Neler Yeni

Öneri Düşük Donanımlı Mount And Blade Bannerlord 2 Oynama Rehberi / Geforce NOW Nasıl Sıra Beklemeden Oynanır / GeForce NOW Nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan Özkır
Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere düşük donanımlı bir bilgisayar sisteminde nasıl Mount And Blade Bannerlord 2 oynayabileceğinizi anlatacağım. Elimdeki bilgisayarı 6 yıldır kullanıyorum ve artık hemen hemen her işleminde yetersiz olduğunu yüzüme vuruyor yeni bir bilgisayarı şuan alamayacağım için elimdekiyle en iyisini yapmak için hep bir yol bulmaya çalışıyorum. Şimdi anlatmaya başlıyayım.

Teknolojinin ilerlemesiyle bilgisayarlar ve bununla birlikte oyunlar da gelişti. Bu iki ay öncesine kadar bu değişimi çaresiz bir şekilde izleyen bilgisayarlarımız için artık bir kurtarıcı var ''GeForce NOW''. Bilmeyenler için bu bir streaming uygulaması. Bilgisayarınız Nvidianın uzaktaki sunucularının birisine bağlanıyor ve oradaki güçlü bilgisayarlar sizin için oyunu çalıştırıyor. Sizin ekranınıza gelen videoyu kendi bilgisayarınızdan kontrol edebiliyorsunuz. Bu platformada oyun oynayabilmek için oyunlara Epic Games veya Steamda sahip olmanız gerekiyor. Bizim şuan ele aldığımız oyun Mount And Blade Bannerlord 2 olduğundan bu oyuna sahip olduğunuzu varsayarak devam ediyorum.

İlk yapmamız gereken iş GFN'ı indirmek. Gerekli kurulumu yaptıktan sonra 1 numaral yere oyunun adını yazın 2 numaralı devam tuşuna bastıktan sonra oyununuz 3 numaralı kitaplığım kısmına eklenecek.
indir.PNG
Inkedgeforce now_LI.jpg
Inkedsahipmisn_LI.jpg

Oyuna tıkladığınızda 3 olasılığın gerçekleşme ihtimali var.
1) Sunucuya sorunsuz bir şekilde bağlanır çıkan ekranda steam veya epic games hesabınıza bağlanarak oyuna giriş yaparsınız. Bu durumda sorun yoktur oyunu 1 saat boyunca oynayabilirisiz. Süreniz bittiğinde sizi oyundan atacak ve tekrar bağlanmanızı isteyecek.

2) Sıra bekletir. Bu sıra yoğunluğa göre değişir bitince oyunu oynamaya başlayabilrisiniz. 3)Bekleyen çok kişi vardır sizi sıraya bile sokmaz oynayamazsınız.
sıra bakletme.PNG
ban.PNG

Şimdi bazıları e bunu zaten biliyoruz yeni bir şey anlatmadın diyebilir. Evet doğru buraya kadar olan kısmı daha önce hiç bu uygulamayı kullanmamış kişiler için anlattım şimdi yazının kalbine gidiyoruz.
Bu sırayı beklememek için 2 yöntem var.

1. si hesabınızı yükseltmek. 30-40 liraya (kura göre değişiyor) hesabınızı yükseltip aşağıda gördüğüz özelliklere sahip olabilirisiniz. Ama yine aşağıda gördüğünüz gibi kapasiteleri dolduğu için bu yöntemi eliyoruz.
Ayrıca para vermek istemeyende olabilir. (Bana bu ücreti ödeyip kullanmak mantıklı geliyor. Yeni bir oyun çıktığında çok oynamak istiyorsan alıp oynanabilir. Yeni bilgisayar parası malum kaç yıl kullanacağın veya iş bilgisayarım var falan filan derken güzel bir çözüm yöntemi olarak geliyor.)
sol out.PNG

2. Yöntem ise yazının asıl yazılış amacı. Arkadaşlar bence Nvidia sunucuları bölgelere atamış bizim bölgemizde 02.00-03.00 gibi neredeyse herkes uyuduğundan yoğunluk iyice azalıyor bu sayede saat 11.00-12.00'a kadar sıra beklemeden oynayabiliyorsunuz. 1 oynuyor oyun süreniz bitince sizi atıyor. tekrar hiç beklemeden oyuna girebiliyorsunuz. (yükleme ekranını saymazsak) Ben bu yöntemle 3 günde 22 saat oynadım oyunu şuan krallığmı kurmak üzereyim :D.

Gelelim dikkat etmeniz gereken şeylere. SAVE ALIN SAVE başıma geldi çok sinir bozucu son 1 dakikanızı save almaya harcayın emekleriniz çöpe gitmesin. Ayrıca uyku düzeniniz bozulabilir. Ben saat 12.00 gibi yatıp 21.00 gibi kalkmaya başladım uyku saatlerimi değiştirmeye çalışıyorum şuan 2 gündür başarısız oluyorum. Sürekli yorugun kalkıyorum gerçi oyuna başlayınca çok hissedilmiyor ama hiç hoş değil :).

Eğer çok oynamak istediğiniz bir oyun varsa böyle oynayabilirsiniz. Bakalım bu yazıdan sonra bu taktiği uygulayanların sayısı artıp geceleri de sıra bekler hale düşecek miyiz? (kendi kedimin yoluna taş koyuyorum ama paylaşmak güzeldir :D )
Hekese iyi forumlar.

Ekler

• ban.PNG
    ban.PNG
    15.2 KB · Hit: 104
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emir Sofuoğlu
Para vermeyipde min ping almak için saat 17:00 a kadar Eu west sunucusunda 17:00 dan sonra İse Eu West 2 ya da Eu mid west sunucularında oynayabilirsiniz

Halil014

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,539
İsim
İbrahim Halil Çelik
Saat 8-9 da kalkıp oyanamaya başlamıştım birkaç gün 10 kişi falan sıra oluyordu

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,824
İsim
Akın Taşkan
Ve artık sadece T.C.'de 1 saatten 30 dakikaya düşürüldü süreler :')

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram