Neler Yeni

DP ile bağlayınca garip bir şey oluyor?

Shoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sancak
Sorunu nasıl açıklayacağımı inanın bilmiyorum ne oldugunu da anlatmak zor ve video çekince görünmüyor, monitörü hdmi ile bağlayınca bir sorun yok ama dp ile bağlayınca belli renklerde (grinin tonları gibi) (örneğin whatsapp webin uygulamasında bi chate girince oluyor) böyle seğirme gibi bir şey oluyor parlaklık azalıp artıyor gibi de daha çok ve hz/fps düşüyor o renkteyken kasma hissiyatını veriyor umarım anlatabilmişimdir internette hiçbir türlü bulamadım çözümü son çare burayı deneyeyim dedim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hmm acaba port veya kabloda arıza olabilir mi. Farklı bir DP kablosu ile de denediniz mi ?

Shoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sancak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hmm acaba port veya kabloda arıza olabilir mi. Farklı bir DP kablosu ile de denediniz mi ?
Önceki bilgisayarımda da denedim tamamen farklı bir sistem onda da aynı sorun oluyordu kabloyu değiştirip deneyeyim dedim yine aynı sorun devam ediyor yani girişlerde veya kabloda sorun olacağını sanmıyorum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Önceki bilgisayarımda da denedim tamamen farklı bir sistem onda da aynı sorun oluyordu kabloyu değiştirip deneyeyim dedim yine aynı sorun devam ediyor yani girişlerde veya kabloda sorun olacağını sanmıyorum

Monitörü başka bir bilgisayara taktınız ve yine aynı sorun mu oldu ?

Shoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sancak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörü başka bir bilgisayara taktınız ve yine aynı sorun mu oldu ?
Önceden 165hz bi monitörüm daha vardı onda da display port ile bağlayınca aynı problem oluyordu onu demeye çalıştım (2 farklı pc de 2 monitörü de 2 farklı kabloyla denedim her türlü aynı problem oluyor)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Önceden 165hz bi monitörüm daha vardı onda da display port ile bağlayınca aynı problem oluyordu onu demeye çalıştım (2 farklı pc de 2 monitörü de 2 farklı kabloyla denedim her türlü aynı problem oluyor)

Evet bu baya tuhaf bir durummuş. Bunlar arasından ya bişeyler çift olarak arızalı yada saçma bir durum var. Bilemiyorum.

WhoCares

80+ Gold
lg monitör mü derken anlamadım eğer marka olansa hayır biri asus tuf 165hz diğeri 240hz aoc
ayni ona benzer bir problem bende yaşadım dp kablo takip 144 hz e alinca böyle ekranda tuhaf çizgiler çıkıyordu kırmızı şekilde mavi ve tonlarında arkada gri çizgiler oluyordu ama siyah derinlik ayarini oynayınca düzeliyordu 120 hz e alinca sıkıntı olmuyordu lg monitor bu arada benim denediğim daha sonrasında tekrardan deneme fırsatım olmadı masaüstü pcmi sattiğim için suan bulanan mevcut pclerdede max 60 hz görebilidiğim için deneyemedim

Top Bottom