Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı çöktü oyun 3-4 dk kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
Merhabalar iyi geceler sistemim apu sistemdi 5600g ve buna ek olarak 1080ti aldım psu 600watt BITFENİX ti ama bilgisayardan oyun oynayamıyorum valorant açıyorum 3 dk sonra ekran kartı çöktü diyor CS2 açıyorum oyun 4-5 dk sonra siyah ekran verip bi küçüklüp bir tam ekran oluyor PUBG oynuyorum oyun donuyor devam etmiyor msı afterburner den bakıyorum 250watt üzeri çekiyor düşük ayarlarda 1800mhz üzerine çıkıyor düşük ayarlarda 1600 yaptım ama hala aynı hatalar bilgisayarı tamirciye götürmek istiyorum Beykoz içinde yapabilecek bir tanıdığınız iyi bir bilgisayarcı varmı veya bana bire Bir yardımcı olur musunuz tekrardan iyi geceler

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
İbrahim Toglu
Psu kaynaklı olduğunu anlamanın basit bir yolu gpu'yu düşük kullanımda çalıştırmak. Mesela basit bir oyun çalıştırabilirsin veya gpu watt ve mhz değerini düşürebilirsin.Msi afterburnerden deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu kaynaklı olduğunu anlamanın basit bir yolu gpu'yu düşük kullanımda çalıştırmak. Mesela basit bir oyun çalıştırabilirsin veya gpu watt ve mhz değerini düşürebilirsin.Msi afterburnerden deneyebilirsin.
Yaptım temel MHz 1683 iken ben 1800 üstü alıyorum watt olarakta 250 270 ve bazen daha fazla ama gene aynı şey oldu düşük güçte birazcık daha uzun sürüp gene kapanıyor

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
İbrahim Toglu
Yaptım temel MHz 1683 iken ben 1800 üstü alıyorum watt olarakta 250 270 ve bazen daha fazla ama gene aynı şey oldu düşük güçte birazcık daha uzun sürüp gene kapanıyor
Benim kasdettiğim max watt değerlerinin yarısı. Yani 100 150w civarları. Hatta mhz'yi 1250'lere kadar düşürmeyi dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
Benim kasdettiğim max watt değerlerinin yarısı. Yani 100 150w civarları. Hatta mhz'yi 1250'lere kadar düşürmeyi dene.
MHz valo da 700-1200 watt da 70-150 arası yarın tamirciye goturcem mantıklı mı

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Enis
arkadaşım power limit koy kartına afterburner indir oradan yüzde 60 a getir savele bak bakalım kapanacakmı psu gidik olsun dua et ekran kartında sıkıntı varsa masrafın büyük olur ekran kartını umarım güvenilir bir yerden aldın

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
arkadaşım power limit koy kartına afterburner indir oradan yüzde 60 a getir savele bak bakalım kapanacakmı psu gidik olsun dua et ekran kartında sıkıntı varsa masrafın büyük olur ekran kartını umarım güvenilir bir yerden aldın
DC var mı kanka oradan tarif etsen

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
malesef kardesım dc var ama işe gitcem bi kaç saatte uyumam gerekiyor

Afterburner yazılımı indir
power limit yüzde 60 getir onayla
oyuna gir veya furmark testi yap
Sonucu yazcam

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
İbrahim Toglu
MHz valo da 700-1200 watt da 70-150 arası yarın tamirciye goturcem mantıklı mı
hmm o halde durum biraz farklı. Eğer hotspot sıcaklıkları(normal temp değil) da normalse gpu die veya vram'de sorun olabilir ve tamirlik durum gerekebilir.
Ne olur ne olmaz ddu ile sürücüleri kaldır 1080ti için daha eski bir version dene. mesela 546.65.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
ÖMER FARUK TENK
hmm o halde durum biraz farklı. Eğer hotspot sıcaklıkları(normal temp değil) da normalse gpu die veya vram'de sorun olabilir ve tamirlik durum gerekebilir.
Ne olur ne olmaz ddu ile sürücüleri kaldır 1080ti için daha eski bir version dene. mesela 546.65.
Arkadaşım eski versiyon yaptı bios da attı gene aynısı oluyor sorun psu dan mı kaynaklanıyor acaba yoksa gpu dan ona göre ekran kartının garantisi vardı gidip iade edeyim veya tamirciye götürüp Tamir ettircem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valo oynarken sıkıntı yok ama cs2 oynarken maks 5 kil sonra oyun siyah ekran olup büyüyor küçülüyor PUBG de oyun donuyor ve kapanıyor

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
İbrahim Toglu
Arkadaşım eski versiyon yaptı bios da attı gene aynısı oluyor sorun psu dan mı kaynaklanıyor acaba yoksa gpu dan ona göre ekran kartının garantisi vardı gidip iade edeyim veya tamirciye götürüp Tamir ettircem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valo oynarken sıkıntı yok ama cs2 oynarken maks 5 kil sonra oyun siyah ekran olup büyüyor küçülüyor PUBG de oyun donuyor ve kapanıyor
Ha o zmn bi dk. Sana satan kişi garanti verdiyse tamire verme. Ekran kartını sök, bir tane bilgisayarcıya gir. Kendi pc'sine takıp denesin böylelikle psu ihtimali %100 ortadan kalkmış olur sen de iade edersin.Hem bilgisayarcıyı ref gösterirsin iade için test etti sorun gpu'da dedi gibisinden. Elin güçlenir.

Top Bottom