Neler Yeni

Rehber Donanım Arşivi Forum Kullanım Rehberi

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,624
İsim
Eren Yeager
Spoiler olarak sansürlü nasıl yazı yazılıyor onu paylaşabilir misin ben bilmiyorum mesela

firat sobutay

80+ Platinum
En İyi Cevap
49
Spoiler olarak sansürlü nasıl yazı yazılıyor onu paylaşabilir misin ben bilmiyorum mesela
1608895338917.png

DonanımFikir

Beta Berk Bayındır 'ı Rahmetle Anıyoruz
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
aklınız varsa girmeyin bi girdim çıkamıyorum bağımlılık oldu

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ellerine sağlık.

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Spoiler kutucuklarında gerektiğiniz konuya basıp nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.Hadi anlatmaya başlayalım.
Bu konuyu açmaya gerek duydum açıkçası yeni üyeler faydalanabilsin diye
%100 Tamam değil eksiklikler var onlarıda bügün içinde güncelleyeceğim kalanıda ama baya kısmı tamam resimli bir şekildede açıklamaya çalıştım.
İnşallah beğenirsiniz.
NOT:Çok detaylı kısımlarıda tamamladıktan sonra %100 Olacak onlarıda yakın zaman içinde belirtirim.

Öncelikle Forumda Üye Olduğunuzdan Emin Oldun :)
--------------------------------------------------------
Sonra Gördüğünüz Gibi Sitenin Sağ Üst Kısmındaki Logomuzun Ve İsmimizin Yazımızın Yerine Tıklıyoruz:
Alıntıyı görüntüle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tıkladığımız Zaman Böyle Bir Yer Karşımıza Çıkacak (Okdaki Yere Tıklayarak İmzanızı Oluşturmaya Gideceksiniz)
Alıntıyı görüntüle
--------------------------------------------------------------
Karşımıza Çıkan Ekrandaki Okla Gösterilen Yere Tıklayıp İstediğinizi Yazmaya Başlayın:
Alıntıyı görüntüle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İmzayı Tamamladıktan Sonra (Okla Gösterilen Yerdeki Kutuğa Tıklayın:
Alıntıyı görüntüle
-----------------------------

1- Forumun sağ kısımdaki okla göstediğim yerdeki Yeni Konu Aç tuşuna basın.
Alıntıyı görüntüle

2-Tuşa bastıktan sonra böyle bir ekran karşınıza çıkacak ve kategoriler var istediğiniz konuya uygun konu türü seçmenizi öneririm
Alıntıyı görüntüle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Mesela Ekran Kartı hakkında konu açacağım bu yüzden konu açarken Ekran Kartı kategorisine tıklıyorum
Alıntıyı görüntüle
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4- Karşınıza gelecek ekrandaki kutucuğa özellikle dikkat edin
Alıntıyı görüntüle
Bu kurallara uyarak konunu açmaya çalışın.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5- Oradaki ön ek eklerinden hangi tür konu olduğunu belirtebilirsiniz oraya bastığınız zaman seçebilirsiniz .
6- Buradan konu başlığınızı yazabilirsiniz, düzgün başlık yazmaya çalışın ve ÖZELLİKLE açtığınız konuyu yansıtmaya çalışsın
7- Normal Konu Açmak İçin en soldaki Kısmı , Anket yapmak istiyorsanız ortadaki kısmı, Eğer Teknik sorunu veya soru için [O seçenek özellikle bu tarz durumlar için işe yarar .Çünkü herhangi bir birisi o tarz açılmış konuya mesaj attığında başkaları oylayabilir ve konu sahini sorununu çözecek yorumu bulduğu yorumu Çözüm olarak işaretleyebilir ve Çözüm puanları artar yorumu yazan kişinin.] en sağdaki kısmı seçin.
8- Buradan metinizi özelleştirebilirsiniz .Mesela metininizi kalınlaştırabilirsiniz,emoji ekleyebilirsiniz,alıntı ve spoiler ekleyebilirsiniz vb.
9-Bu kısımda zaten konunuzu açıkladığınız kısımdır .
Alıntıyı görüntüle

1- Örneğin konu açtınız ve size cevap verenler oldu ve beğenmek istiyorsunuz, yeşil okla gösterdiğim Beğen butonuna basıp
Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz gibi tuşa bastım ve beğenmiş oldum
Alıntıyı görüntüle

1- Bir konudaki bir yoruma cevap vermek istiyorsunuz ve bunun için mavi okla göstediğim yerdeki ''Cevap'' tuşuna basmanız
Alıntıyı görüntüle
Ve gördüğünüz gibi tuşa bastıktan sonra cevap vermek istediğim şeyi yazıyorum.
Alıntıyı görüntüle
Ve yine mavi okla gösterdiğimtuşa basmanız yeterlidir.
Alıntıyı görüntüle

Ve özellikle rütbeler konusunu merak edenler var
+500 Mesajta Bronze
+2000 Mesajta Silver
+5000 Mesajta Gold
+10000 Mesajta Platinium
+20000 Mesajta Titanium olunuyor.
Ve gereken mesaj sayısına ulaştığınızda anında yeni rütbe gelmiyor,Biraz beklemeniz gerekli yaklaşık 1 saat içinde rütbeniz geliyor.

Alıntıyı görüntüle
1- Ana Sayfa [Forum sayfasına iletecektir]
------------------------
2- Forumlar [Sağındaki üçgen benzeri kısma tıklarsanız alttaki resimdeki gibi sadece Forumlar kısmına tıklarsanız Forum sayfasına atacaktır]
Alıntıyı görüntüle
Buradan konularınıza, izlenen konularına vb. kısımlara ulaşabilirsiniz.
-------------------------------------------------
3-Neler Yeni: Direk bastığınızda karşınıza böyle ekran çıkar
Buradan Durumunuzu güncelleyebilirsiniz
Ve başka kişilerin yazdığı profil mesajlarına bakabilirsiniz [Herkesinkine değil çünkü bazıları profil göstermeyi kapatabiliyor yani onu da alttaki kısımlarda bahsedeceğim.
Alıntıyı görüntüle
Ve Okla gösterdiğim yere de tıklarsanız Buradanda Haber kaynağınıza son etkinliklere vb. ulaşabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
-----------------------------------------------------------
4- Üyelere bastığınızda
Alıntıyı görüntüle
Böyle bir ekran çıkacak
Alıntıyı görüntüle
Buradan Yöneticilere,En fazla mesajı veya reaksiyonu olanlara,En İyi Cevap ve Bügün doğanlara ulaşabilirsiniz sol sol kısımdanda ulaşabilirsiniz
Ve En solt alttaki kısımdaki Üye Ara kısmından istediğiniz üyeyi aratabilirsiniz.Ve onunda alttaki kısımda Yeni Üyelere görebilirsiniz ve bir selam da gönderebilirsiniz yeni gelenlere :)
----------------------------------------------------------------------------
5-O kısma tıklarsanız da Forum Kurallarına bakabiliyorsunuz .
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
0- Bu kısım Profilinizin ismi ve profili fotoğrafı göründüğü kısım ve tıklarsanızda
Alıntıyı görüntüle
Böyle bir kısım karşılayacak
Özetçe bu kısımdan Profilinizi ayarlayabilirsiniz ve profiliniz ile alakalı da detaylara ulaşabilirsiniz.
---------------------------------------------------------------
1- O numaralı belirttiğim kısma basarsanız
Alıntıyı görüntüle
Özelden yaptığınız konuşmalar çıkacak ve buradan konuşmalarınada gidebilirsiniz veya konuşma başlatabilrisiniz.
[Özelden konuştuğum kişileri sansürledim ne olur ne olmaz diye ]

2- Belirttiğim kısma tıklarsanız Gördüğünüz gibi gelen bildirimlere ulaşabilieceksiniz.
Alıntıyı görüntüle
[Kişileri sansürledim ne olur ne olmaz diye ]

3- Belirttiğim kısma tıklarsanız [mavi oklada gösterdim]
Alıntıyı görüntüle

Buradan Forum ile alakalı arama yapabilirsiniz.

4-Belirttiğim kısma tıklarsanız [mavi oklada gösterdim]
Alıntıyı görüntüle
Karanlık Tema Yapabilirsiniz ve o belirttiğim kısım böyle ise [ Alıntıyı görüntüle] tıkladığınız zaman karanlık temaya geçecektir.

Alıntıyı görüntüle
1- Birisini raporlamak istiyorsanız [Gereksiz raporlamaya çalışmayın ve haklı neden varsa ortada o zaman reportlamaktan çekinmeyin]
Sol altta kutucuk içine aldığığım kısımdaki yere tıklayın ve karşınıza sağ üstteki gibi bir kısım karşılayacaktır.
2- Sağ üst kısım dediğim yerdeki kısımdan Rapor Etme Nedenini yazabilirsiniz.
3-Eğer yanlışlıkla Eliniz Rapor Et tuşuna gitmişse de X butonundan raporlamadan çıkış yapabilirsiniz.

Rehber güncellenecektir.
Ayrıca rehberde ismini sansürlediğim kişiler sizden bu ssler kaydetmek izin alamadığım için olur ne olmaz diye sansürledim eğer özelden bana söylerseniz isminizi de gösteririm.
Ellerine sağlık :)

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
#Samsunlu

2Pac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Furkan
Spoiler kutucuklarında ihtiyacınız olduğu konuya basıp nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.Hadi anlatmaya başlayalım.
Öncelikle Forumda Üye Olduğunuzdan Emin Oldun :)
--------------------------------------------------------
Sonra Gördüğünüz Gibi Sitenin Sağ Üst Kısmındaki Logomuzun Ve İsmimizin Yazımızın Yerine Tıklıyoruz:
Alıntıyı görüntüle
Tıkladığımız Zaman Böyle Bir Yer Karşımıza Çıkacak (Okdaki Yere Tıklayarak İmzanızı Oluşturmaya Gideceksiniz)
Alıntıyı görüntüle
--------------------------------------------------------------
Karşımıza Çıkan Ekrandaki Okla Gösterilen Yere Tıklayıp İstediğinizi Yazmaya Başlayın:
Alıntıyı görüntüle
İmzayı Tamamladıktan Sonra (Okla Gösterilen Yerdeki Kutuğa Tıklayın:
Alıntıyı görüntüle
-----------------------------

1- Forumun sağ kısımdaki okla göstediğim yerdeki Yeni Konu Aç tuşuna basın.
Alıntıyı görüntüle

2-Tuşa bastıktan sonra böyle bir ekran karşınıza çıkacak ve kategoriler var istediğiniz konuya uygun konu türü seçmenizi öneririm
Alıntıyı görüntüle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Mesela Ekran Kartı hakkında konu açacağım bu yüzden konu açarken Ekran Kartı kategorisine tıklıyorum
Alıntıyı görüntüle
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4- Karşınıza gelecek ekrandaki kutucuğa özellikle dikkat edin
Alıntıyı görüntüle
Bu kurallara uyarak konunu açmaya çalışın.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5- Oradaki ön ek eklerinden hangi tür konu olduğunu belirtebilirsiniz oraya bastığınız zaman seçebilirsiniz .
6- Buradan konu başlığınızı yazabilirsiniz, düzgün başlık yazmaya çalışın ve ÖZELLİKLE açtığınız konuyu yansıtmaya çalışsın
7- Normal Konu Açmak İçin en soldaki Kısmı , Anket yapmak istiyorsanız ortadaki kısmı, Eğer Teknik sorunu veya soru için [O seçenek özellikle bu tarz durumlar için işe yarar .Çünkü herhangi bir birisi o tarz açılmış konuya mesaj attığında başkaları oylayabilir ve konu sahini sorununu çözecek yorumu bulduğu yorumu Çözüm olarak işaretleyebilir ve Çözüm puanları artar yorumu yazan kişinin.] en sağdaki kısmı seçin.
8- Buradan metinizi özelleştirebilirsiniz .Mesela metininizi kalınlaştırabilirsiniz,emoji ekleyebilirsiniz,alıntı ve spoiler ekleyebilirsiniz vb.
9-Bu kısımda zaten konunuzu açıkladığınız kısımdır .
Alıntıyı görüntüle

1- Örneğin konu açtınız ve size cevap verenler oldu ve beğenmek istiyorsunuz, yeşil okla gösterdiğim Beğen butonuna basıp
Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz gibi tuşa bastım ve beğenmiş oldum
Alıntıyı görüntüle

1- Bir konudaki bir yoruma cevap vermek istiyorsunuz ve bunun için mavi okla göstediğim yerdeki ''Cevap'' tuşuna basmanız
Alıntıyı görüntüle
Ve gördüğünüz gibi tuşa bastıktan sonra cevap vermek istediğim şeyi yazıyorum.
Alıntıyı görüntüle
Ve yine mavi okla gösterdiğimtuşa basmanız yeterlidir.
Alıntıyı görüntüle

Ve özellikle rütbeler konusunu merak edenler var
+500 Mesajta Bronze
+2000 Mesajta Silver
+5000 Mesajta Gold
+10000 Mesajta Platinium
+20000 Mesajta Titanium olunuyor.
Ve gereken mesaj sayısına ulaştığınızda anında yeni rütbe gelmiyor,Biraz beklemeniz gerekli yaklaşık 1 saat içinde rütbeniz geliyor.

Alıntıyı görüntüle
1- Ana Sayfa [Forum sayfasına iletecektir]
------------------------
2- Forumlar [Sağındaki üçgen benzeri kısma tıklarsanız alttaki resimdeki gibi sadece Forumlar kısmına tıklarsanız Forum sayfasına atacaktır]
Alıntıyı görüntüle
Buradan konularınıza, izlenen konularına vb. kısımlara ulaşabilirsiniz.
-------------------------------------------------
3-Neler Yeni: Direk bastığınızda karşınıza böyle ekran çıkar
Buradan Durumunuzu güncelleyebilirsiniz
Ve başka kişilerin yazdığı profil mesajlarına bakabilirsiniz [Herkesinkine değil çünkü bazıları profil göstermeyi kapatabiliyor yani onu da alttaki kısımlarda bahsedeceğim.
Alıntıyı görüntüle
Ve Okla gösterdiğim yere de tıklarsanız Buradanda Haber kaynağınıza son etkinliklere vb. ulaşabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
-----------------------------------------------------------
4- Üyelere bastığınızda
Alıntıyı görüntüle
Böyle bir ekran çıkacak
Alıntıyı görüntüle
Buradan Yöneticilere,En fazla mesajı veya reaksiyonu olanlara,En İyi Cevap ve Bügün doğanlara ulaşabilirsiniz sol sol kısımdanda ulaşabilirsiniz
Ve En solt alttaki kısımdaki Üye Ara kısmından istediğiniz üyeyi aratabilirsiniz.Ve onunda alttaki kısımda Yeni Üyelere görebilirsiniz ve bir selam da gönderebilirsiniz yeni gelenlere :)
----------------------------------------------------------------------------
5-O kısma tıklarsanız da Forum Kurallarına bakabiliyorsunuz .
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
0- Bu kısım Profilinizin ismi ve profili fotoğrafı göründüğü kısım ve tıklarsanızda
Alıntıyı görüntüle
Böyle bir kısım karşılayacak
Özetçe bu kısımdan Profilinizi ayarlayabilirsiniz ve profiliniz ile alakalı da detaylara ulaşabilirsiniz.
---------------------------------------------------------------
1- O numaralı belirttiğim kısma basarsanız
Alıntıyı görüntüle
Özelden yaptığınız konuşmalar çıkacak ve buradan konuşmalarınada gidebilirsiniz veya konuşma başlatabilrisiniz.
[Özelden konuştuğum kişileri sansürledim ne olur ne olmaz diye ]

2- Belirttiğim kısma tıklarsanız Gördüğünüz gibi gelen bildirimlere ulaşabilieceksiniz.
Alıntıyı görüntüle
[Kişileri sansürledim ne olur ne olmaz diye ]

3- Belirttiğim kısma tıklarsanız [mavi oklada gösterdim]
Alıntıyı görüntüle

Buradan Forum ile alakalı arama yapabilirsiniz.

4-Belirttiğim kısma tıklarsanız [mavi oklada gösterdim]
Alıntıyı görüntüle
Karanlık Tema Yapabilirsiniz ve o belirttiğim kısım böyle ise [ Alıntıyı görüntüle] tıkladığınız zaman karanlık temaya geçecektir.

Alıntıyı görüntüle
1- Birisini raporlamak istiyorsanız [Gereksiz raporlamaya çalışmayın ve haklı neden varsa ortada o zaman reportlamaktan çekinmeyin]
Sol altta kutucuk içine aldığığım kısımdaki yere tıklayın ve karşınıza sağ üstteki gibi bir kısım karşılayacaktır.
2- Sağ üst kısım dediğim yerdeki kısımdan Rapor Etme Nedenini yazabilirsiniz.
3-Eğer yanlışlıkla Eliniz Rapor Et tuşuna gitmişse de X butonundan raporlamadan çıkış yapabilirsiniz.
Rehber güncellenecektir.
Hocam rütbe atlamak ne işe yarıyor peki?

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler