Neler Yeni

Ekran Gidiyor Fakat Bilgisayar Çalışmaya Devam Ediyor

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
Beyler, Ben herhangi bi oyunda veya başka bişeyde iken bi anda ekran gidiyor. Ama bilgisayar işiklari ve fanlari dönmeye devam ediyor. Tahminim Ekran Kartinda Bir Sorun Var. Bu durumu benden başka yaşiyan ve çözebilen oldu mu.

PC ÖZELLİKLERİM

- amd ryzen 5 1600 (amd stok fan)
- ram 16 gb 8x8
- amd rx 580 4gb (çift fan)
- gigabyte b450m H

Monitörler

- asus tuf gaming 165 IPS 1ms 24 inç
- LG marka küçük 75 hz mönitör

eskiden kart sıcakken yapıyordu artık kart soğun ikende yapıyor tavsiyeleriniz veya bilginiz varsa lütfen yardımcı olursaniz sevinirim kronik bir arizasi olabilir.
ekran kartini satip yenisini alabilirim konuya pcye göre bir ekran karti önerirseniz çok mutlu olurum

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
emre yokuş
Ekran kartı sürücüsüyle alakalı olabilir mi ? Güncellemeyi vs denedin mi ? İşletim sistemin güncel mi ?

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı sürücüsüyle alakalı olabilir mi ? Güncellemeyi vs denedin mi ? İşletim sistemin güncel mi ?
ekran karti driverim güncel
benle ayni sorunu yaşayanlarin bazilari wattman benzeri bişey demişler ne olduğunu tam bilmiyorum

Yigkikt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Yiğit
ekran karti driverim güncel
benle ayni sorunu yaşayanlarin bazilari wattman benzeri bişey demişler ne olduğunu tam bilmiyorum
Hocam ben de uzun süre bu sorunu yaşadım sonra neden olduğunu farkettiğimde hayretler içinde kaldım. Sorun display port kablomdaymış. HDMI İle görüntü alıyorsanız farklı bir kablo deneyebilir misiniz acaba? eğer sorun bu değilse o zaman diğer şeyleri düşünelim

shewxye

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğit Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben de uzun süre bu sorunu yaşadım sonra neden olduğunu farkettiğimde hayretler içinde kaldım. Sorun display port kablomdaymış. HDMI İle görüntü alıyorsanız farklı bir kablo deneyebilir misiniz acaba? eğer sorun bu değilse o zaman diğer şeyleri düşüne
1692605243600.png

bu hata wattmandan kaynaklaniyormuş tüm herşeyi denedim ama genede arada oluyor

Top Bottom