla, yine bir sonraki hafta çarşamba 0216 ile başlayan numarayla arandim 1i 12geçe ve bu numaranın kapatıldığını öğrendim sorgulayarak. Tekrar 1 hafta daha geçti ve bugün aranmayi bekliyordum çünkü periyodik olarak haftada 1 farklı numara ile aranarak sırayla gün gün aranıyorum.
Bu numaraların arama süresi ise genellikle aynı saniyelerde yani 5-6 saniye civarı.
Bu kadar düzenli bir şekilde aranmam normal değil gerçekten. Kendimi tehlikede gibi hissediyorum. Bu numaralarda bot felan da değil ayrıca ya da otomatik olarak da aranmıyorum bunlar bireysel numaralar.
Wp'ye baktığım zaman bu numaralara bunlar aktif olarak kullanıyor. Gerçekten korkuyorum. Sizce acilen gitmem mi gerekiyor polise? Takip ediliyor olabilir miyim? Peşime paralı birini takmış olabilir mi bana zarar vermesi için. Anladınız siz paralı derken :(
Hiçbir dolandiricinin bu kadar düzenli bir şekilde arayacağını ve uzun süre boyunca tek bir kişiyle uraşacağını düşünmüyorum.
Dolandırıcı birini dolandirdiktan sonra başka kişiye geçmez mi? Hadi diyelim urastida kim neden 1 ay uraşsınki.
Durumum gerçekten ciddi mi görünüyor?
Diğer uygulamalardan satış yaparkende birine denk geldim. Benden telimi felan istedi yerimi istemişti ve hesabıda yeni açılmış. Daha öncede bana ayni kisi yeni açılmış bir hesaptan yazmıştı ama o kapandı heralde.
Ne yapacağım bilmiyorum 1 aydır psikolojik olarak çöktüm artık. Acaba yeri doğrulamaya çalışıyorlar olabilirler mi?

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
Bahadır
hersey tamamda guvenilir hesap icin e devlet sifresi isteniyor dedigin yerde kendimi kaybettim biraz

Top Bottom