Neler Yeni

Yardım E8400 işlemci LoL oynarken 90-95 dereceyi görüyor

HYBX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
PAUGL POGBA
Merhaba, dün işlemci değişimi yaptıktan sonra BIOS'u güncelleyip bilgisayarı tekrar açtım. Bilgisayarı ilk açtığım anda işlemci sıcaklığı 75-85 derece arası gidip geliyordu. 1-2 dakika sonra 50-60 derece civarına kadar düştü. Bir de yük altında ne kadar olacağını merak edip LoL'ü açtım. Oyun içinde FPS'te herhangi bir düşme, oyunda donma vs. görmedim ama işlemci sıcaklığını en son 99 da görünce bilgisayar kendini kapatmadan ben kapatmayı tercih ettim. Kapattıktan sonra fanı kontrol ettim ve düzgün bir şekilde çalıştığını belirtmek isterim.
Dün 10-15 defa işlemci montajı yaptım (yaklaşık 4 saat) ve stok fanımın 1 dişini kırdım. İşlemcinin üzerinde yeteri kadar termal macunun kalmadığını görünce termal macun da sipariş ettim. Elimde yedekte duran bakır işlemeli bir stok fan daha var. Macun gelince fanı ve macunu yenilemeyi düşünüyorum. Sizce işlemci sıcaklığının bu raddeye gelmesindeki temel sebep anlattıklarımdan ibaret mi, başka sebeplerden de ötürü olabilir mi?

RAM KİNGSTON 2 GB DDR2 667 MHZ 2x
Anakart GA 945GCMS2L

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,405
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Kapatmamasının sebebi muhtemelen deli gibi frekans kısıyor. Çözüm ise dediğin gibi 1 ayağı kırık olduğu için tam temas sağlayamıyor soğutucu.

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala
Top Bottom