Neler Yeni

Duvar ustalarına sorum var

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Arkadaşlar merhaba. Ailem bahçe aldı ve her emekli çiftin kurduğu hayal bir bağ evi yaptırmaya karar verdi. Ustalar parayı aldı ise başladı fakat ben kontrol etmeye gitmemiştim henüz yapılan işi, bugün bakmaya gittim ve yapılan işçiliği hiç beğenmedim. Kızdım, çünkü ailem bunu yaptırırken borç derde giriyor, günümüz malûm şartları. Kendilerine söyledim, sıva atılacak gözükmez dediler fakat ben bu kadar vurdumduymazlık yapamıyorum. Şimdi işten anlayan ustalara sorularım var.

Not: Malzemeler ustalara ait değil kendimiz aldık.

Birincisi, pirketler arasında sıkıştırılan kiremit tuğlalar normal mi? Yani hala kullanılmayan pirket varken niçin kiremit tuğla kullanılması sorun değil mi?
IMG_20240514_193806.jpg

IMG_20240514_194257.jpg

İkincisi, pirketlerin hizalanmamis olması normal mi?
IMG_20240514_193811.jpg

Üçüncüsü, bazı pirketler arası boşluk yokken bazılarının arkasinin görünmesi normal mi?
IMG_20240514_193828.jpg

IMG_20240514_194104.jpg

Dördüncüsü, bizim sağlam olarak teslim ettiğimiz pirketlerin duvara kırık yerleştirmesi normal mi? Kırık olması sorun yaratmaz mı?
IMG_20240514_193833.jpg

IMG_20240514_193840.jpg

IMG_20240514_193844.jpg

Beşincisi, araya atılan alçılarda/sıvalarda (ismini tam bilmiyorum) bolca boşluk bulunması normal mi? Diğer görsellerde gözle görülebiliyor.

Verdiğimiz para az uz para değil, düzgün iş istemem normal bence. İşten anlayan değerli ustalarım yanıtlar ise çok memnun olurum, teşekkürler. 🙏🏻

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
demir
usta değilim ama amatör işini anlayabilirim.duvarın sağlamlığı yok,bazı tuğlalar birbirini tutmuyor,çok fazla ziyan etmiş,sıvacıya büyük iş düşüyor,

abi çok kötü yapmış, usta diye kime tuttunuz allah aşkına,fotoğrafa baktıkça sinirleniyorum

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
usta değilim ama amatör işini anlayabilirim.duvarın sağlamlığı yok,bazı tuğlalar birbirini tutmuyor,çok fazla ziyan etmiş,sıvacıya büyük iş düşüyor,

abi çok kötü yapmış, usta diye kime tuttunuz allah aşkına,fotoğrafa baktıkça sinirleniyorum
Babam tutmus hocam ya lanet olsun gercekten

Kara*

80+ Silver
çin malı ürün bunun yanında daha sağlam görünür o kadar borçla falan girmişsiniz bir de üzüldüm bu kadar zahmete girmek yerine prefabrik ev kondursaydı

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,796
İsim
Lokman Doğan
Parayı peşin verirseniz olacağı bu maalesef

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
adamı kov yaşın kaç bilmem ama yani ben inşaata girdim çalıştım böyle yamuk duvar görmedim :D ustalar genelike sabit ve düzenli olması için İP KULLANIYORLARDI
biz ekstra ev yaptırdık böyle yamuk yumuk tugla YOKTU
Arkadaşlar merhaba. Ailem bahçe aldı ve her emekli çiftin kurduğu hayal bir bağ evi yaptırmaya karar verdi. Ustalar parayı aldı ise başladı fakat ben kontrol etmeye gitmemiştim henüz yapılan işi, bugün bakmaya gittim ve yapılan işçiliği hiç beğenmedim. Kızdım, çünkü ailem bunu yaptırırken borç derde giriyor, günümüz malûm şartları. Kendilerine söyledim, sıva atılacak gözükmez dediler fakat ben bu kadar vurdumduymazlık yapamıyorum. Şimdi işten anlayan ustalara sorularım var.

Birincisi, pirketler arasında sıkıştırılan kiremit tuğlalar normal mi? Yani hala kullanılmayan pirket varken niçin kiremit tuğla kullanılması sorun değil mi?

Üçüncüsü, bazı pirketler arası boşluk yokken bazılarının arkasinin görünmesi normal mi?

Dördüncüsü, bizim sağlam olarak teslim ettiğimiz pirketlerin duvara kırık yerleştirmesi normal mi? Kırık olması sorun yaratmaz mı?

Beşincisi, araya atılan alçılarda/sıvalarda (ismini tam bilmiyorum) bolca boşluk bulunması normal mi? Diğer görsellerde gözle görülebiliyor.

Verdiğimiz para az uz para değil, düzgün iş istemem normal bence. İşten anlayan değerli ustalarım yanıtlar ise çok memnun olurum, teşekkürler. 🙏🏻

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,835
İsim
Feyzullah
Buradan bile ne kadar amatör çalıştıkları belli oluyor

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Usta minecraft usulü duvar yapmış.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,333
İsim
Selim
Ben şu iş bilmez halimle bu duvarı daha iyi yaparım bi kere yamuk bu duvar 🤷 bu usta diye geçinenleri bulup işkence etmek lazım başka türlü akıllanmayacak 👍 aldıkları para da az değil dünyanın parasını alıyorlar ayıptır milletin zorla kazandığı parayı çalmak.

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,226
İsim
Ahmet Deniz

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

yıkın arkadaşlar yıkın ııııhıııı yıkın arkadaşlar
Şaka bir yana da inanılmaz kötü yapmış yakın zamanda amcam da ev yaptırdı ustaları ben alıp götürüyordum(Köye) hiç bir duvarı böyle görmedim. evinizi nereye yapıyorsunuz bilmiyorum ama deprem bölgesindeyse allah korusun hocam

Top Bottom