Neler Yeni

Yardım ekran kartı gereğinden fazla ısınıyor

asawer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
turan
evet herkese iyi geceler bir çok kez farklı nedenlerden dolayı ekran kartım ısınıyor konulu konular açtım ve nerdeyse hiçbiri işe yaramadı aslında yaradı ama halla olması gereken değerleri görmedim desem daha doğru olur boşta normal olan kart oyuna girince rainbow ve forest gibi oyunlarda 80 dereceleri buluyor termal macun yeniledim falan format attım falan derken ne dendiyse yaptım sıcaklık sadece bir kaç derece düştü ama hala olması gereken değerlerde değil garantisi devam ediyor ama gönderirsem aşağı yukarı 30 gün en aşağı gelmeyecekmiş üniversite de okuyorum derslerim var bir yandan arada oyun oynamakta istiyorum ama bu sorun peşimi bırakmadı sizce ne yapmalıyım gerçekten aldığıma pişman oldum bir de bu sorun sonradan oluşmaya başladı videoda bir çok oyunda sıcaklık değerleri böyle ama ben foresta bile en düşükte bile 80 derecelerde oynuyorum

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Fan hızını manuel olarak arttır.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
Kasanızın yan kapağı kapalıysa açıp deneyebilir misiniz?

ABKK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Can
Hocam rtx2060 galax modeli için normal değerler 88 derecelere kadar korkmanıza gerek yok tek çare underwolt yapmak

Krylo_27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
AbdulBaki
Ekran Kartı model nedir?
Kasanın hava sürkülasyonu nasıl (Yani kasanın önü nasıl. Mesh mi yoksa kapalı ya da sadece yanlardan gibi)
Ekran kartı kaç fanlı?
Bulunduğun bölge (şehir) sıcak mı?

asawer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın yan kapağını aç. Ortam sıcaklığından da olabilir.
kışında aynı sorun vardı valoranta bile kış ayında 80 derecelere çıkıyordu yan kapağıda açtım olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanızın yan kapağı kapalıysa açıp deneyebilir misiniz?
denedim de değişen bir şey olmadı maalesef

Hocam rtx2060 galax modeli için normal değerler 88 derecelere kadar korkmanıza gerek yok tek çare underwolt yapmak
normalde bu sıcaklıklarda olması gerek ki benim modelin aynısı bu bu arada ekran kartları için en fazla 85 derece olması gerek oda uzun süre çalışırsa ekran kartının ömründen gider yani 88 kritik bir durum

Ekran Kartı model nedir?
Kasanın hava sürkülasyonu nasıl (Yani kasanın önü nasıl. Mesh mi yoksa kapalı ya da sadece yanlardan gibi)
Ekran kartı kaç fanlı?
Bulunduğun bölge (şehir) sıcak mı?
galax 2060 1 click oc
kasa modelim dark dimond pro mesh
2 fanlı
olduğum şehir sıcak fakat kış aylarında bile bu durum yaşanıyordu odam da ciddi anlamda soğuktu yani kışında valoranta bile 80 dereceleri görüyordu boşta sorun olmuyor ama oyuna girince sorun oluyor
benim kartın sıcaklık değerleri böyle

Son düzenleme:

ABKK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Can
kışında aynı sorun vardı valoranta bile kış ayında 80 derecelere çıkıyordu yan kapağıda açtım olmadı

denedim de değişen bir şey olmadı maalesef

normalde bu sıcaklıklarda olması gerek ki benim modelin aynısı bu bu arada ekran kartları için en fazla 85 derece olması gerek oda uzun süre çalışırsa ekran kartının ömründen gider yani 88 kritik bir durum

galax 2060 1 click oc
kasa modelim dark dimond pro mesh
2 fanlı
olduğum şehir sıcak fakat kış aylarında bile bu durum yaşanıyordu odam da ciddi anlamda soğuktu yani kışında valoranta bile 80 dereceleri görüyordu boşta sorun olmuyor ama oyuna girince sorun oluyor
benim kartın sıcaklık değerleri böyle
Hocam şimdi şöyle senin bilgisayarın diğer testlere göre fazla sıcaklıkta çalışıyorsa fanlarınds bir problem olabilir onun haricinde 85 derece maksimum sıcaklıksa senin sıcaklıklar bi hayli yüksek undervolt yapmanı öneririm veya garantiye yollamanizi

asawer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
turan
Hocam şimdi şöyle senin bilgisayarın diğer testlere göre fazla sıcaklıkta çalışıyorsa fanlarınds bir problem olabilir onun haricinde 85 derece maksimum sıcaklıksa senin sıcaklıklar bi hayli yüksek undervolt yapmanı öneririm veya garantiye yollamanizi
fanların ikisinide kontrol ettim ve ikside çalışıyor hiç bir sorun yok undervoltta işe yaramadı ki garanti işini konuştum sadece göndermesi falan 20 gün sürermiş daha tamiri ve geri göndermesini söylemiyorlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,232
Üyeler
157,213
Son üye
Berkin Kaçar
Top Bottom