Neler Yeni

Düzensiz Çalışan Wifi Adaptörü

Tr_JuGGeR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hamza Tülüce
Acer Aspire E1-572G model bir laptobum var.
8 GB Ram
4. Nesil i5 İşlemci
Amd Radeon R7 M265 ekran kartı
Laptop yukardaki özelliklere sahip. Benden önceki sahibi cd rom yerine 128 gb ssd taktırmış ve harddiskinide bir tb ye yükseltmiş(iki sene önce). Ben yaklaşık bir senedir sorunsuz kullanıyordum ancak son bir aydır wifi adaptörüm(Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter) bilgisayarı kapatıp açtığımda açılmayabiliyor.(elle açılma gerekli diyor ancak denediğimde açılmıyor.) Bazen bilgisayarı sonraki kapatıp açmamda çalışıyor bazen de üç dört gün denemem gerekiyor. Bulabildiğim her türlü çözümü denedim. Farklı wifi sürücü sürümleri yükledim.Güvenli modda açmayı denedim. Win8.1 pro, Win10 home, Win10 pro yüklemeyi denedim. En son bir bilgisayar tamircisine götürdüm ekran kartın bozuk fazla güç tüketiyor bilgisayar onu beslemek için wifi modülünü kapatıyor kartı kapatınca çalışıyor ekran kartını değiştirelim dediler. Kabul etmedim onboard ekran kartıyla sıkıntı yoksa geri alacağım dedim. Eve geldim ekran kartı off durumda olduğu halde aynı sorunu yapmaya devam etti. Kaldı ki oyunlarda veya normal dolaşımda ekran kartımda bir sıkıntı hiç hissetmedim. Çaresiz kaldım. Çözüm olmasa bile en azından sorunu bilmek istiyorum artık. Ayın 25'inde final sınavım var bu yüzden bilgisayarı iki gündür kapatamıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok teşekkür ederim.

Top Bottom