Neler Yeni

Ekran Kartı Çöktü Hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Samet Çetin
DA-V4.5 SİSTEMİM KRONİK SORUNLUYDU GERİ GÖNDERDİM RAM DEĞİŞİMİNİ YAPTILAR TEKRAR GELDİ VALORANTA GİREMİYORUM EKRAN KARTI ÇÖKTÜ HATASI VERİYOR. AMD GÜNCELLEMESİNİ YAPTIM. NE YAPMALIYIM?

COMMANDERR

80+ Bronze
1- bios güncelle
2- XMP ayarını aç
3- B450 çipset driverını kur
4- Hz ayarını 120Hz yap
5- Vega Driver'ın Betasını değil normal sürümünü yükleyin veya bir önceki driverı yükleyin

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Adam ekran kartı kaynaklı hata alıyor, gelip XMP aç yazılıyor. Bir daha cidden cevap yazmayın Allah aşkına.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
OC varsa kaldırın ekran kartından.

Knispel

80+ Bronze
Büyük ihtimalle driver kaynaklı bir sorundur. DDU ile tamamen temizleyin daha sonra amd'nin kendi sitesinden güncel driverı tekrar kurun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Samet Çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle driver kaynaklı bir sorundur. DDU ile tamamen temizleyin daha sonra amd'nin kendi sitesinden güncel driverı tekrar kurun.
Eyvallah. Yemin ediyorum aldığıma pişman oldum.

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,829
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Denilen gibi DDU ilr sil yükle, düzelir inşallah. Bazen chipset kaynaklı olabiliyor, çözümü de değişim.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,250
İsim
Berk Atmaca
Adam ekran kartı kaynaklı hata alıyor, gelip XMP aç yazılıyor. Bir daha cidden cevap yazmayın Allah aşkına.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
OC varsa kaldırın ekran kartından.
XMP açmanın hatayla belki alakası olmayabilir ama performansa etkisi olacaktır. 5 madde var ve siz bir tanesine mi takıldınız gerçekten? Bu kadar tepki gostermek bence saçma. Biosa girmişken ona da el atsın işte. Bir daha yorum yazma denilecek kadar toxic olmasak mı?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Kardeşim, ben forumlarda 4 5 senedir destek veriyorum. 3 senelik mavi ekran tecrübem var. Ki Türkiye'de neredeyse bu işle uğraşan adam hiç bulamazsınız.

Bir yorum yapacaksanız mantıklı yorum yapın. İnsanları yanlış yönlendirmeye girer yapılan yorum. Adama o yüzden kızdım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,007
Üyeler
149,304
Son üye
Halidomanyak
Top Bottom