Neler Yeni

Ekran kartı almıyoruz.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Motorlu motorsuz araçlar, telefon(mobil cihazlar), bilgisayar
Instagram
ayberkd50
(Kategori yanlışsa kusura bakmayın. Uyarın değiştireyim.
Son video hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ben destekliyorum ve 28k gibi bi bütçe ile alacağım sistemi erteliyorum.
Sizin düşünceleriniz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İkinci elden almıştım. Bu sıfır fiyatlarını verende problem vardır zaten. Aynı paraya iki tane 3090 alınıyor. Videoyu destekliyorum.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Ben 3060 alacağım bekliyorum 5 6 aydır. Adam akıllı güzel modellerde indirim yapmadıkları sürece almıyorum. 9 10 bin tl gibi de 3060 a verecek halim yok. Dandik zotac, ventus, eagle modelleri 7500 8000 civarı oluyor onlar da pahalı. Orta seviye olanları 7500tl civarına düşmediği sürece almam.

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
yalnız videoya hak veriyorum ama atladığınız bir nokta var türkiye ve amerikadaki vergi farkı. Az akıllı olun türkiye vergilerle geçinen bir ülke amerika ticaret turizim her alanda iyi ve vergiler az bişey artsa o başbakanı hamile bırakırlar. Ama türkiyedesiniz uyudunuz uyudunuz aklınız şimdi mi başınıza geldi. Ayrıca az bir vergi farkına itiraz edip dolara hiç ses çıkarmamanızda komik. Kısaca anlamanız için;
Türkiyede günlük 280tl 22bin tl olan kartı almak için bahtsız türkolar 78 gün çalışmak zorunda tabi bu dolar sabit kalırsa.
Amerikada türkiyedeki gibi bir çalışma temponuz olursa yaklaşık 5000 dolar alırsınız çünki amerikalılar bizim kadar fazla çalışmıyor normalde işe göre 3500 4000 yada daha yüksek olabilir. Yani amerikalı aynı ekran kartını vergileri ile birlikte almak için 4 gün çalışması yetiyor.
Bahtsız türko sen 78 gün çalışıyorsun amerikalı 4 gün çalışıp alıyor kalan 74 gün sana gülüyor. Evet amerika kadar olmamızı beklemiyorum ama aradaki farkda anasının nikahı kadar. Ayrıca bahtsız türko sen daha maaşını almadan da vergi alınıyor. Ve son olarak bahtsız türko amerikalı vergisini verirken mutlu çünki hizmet alacak sen vergi verirken sinirlisin çünki hem bu kadar vergi verip hem hizmet alamıyorsun vergilerin dinle alakası olmayan din kardeşlerinin nargilesine, darbe için hazırlanan tarikatlara, herkesi dinsizleştiren diyanete, içi boş olsa bile adım başı yapılan camilere, ve iktidarın yalakalarına akıyor şimdi bahtsız türkocum sence terk sorun distribütörlerin biraz fazla kazanmasımı? Siz bu kafayla daha çoook 3 aylık maaşını bir bilgisayar parçasına yatırırsınız.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ayberkd50
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yalnız videoya hak veriyorum ama atladığınız bir nokta var türkiye ve amerikadaki vergi farkı. Az akıllı olun türkiye vergilerle geçinen bir ülke amerika ticaret turizim her alanda iyi ve vergiler az bişey artsa o başbakanı hamile bırakırlar. Ama türkiyedesiniz uyudunuz uyudunuz aklınız şimdi mi başınıza geldi. Ayrıca az bir vergi farkına itiraz edip dolara hiç ses çıkarmamanızda komik. Kısaca anlamanız için;
Türkiyede günlük 280tl 22bin TL olan kartı almak için bahtsız türkolar 78 gün çalışmak zorunda tabi bu dolar sabit kalırsa.
Amerikada türkiyedeki gibi bir çalışma temponuz olursa yaklaşık 5000 dolar alırsınız çünki amerikalılar bizim kadar fazla çalışmıyor normalde işe göre 3500 4000 yada daha yüksek olabilir. Yani amerikalı aynı ekran kartını vergileri ile birlikte almak için 4 gün çalışması yetiyor.
Bahtsız türko sen 78 gün çalışıyorsun amerikalı 4 gün çalışıp alıyor kalan 74 gün sana gülüyor. Evet amerika kadar olmamızı beklemiyorum ama aradaki farkda anasının nikahı kadar. Ayrıca bahtsız türko sen daha maaşını almadan da vergi alınıyor. Ve son olarak bahtsız türko amerikalı vergisini verirken mutlu çünki hizmet alacak sen vergi verirken sinirlisin çünki hem bu kadar vergi verip hem hizmet alamıyorsun vergilerin dinle alakası olmayan din kardeşlerinin nargilesine, darbe için hazırlanan tarikatlara, herkesi dinsizleştiren diyanete, içi boş olsa bile adım başı yapılan camilere, ve iktidarın yalakalarına akıyor şimdi bahtsız türkocum sence terk sorun distribütörlerin biraz fazla kazanmasımı? Siz bu kafayla daha çoook 3 aylık maaşını bir bilgisayar parçasına yatırırsınız.
Ekran kartlarından hangi vergiler alınıyor biliyor musun? Diger cihazlar kadar cok değil. Sen araba ile karıştırıyorsun herhalde. Ve son olarak da bizim ses cikarmadigimizi nereden çıkardın ki bu kesin ve yargıcı konuşuyorsun?

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Ekran kartlarından hangi vergiler alınıyor biliyor musun? Diger cihazlar kadar cok değil. Sen araba ile karıştırıyorsun herhalde. Ve son olarak da bizim ses cikarmadigimizi nereden çıkardın ki bu kesin ve yargıcı konuşuyorsun?
bizim gibi bilimçli bir kaç kişinin ses çıkarması işe yaramıyor herkes ses çıkaracak. Vergileri araba ile değil aynı ürünün diğer ülkelerdeki vergi oranları ile kıyasladım.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,068
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ayberkd50
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bizim gibi bilimçli bir kaç kişinin ses çıkarması işe yaramıyor herkes ses çıkaracak. Vergileri araba ile değil aynı ürünün diğer ülkelerdeki vergi oranları ile kıyasladım.
Orası tabii ki öyle ama bu fahiş fiyat farkı çok ayrı bir seviyeye ulaştı. Bir kez yaptık. Bir kere daha yapabiliriz bence. Denemekten zarar gelmez. Ben yaklaşık 28k ya kasa alacaktım. Bekliycem şimdi. Erteledim.

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Orası tabii ki öyle ama bu fahiş fiyat farkı çok ayrı bir seviyeye ulaştı. Bir kez yaptık. Bir kere daha yapabiliriz bence. Denemekten zarar gelmez. Ben yaklaşık 28k ya kasa alacaktım. Bekliycem şimdi. Erteledim.
ha o konuda tabii ki o da ciddi bir konu ve bence de bu konuda birlik olup tepki göstermemiz şart sadece ekran kartı alacaklar değil herkes tepkisini göstermeli

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,036
İsim
Lokman Doğan
Uygunsuz davranış
herkesi dinsizleştiren diyanete, içi boş olsa bile adım başı yapılan camilere, ve iktidarın yalakalarına akıyor şimdi bahtsız türkocum sence terk sorun distribütörlerin biraz fazla kazanmasımı? Siz bu kafayla daha çoook 3 aylık maaşını bir bilgisayar parçasına yatırırsınız.
Kanka kusura bakma ama çok ahmak gördüm ama senin kadarını görmedim kusura bakma tekrardan

Sagittarius

80+ Silver
Türkiyede günlük 280tl 22bin TL olan kartı almak için bahtsız türkolar 78 gün çalışmak zorunda tabi bu dolar sabit kalırsa.
Knk senin anlattıklarını @Abdullah Hacıgül videoda anlattı zaten 22K da 9K nedemek bu adam 9K mi vergi alıyor? Alsa anca 2-3K hadi 4-5K olsun valla böyle bir şey başlatılması güzel oldu

ARKANDAYIZ HOCAM İSYAN BAŞLADI

Emrah_8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
emrah bulut
Ne kadar vergi kesiliyor? Normal bir kişi bu ürünü Avrupa birliği dışından alsa ona %30 gümrük vergisi kesiliyor, diye biliyorum.

SerhatCC

80+ Bronze
hala vergi diyorlar ne kadar düşük zekasınız siz ya. adam zaten videoda diyor yurtdışında 39 bin olan kart trde 42 bin oluyorsa yurtdısı 15k olan kart trde nasıl 22 k oluyor diye. izlediğiniz videoyu anlamayacak kadar düşük zekasınız ya. fiyatı pahalı olan şeyin yüzdece vergisi daha yüksek olur zaten mantıksızlığı anlatıyor adam

LeftSpace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
89
İsim
Mustafa Aksoy
Uygunsuz davranış
Kanka kusura bakma ama çok ahmak gördüm ama senin kadarını görmedim kusura bakma tekrardan
sorun yok bir apt1al uzaktan herkesi a1ptal kendisini zeki görür aptallık kavramını da bilmediği için anlatamazsın bu yüzden tartışmama gerek yok

Top Bottom