Neler Yeni

Duolingo gerçekten işe yarar mı?

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Öyle çok üst seviye bir şekilde değil de sadece yeteri kadar ve temelini bilmek için fazladan bir tane daha yabancı dil öğrenmek istiyorum. Bu dil İngilizce ve Almanca değil, İngilizcem zaten yüksek seviyede ve Almancayı da temel seviyede biliyorum.

Ekstradan İspanyolca vb. öğrenmek istesem, kendimi ifade edebilecek kadar, Duolingo işimi görür mü? Daha önceden (çok çok önceden) bir öğretmenimiz zorunlu olarak Duolingo'dan İngilizce çalışmalar yaptırıyor, ödev veriyordu. Ama benim o dönemlerde de İngilizcem iyi olduğu için gerçekten işe yarayıp yaramadığını anlayamamıştım, şimdi tekrardan bir denemek istiyorum.

Daha iyi bir uygulama veya çalışma metodu varsa önerir misiniz? (Ücretsiz)

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Enes
Öyle çok üst seviye bir şekilde değil de sadece yeteri kadar ve temelini bilmek için fazladan bir tane daha yabancı dil öğrenmek istiyorum. Bu dil İngilizce ve Almanca değil, İngilizcem zaten yüksek seviyede ve Almancayı da temel seviyede biliyorum.

Ekstradan İspanyolca vb. öğrenmek istesem, kendimi ifade edebilecek kadar, Duolingo işimi görür mü? Daha önceden (çok çok önceden) bir öğretmenimiz zorunlu olarak Duolingo'dan İngilizce çalışmalar yaptırıyor, ödev veriyordu. Ama benim o dönemlerde de İngilizcem iyi olduğu için gerçekten işe yarayıp yaramadığını anlayamamıştım, şimdi tekrardan bir denemek istiyorum.

Daha iyi bir uygulama veya çalışma metodu varsa önerir misiniz?
Bussu öneririm paralı versiyon var ama androidlerde apk şeklinde çözülüyor.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,326
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK

Daha iyi bir uygulama veya çalışma metodu varsa önerir misiniz?
Duolingo güzel birde udemy'den kurs satın alabilirsin

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Duolingo güzel birde udemy'den kurs satın alabilirsin
Belirtmeyi unutmuşum, ücretsiz bir uygulama arıyorum. Dediğim gibi sadece temel seviyede işimi görüp birkaç şey öğretebilse yeter. Zaten sınav öğrencisi sayılırım artık, çok da fazla vaktim yok yani kursa falan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bussu öneririm paralı versiyon var ama androidlerde apk şeklinde çözülüyor.
Teşekkürler, ücretsiz bir uygulama arıyorum.

Lgoyü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Enes
Belirtmeyi unutmuşum, ücretsiz bir uygulama arıyorum. Dediğim gibi sadece temel seviyede işimi görüp birkaç şey öğretebilse yeter. Zaten sınav öğrencisi sayılırım artık, çok da fazla vaktim yok yani kursa falan.

Ücretsiz versiyonuda var diye biliyorum hocam ama derece kaça kadar ilerliyor hatırlamıyorum

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,326
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK

Duolingo bence yetecektir bide ayrı bir yerden kelime ezberi yapabilirsiniz

Daha iyi bir uygulama veya çalışma metodu varsa önerir misiniz? (Ücretsiz)
BLARMA yı öneririm kardeşim. cidden havyan gibi işe yarıyor kullanıyorum. hemde türk yapımı olduğu için cevaplar falan cabuk geliyor soru sorunca. kesinlikle öneririm.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Duolingo çok basit bir dil uygulaması ama hergün bir ders yapmanın bir zararı yok faydasını görürsün. Benim 256 gün seri rekorum vardı ondan sonra biraz ara verdim ama şuan hergün girip ders yapıyorum 4 farklı dilde.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Duolingo çok basit bir dil uygulaması ama hergün bir ders yapmanın bir zararı yok faydasını görürsün. Benim 256 gün seri rekorum vardı ondan sonra biraz ara verdim ama şuan hergün girip ders yapıyorum 4 farklı dilde.
Peki etkili oluyor mu sizce? Sıfırdan bir dile başlayan birisiyseniz, ne kadar ilerletebildiniz dilinizi?

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Peki etkili oluyor mu sizce? Sıfırdan bir dile başlayan birisiyseniz, ne kadar ilerletebildiniz dilinizi?
Sadece duolingo yetmez eğer geliştirmek istiyorsan dil kurslarına gitmelisin. Duolingo daha çok kelime darcığını geliştiriyor. Konuşmakta gelişmek istersen dil kursuna git. Bu arada ben sıfırdan dil öğrenmeye duolingo ile başlamadım duolingo kelime darcığımı genişletti.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,306
Üyeler
149,883
Son üye
xavic
Top Bottom