Neler Yeni

Donanım arşivi sistemi almamız nasıl kolaylaşır?

bu tamamiyle olmasada bilgi yanlışı suan asusun 27 inç ips monitorunu kullanıyorum ve gayet güzel eski tn panel 27 inç 1080 p monitorumde gerçekten pikseller sayılıyodu ama bilmeden lutfen insanları yanlış yerlere suruklemeyin
Elimde Gigabyte G27F monitör vardı, pikseller sayılıyor diye iade edip daha 24 inç bir monitör aldım. Yakından bakarsanız sayılacaktır, birde alışkanlıkla ilgilide olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Fare, kulaklık, mousepad, klavye git başka model ve marka bak. O paralardan daha iyisine yada aynı paralara daha iyilerini bulursun. Monitör işine gelirsek de bende Msi optix g272 var 27 inç 1080p. Ben hep kendime kızıyorum neden 2k almadım diye. Millet sıkıntı yok diyor da ya bendeki monitör bozuk ya milletin gözü. Normal bir şey izlerken yada hikaye tarzı oyun oynarken tabi ki sıkıntı olmuyor ama fotoğraflara filan bakarsan leş. Gerçekten leş. Yazılara filan bir süre sonra gözün alışıyor ama aslında yazılarda da sorun var sadece alışıyorsun. Ama fotoğraflara alışman mümkün değil. Fotoların göze iyi gelmesi için en az 2k yada 4k çözünürlükte olması gerek ki normal gözüksün yoksa harbiden pikselleri sayılıyor. Monitörü git 2k al va bile olsa iyidir çözünürlük 2k olsun 27 inç ve üzeri alacaksan. Kasa içinde bir şey diyemem ben gelen hazır sistemlerde stok bulamadığım için sinirlendim gittim kendim topladım. Her şeyi iyisine yakın aldım(monitör hariç) çok fazla tuttu. Hazır sistemler o noktada stok bulabilirsen daha avantajlı oluyor ama bazı hazır sistemlerde de gerçekten kötü parçalar var. Donanım Arşivinin hazır sistemleri genelde iyi bileşenler içeriyor ve tam fiyat performans kalite gözeten sistemler oluyor ama stokları genelde hızlı bitiyor. Ben dediğim gibi birkaç kere stok kaçırınca ki o dönem sistemler arası aylarca bekleyebiliyordun aldım geçtim. Hazır sistem alınca genelde ek olarak sıvı soğutmaya ihtiyacın olur onlarda da şu sıralar indirimli ürünler var Amazon da onlara bakabilirsin. Tabi alacağın kasa çok etkiler ama işlemcilerin çoğu için sıvı soğutma şart gibi bir şey yada iyilerinden bir kule tipi alacaksın ama yazın sıcak bir yerde yaşıyorsan ve her zaman klima çalıştırma şansın yoksa yine kule tipi işini görmez. Almayı düşündüğün görseldeki sistemde 6600 xt vardı 1080p ultra oyunlar için uygun bir kart ama 2k da da oynatır.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar cuma günü çıkacak olan sisteme kaldım, şuan çok f/p hazır sistem yok gibi mecburen bekleyeceğim. Peki o sistemi alırken stok bitmedem yakalayabilmem için bana verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? Aslında benim her şey dahil tüm sistem için olan bütçem 20k kendim normal alınca oyuncu koltuğu alamıyorum ama bu sistem 12k bandı olursa bende 300-500 koyar koltukta alırım. O yüzden bende bu sistemi bekleyecektim. Birde bana ekipman düzmemde nelere dikkat etmem gerektiğini söyler misiniz?
Ben şöyle bir şey yapmıştım ekipmanları.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Forumu takip et veya video için kanalı takip et sistem çıkınca al. Özel bir çabaya gerek yok diye düşünüyorum en az birkaç saat stokta kalır sistem.

Nanaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Kayhan Uygun
Arkadaşlar cuma günü çıkacak olan sisteme kaldım, şuan çok f/p hazır sistem yok gibi mecburen bekleyeceğim. Peki o sistemi alırken stok bitmedem yakalayabilmem için bana verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? Aslında benim her şey dahil tüm sistem için olan bütçem 20k kendim normal alınca oyuncu koltuğu alamıyorum ama bu sistem 12k bandı olursa bende 300-500 koyar koltukta alırım. O yüzden bende bu sistemi bekleyecektim. Birde bana ekipman düzmemde nelere dikkat etmem gerektiğini söyler misiniz?
klavye kulaklık mouse çöp monitörlerde de sürekli indirim oluyor güzel fiyata yakalarsın 1080p için 27 inç almayın bence

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,856
İsim
Hacı
NOT falan atıyorlar heralde. (!)

Melih11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Melihh
Monitör gerçekten çok uygun bulmuşsun, onun haricinde V2 mouse kullanıyorum almakla iyi yapmışsın güle güle kullan.
Çok teşekkğr ederim. Şuan tek eksik donanım arşivi pc. Umarım alabilirim

mythrowib

80+ Silver
EFT ile ödeme imkanı oluyor mu peki?
Çoğu sitede oluyor diye biliyorum. Ama gerçekten piyasanın çok altındaysa anında biteceği için zaman kalirmi bilmiyorum. Abdullah abi ölü fiyattan sistem çıkarmam artık dediği için öyle bir sorun olmaz diye düşünüyorum

FERIboT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ferit Dikenli

Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Metin dal
mouse olarak rival 3 bakabilirsin
klavye ve kulaklık olarak başka marka bulmanı öneririm onlar için ayrı konu açarsan yardımcı olabiliriz

FERIboT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ferit Dikenli
Klavye ve mouse için msı vigor gk30 combo set var msı gm08 yerine onda gm11 var ve daha ucuz hepsiburada da 680 lira ikisi birlikte ,kulaklıkta eğer bütçen el veriyorsa hyperx almanı tavsiye ederim 1000 liraya hyperx cloud core var gerçekten güzel bir kulaklık

Top Bottom