Neler Yeni

EKRAN KARTI FİYATINA F/P SİSTEM ARIYORUM

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bütçe
12000
Arkadaşlar ekran kartım arızalandı. 2 defa tamire gönderdim yine de düzen tutmadı.
Şimdilik sadece görüntü alabileceğim 50 liralık 2. el bir ekran kartıyla bilgisayarımı kullanıyorum.
Fiyat performans sistemleri kaçırdım çünkü sistemler çıktığında ekran kartım vardı.
Sizin önereceğiniz fiyat performans ekran kartı fiyatına sistemlerden birini bütçeme uygunsa satın alacağım.
Ekran kartımı 1080p de kullanacağım. Ekran kartını Rtx teknolojili, uzun ömürlü, 3 fanlı ve güvenilir bir marka olsun istiyorum. Örneğin; Asus Rog Strix Rtx 3060 gibi.
Sizce rtx 2000 veya 3000 serisi ekran kartlı bir fiyat performans sistem çıkar mı? Varsa linkini alabilir miyim? :rolleyes:
Amacım kartın maliyetini düşürmek, bu nedenle iki sistemden birini satmak zorundayım.
Şimdi önümde 3 seçenek var;
1-
Satın alacağım sistemi kullanıp eski bilgisayarımı satmak.
2- Satın alacağım sistemdeki ekran kartını çıkartıp eski bilgisayarıma takmak ve yeni sistemi ekran kartsız satmak.
3- Sadece yeni bir ekran kartı almak. Fakat ekran kartı fiyatları tek başına pahalı ve sistemle birlikte gelen parçaları satınca ekran kartının maliyeti daha ucuza geliyor.

Sistem özelliklerim;
Anakart:
Asus Rog Strix B450-f gaming 2
İşlemci: Ryzen 5 3600
İşlemci Soğutucu: Amd Wraith Prism
Ram: Corsair Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8) 3200mhz
PSU: Sharkoon 650w 80+
Ekran Kartı: Sapphire Rx 580 8gb dual (Arızalı ve çalışmıyor.)
Kasa:
Gamepower Warcry 6 fanlı RGB
SSD: Samsung 980 NVMe M2 1TB
SSD:2 Samsung m2 ssd 256gb
Monitör: Monster Aryond A27 240hz 1ms Va Panel Pivot FHD

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk 12000 bütçeniz varsa amazon.jp den 3070Ti/3070 alın.
Şimdi öyle yapacağıma 12 bin liraya sistemi alıp kalan parçaları satıp veya evimdeki bilgisayarı satıp ekran kartı maliyetimi 6-7 bin liraya düşürmek istiyorum.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Şimdi öyle yapacağıma 12 bin liraya sistemi alıp kalan parçaları satıp veya evimdeki bilgisayarı satıp ekran kartı maliyetimi 6-7 bin liraya düşürmek istiyorum.
Hocam şuanlık öyle bir sistem yok. Gamegarajda RTX 3060'lı sistemler 14K'dan başlıyor ve dediğiniz kriterlere uymuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Melih Sahtiyan
İlgilendiği Kategoriler
yazılım, pc toplama,Bully Maguire
yapar hatta 3060a bile yapar. rtx30 serisinin hakkı ryzen 5 5600x olmalı esasen ama bütçe meselesi.
yok 3060ta sıkıntı çıkarmıyor ama sonrasında çıkarıyor diye duydum

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

Federal06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
yok 3060ta sıkıntı çıkarmıyor ama sonrasında çıkarıyor diye duydum
ben 3060 ekran kartı ile 3600 vs 5600x işlemcili bi karşılaştırma videosu izlemiştim youtube üzerinden gördüğüm kadarıyla 20-30 fps fark vardı o nedenle yapar dedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Melih Sahtiyan
İlgilendiği Kategoriler
yazılım, pc toplama,Bully Maguire
bence eğer öyle bir zahmete girersen 10kya 3060 ti bulunabiliyor 3600'ü satıp 5600x'e çıkarırsın yoluna devam edersin ama biraz uğraştırır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,104
Üyeler
157,196
Son üye
Syknes
Top Bottom