Neler Yeni

Ekran kartı fanı takılı kalma sorunu.

Scheriff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Berkay Sucu
Arkadaşlar sorun başlıkta da yazdığım gibi kartı yeni aldım (Gigabyte RTX3050 Eagle 8GB (oc değil ama)) Taktım sorunsuz çalışıyor driverlarını yükledim, Biosu update ettim falan oyunlara girince fan bir anda son ses takılı kalıyor ve o ses yeniden başlatmadan gitmiyor sürekli böyle oluyor, önceden RX580 Ekran kartım vardı onda oyuna girince hızlanır çıkınca direkt duruyordu öyle bir şey sandım değilmiş sürekli çalışıyor ve hiç susmuyor. Isıyla falan alakası yok baktım 30-40 dereceyi kolay kolay geçmiyor kart.
(Sistem gereksinimlerim R5 1600AF, 16 GB Dual Channel Ram, Stok Fan, Gigabyte A320M-S2H)
powerboost-vk-c013b.jpg
Kasam'da Powerboostun kasası.(markasını tam hatırlamıyorum.) Biri yardım edebilirse çok memnun kalırım.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Msi afterburner indirip fan hızlarını bir bakar mısın oyunda vs. % kaç kullanıyor.

Eğer %80 üstü ise kendin manuel 60 civarı yapabilirsin.

Scheriff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Berkay Sucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
radeon software uygulamasından manuel ayardaysa otomatiğe al kardeşim
Ekran kartım Nvidia
Msi afterburner indirip fan hızlarını bir bakar mısın oyunda vs. % kaç kullanıyor.

Eğer %80 üstü ise kendin manuel 60 civarı yapabilirsin.
Fanın hızını manuel olarak 100 yapıyorum ondan sonra fanlar takılı kalıyor, hiçbir şekilde düzelmiyor kapat aç yapmam lazım sadece.

Edit : Çıkar tak yapınca sorun biraz da olsa düzeldi gibi, uzun süre de nasıl olur bilmiyorum, bir şey olursa yazarım.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,890
Üyeler
140,717
Son üye
ozan590
Top Bottom