Neler Yeni

Dying Light 2 FSR3 modu ghosting sorunu

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
Selamlar Dying Light 2'ye FSR3 modu kurdum fakat HUD'da felaket şekilde ghosting var bunun çözümü var mıdır ? Oyun orijinal steamden aldım.
Ekran kartı- Rtx 3060

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
ada yalın
Çözümü yoktur muhtemelen başka yapanlarınkine bak bide. Rtx3060 o oyuna fazlasıyla yeter aslında yani dlss açık şekilde. niye mod kurmaya gerek duydunuz ki.

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözümü yoktur muhtemelen başka yapanlarınkine bak bide. Rtx3060 o oyuna fazlasıyla yeter aslında yani dlss açık şekilde. niye mod kurmaya gerek duydunuz ki.
Ya doğru diyorsun da ultra+ışın izleme ile oynamak istiyorum ve bir de bu modu kurabilip çok daha yüksek fps alabiliyorken neden alamayayım ?

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
ada yalın
Ya doğru diyorsun da ultra+ışın izleme ile oynamak istiyorum ve bir de bu modu kurabilip çok daha yüksek fps alabiliyorken neden alamayayım ?
Ultra+ışın izlemede dlss kaliteli modunda açsana bi. Ben 2060 ile ultra+ısın izleme ile 30-60fps arası oynamıştım zamanında.

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
Ultra+ışın izlemede dlss kaliteli modunda açsana bi. Ben 2060 ile ultra+ısın izleme ile 30-60fps arası oynamıştım zamanında.
60 üstü aldığım yerlerde oluyor 60 altı da fakat fsr moduyla 90 100 lerin üstüne çıkıyor.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
ada yalın
60 üstü aldığım yerlerde oluyor 60 altı da fakat fsr moduyla 90 100 lerin üstüne çıkıyor.
Fsr görüntü çok bozuyor ultra ışın izlemeye cekipde fsr ile oynamanın mantığı yok. ya ultra ışın izlemeye al dlss Side kalite veya oto performans felan bunlara bak veya ışın izlemeyi kapa.

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
Fsr görüntü çok bozuyor ultra ışın izlemeye cekipde fsr ile oynamanın mantığı yok. ya ultra ışın izlemeye al dlss Side kalite veya oto performans felan bunlara bak veya ışın izlemeyi kapa.
Fsr 3 bozmuyor görüntüyü ve çok fps arttırıyor. Sadece oyunun HUD'unu bozuyor şu anlık.

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
Valla bende oynadım o oyunu fsr bildiğin oyunu pikselleştiriyor. Ama senin açından sıkıntı yoksa fsr ile oyna daha fazla FPS daha iyidir.
Oyunun kendi fsr'ını kullanmıyacam zaten mod'un olayı o. Fsr3 eklemiş oluyorsun oyuna.

budala31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk İlhan
Selamlar Dying Light 2'ye FSR3 modu kurdum fakat HUD'da felaket şekilde ghosting var bunun çözümü var mıdır ? Oyun orijinal steamden aldım.
Ekran kartı- Rtx 3060

DLSS Upscaling + FSR3 Frame Gen kullanabiliyorsun. Ghosting olmadan rahat oynanabiliyor 3070 Ti ile. 70-80 FPSten 160-170 FPS'e kadar çıkabildim.

Elimde olsa dosyayı seninle paylaşmak isterim fakat forum kurallarına aykırı olabileceği için modu kendin bulman daha doğru olur. Youtube'daki tutorialları takip et. Farklı FSR3 sürümlerini dene. Bazı youtuberlar kendi discord kanallarında modun bütün versiyonlarını paylaşıyorlar.

Kendin için stabil versiyonu deneyerek bulmaya çalış. Fakat versiyon fark etmeksizin yapman gereken 2 şey var. 1.si GPU Scheduling ayarını Windows'un grafik ayarlarından açman. 2.si NVIDIA Denetim Masasından Dying Light 2'yi seçerek Dikey Senkronizasyon ayarını aktif et.

Not olarak şunu da ekliyeyim. Bu mod şuan input lag'e sebep oluyor. Ayrıca sebebini bilmediğim bir şekilde 160-170 FPS alsam bile o kadar akıcı hissettirmiyor. Muhtemelen ileride düzelir. Ama son durum bu şekilde bilgine. Bazı dahi arkadaşlar konuyu anlamadan FSR oyunu pikselleştiriyor falan yazmış :D bilgi yok ama fikir var işte yapacak bir şey yok.

Kukulkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Zübeyr Sürmeci
Instagram
zubeyr43surmeci
Steam
Kukulkan
Twitter
ZSurmeci
Discord
saddulhamid#1802
Reddit
Ok_Apricot_2868
DLSS Upscaling + FSR3 Frame Gen kullanabiliyorsun. Ghosting olmadan rahat oynanabiliyor 3070 Ti ile. 70-80 FPSten 160-170 FPS'e kadar çıkabildim.

Elimde olsa dosyayı seninle paylaşmak isterim fakat forum kurallarına aykırı olabileceği için modu kendin bulman daha doğru olur. Youtube'daki tutorialları takip et. Farklı FSR3 sürümlerini dene. Bazı youtuberlar kendi discord kanallarında modun bütün versiyonlarını paylaşıyorlar.

Kendin için stabil versiyonu deneyerek bulmaya çalış. Fakat versiyon fark etmeksizin yapman gereken 2 şey var. 1.si GPU Scheduling ayarını Windows'un grafik ayarlarından açman. 2.si NVIDIA Denetim Masasından Dying Light 2'yi seçerek Dikey Senkronizasyon ayarını aktif et.

Not olarak şunu da ekliyeyim. Bu mod şuan input lag'e sebep oluyor. Ayrıca sebebini bilmediğim bir şekilde 160-170 FPS alsam bile o kadar akıcı hissettirmiyor. Muhtemelen ileride düzelir. Ama son durum bu şekilde bilgine. Bazı dahi arkadaşlar konuyu anlamadan FSR oyunu pikselleştiriyor falan yazmış :D bilgi yok ama fikir var işte yapacak bir şey yok.
Teşekkür ederim hocam Dl2 bitirdim fakat başka oyunlarda da deniyorum. Fps artıyor fakat akıcılık değişmiyor anlamadığım şekilde. Cyberpunk'ta ghosting sorunu hariç mükemmele yakın çalışıyordu. Hogwarts Legacy'de de iyi değil.

Top Bottom