Neler Yeni

Ehliyet kursu ücreti?

Haftaya ehliyet için yazılı sınavım var. Sınav ücreti olan 600 TL yi ödedim. 12.000 TL de kurs ücreti var. Benim bildiğim kurs ücretini ehliyeti aldıktan sonra ödüyorduk ama sürücü kursu bugün istedi benden. Sınav belgesini almaya gidince istedi. Önden mi ödeniyor?

FurkanIIy

80+ Bronze
Evet kurs ücretini önden veriyorsun. Bazı kurslar taksit yapabiliyor. Sorabilirsin.

FurkanIIy

80+ Bronze
İlk defa duydum hocam. Sınavdan geçemezse ücret almıyorlar mı?

Benim bildiğim kadarıyla sınavdan geçemezsen ekstra ücret ödemen gerekiyor. Ve kurs ücretini de sınavdan önce alıyorlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk defa duydum hocam. Sınavdan geçemezse ücret almıyorlar mı?

Benim bildiğim kadarıyla sınavdan geçemezsen ekstra ücret ödemen gerekiyor. Ve kurs ücretini de sınavdan önce alıyorlar.
Yazılı sınav ücretini yatırdım. 4 hak var yazılı sınav için, kalırsan diğer sınav için tekrar ödeme yapman lazım. Bizimkiler de kurs ücretinin tüm işlemlerden sonra verileceğini söyleyip para vermediler bana.

FurkanIIy

80+ Bronze
Yazılı sınav ücretini yatırdım. 4 hak var yazılı sınav için, kalırsan diğer sınav için tekrar ödeme yapman lazım. Bizimkiler de kurs ücretinin tüm işlemlerden sonra verileceğini söyleyip para vermediler bana.
Fark etmiyor hocam, kardeşim geçen sene ehliyet aldı. Ehliyeti alırken 6 taksit yaptırdık. Kayıt olduğumuz aydan itibaren 6 ay boyunca ödedik. "Sınavdan sonra ödeyeceksiniz" gibi bir şey demediler. Çünkü mantıken kursta çalışan görevliler var. Onlara maaş vermek için herkesin kursunu bitirmesini beklerlerse batarlar. (Tabii çok büyük bir kurs değilse.)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fark etmiyor hocam, kardeşim geçen sene ehliyet aldı. Ehliyeti alırken 6 taksit yaptırdık. Kayıt olduğumuz aydan itibaren 6 ay boyunca ödedik. "Sınavdan sonra ödeyeceksiniz" gibi bir şey demediler. Çünkü mantıken kursta çalışan görevliler var. Onlara maaş vermek için herkesin kursunu bitirmesini beklerlerse batarlar. (Tabii çok büyük bir kurs değilse.)
Ben de bunu düşünüyorum da çevremdekilerin hepsi 'sonra vermen lazim' dediler bu nedenle kafam karıştı. Zaten az önce konuştum ilgili kişiyle, direksiyon sınavından öncesine kadar vaktim varmış ödemek için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yaptığın hata yüzünden geçemedin diye kurs niye sana bedavaya mesai harcamış , ders vermiş olacak ? ilk defa böyle bir şey duydum :)
Ben de bunu anlatıyorum ama çevremdekiler tam tersini söyledi, kafam karıştı. Neyse halletim ben .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,578
Üyeler
155,589
Son üye
Saye.yae
Top Bottom