Neler Yeni

Ekran kartı fan hızı değerleri

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
Ekran kartımın fan hızı msi afterburner'de valo oynarken %70 civarlarında gidip geliyor ve çok ses çıkartıyor. Sizce değerleri normal mi? Düşürebilir miyim bunu?

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Ekran kartı model ve fan hızı yazarsan biraz daha detaylı cevap yazabiliriz bence birde eğer günümüz için standart ve orta seviye bir kartsa bence biraz fazla arttırıyor fan hızını eğer ekran kartı fazla ısınmıyorsa msi afterburner uygulamasindan ekran kartı fan hızlarını ayarlayabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı model ve fan hızı yazarsan biraz daha detaylı cevap yazabiliriz bence birde eğer günümüz için standart ve orta seviye bir kartsa bence biraz fazla arttırıyor fan hızını eğer ekran kartı fazla ısınmıyorsa msi afterburner uygulamasindan ekran kartı fan hızlarını ayarlayabilirsiniz
Pardon fan hızı yazmışım ekran kartı üreticisi yazacaktım :)

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Pardon fan hızı yazmışım ekran kartı üreticisi yazacaktım :)
Asus dual rx 6500xt kullanıyorum

Çıkan fazla sesten rahatsızım hocam, onu ayarlamak istiyorum.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Asus dual rx 6500xt kullanıyorum

Çıkan fazla sesten rahatsızım hocam, onu ayarlamak istiyorum.
Hocam Eğer kart fazla ısınıyorsa bu nedenle fan hızını %70 lere çekiyor olabilir kart sıcaklığınız genelde kaç derecelerde geziyor

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
Hocam Eğer kart fazla ısınıyorsa bu nedenle fan hızını %70 lere çekiyor olabilir kart sıcaklığınız genelde kaç derecelerde geziyor
Boşta fanlar çalışmadığı için 50, 53 arası gidip geliyor. Şuan valo lobideyim kart sıcaklığı sabit 64 derece fan hızı 65de.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Boşta fanlar çalışmadığı için 50, 53 arası gidip geliyor. Şuan valo lobideyim kart sıcaklığı sabit 64 derece fan hızı 65de.
Şu an değerler iyi bence oyunu oynarken 73-75 derce civarını geçmeyecek şekilde msi afterburner veya amd software dan ekran kartı fan hızını düşürebilirsiniz diye düşünüyorum

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
Şu an değerler iyi bence oyunu oynarken 73-75 derce civarını geçmeyecek şekilde msi afterburner veya amd software dan ekran kartı fan hızını düşürebilirsiniz diye düşünüyorum
Hocam aksine oyuna girince fan sesi azaldı işlemci sıcaklığı da 50lere düştü anlamadım neden böyle oldu.

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
Hocam aksine oyuna girince fan sesi azaldı işlemci sıcaklığı da 50lere düştü anlamadım neden böyle oldu.
Valla bende anlamadım acaba oyun içerisindeyken ekran kartı kullanımı lobidekinden daha mı az?

Yinede dediğim gibi kartınızın sıcaklığı yükte 75 derece civarını geçmeyecek bir fan hızıyla kullanın veya belli dereceye gelince belli fan hızına çıksın ayarı yaparak 75 dereceyi geçmeyeck şekilde kullanın derim.

akinuzgul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Akın
S
Valla bende anlamadım acaba oyun içerisindeyken ekran kartı kullanımı lobidekinden daha mı az?
Herhalde hocam, başka açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

Yinede dediğim gibi kartınızın sıcaklığı yükte 75 derece civarını geçmeyecek bir fan hızıyla kullanın veya belli dereceye gelince belli fan hızına çıksın ayarı yaparak 75 dereceyi geçmeyeck şekilde kullanın derim.
Sağolun hocam, teşekkür ederim.

Top Bottom