Neler Yeni

Ekran Kartı İçin Yükseltme Tavsiyeleriniz

Caudron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur TÜRK
Herkese selamlar, iyi forumlar.

Buradaki arkadaşlarımın benden çok daha güncel olarak konuya hakim olduklarını bildiğimden, mevcut sistemimdeki ekran kartıma upgrade tavsiyelerinizi rica etmek için bu konuyu açtım. Esasında bugün indirime giren Sapphire'ın RX 7900 GRE modelinin konusuna bu yorumu yapmıştım fakat oradaki arkadaşların telkinleri üzerine anladım ki sahip olduğum diğer bileşenler o kart için çok da sağlıklı olmayacak. Bu sebeple ben de elimdeki mevcut bileşenlere yapabileceğim en iyi ekran kartı iyileştirmesini sizlere danışmak istedim.

2 yıl önce aşağıda paylaşacağım sistemi toplamıştım ve o dönemde bir süre idare etsin daha sonra ekran kartı üzerinde değişiklik yaparım diye düşünmüştüm ki yoğun iş temposundan ve iş seyahatlerinden dolayı çok sıkı bir kullanıcı olamadım. O dönem daha mütevazi bir sistem toplamamın sebebi de buydu. Fakat şu sıralar yeni çıkan oyunlara daha yüksek FPS değerleri ile eşlik edebilmek için bir güncelleme niyetine girdim. Mevcut sistemim dikkate alındığında önümüzdeki 3-4 sene 1080P ayarlarda ultra seviyelerde rahatça destekleyecek, yani zaten az vakit bulabildiğim zamanlarda başına oturduğum oyunlarda maksimum performansı verebilecek en iyi ekran kartı modeli tavsiyeleriniz neler olacaktır ?

* Öncelikle monitörüm Viewsonic markasının 27"'lik 1080P çözünürlükte curved bir modeli. Bu sebeple özellikle oyunlar için 1080 P çözünürlükte daha sağlıklı çalışacak bir kart ön planda benim için.

* Bütçe konusunda çok kısıtım olduğu söylenemez. Örneğin ekran kartı için 20 - 25 bin bandına kadar bile olabilir ki anladığım o seviyedeki kartlar daha çok 2K - 4K performansları verecek kartlar oluyor.

* Anakart ve CPU güncellemesine gitmeyi düşünmüyorum. Bu sebeple mevcut işlemcim ile darboğaz olasılığı en düşük model tavsiyeleriniz çok daha sağlıklı olacaktır. Ama örneğin tavsiye vereceğiniz kartı beslemesi için mutlaka power supply güncellemesi gerekir gibi ya da farklı bir bileşenler için güncelleme tavsiyeleriniz gibi noktalar da benim için çok yararlı olacaktır.

Şimdiden yardımlarınız ve değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Şu an ki mevcut sistem ;

İşlemci : AMD Ryzen 5 5600X (3.7 GHz)

Mevcut Ekran Kartı : Asus Radeon RX 6600 XT Dual 8 GB - GDDR6

Anakart : ASUS B450M DRAGON (4400 MHz - DDR4 Soket)

Ram : CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 (x2 : 16 GB)

Power Supply : Corsair VS 550 Watt 80+Bronze

Kasa : Corsair Carbide Spec-Delta

+ İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L Sıvı Soğutucu

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
852
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Dostum yeni kart 7900xt yeni anakart b650 MK yeni ram xpg 30cl 6000mhz 32gb işlemci 7500f
Mesaj otomatik birleştirildi:

26kart 6 işlemci 5k ram anakart 5.5k 32.5k total
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sabah yardımcı olayım yarın işe gidiyorum akşamları pek aktif ve enerjik değilim yeni sistemi toplayalım yarın Dmden mesaj at

Top Bottom