Neler Yeni

Yardım EKRAN KARTI KAYNAKLI OLALABİLİR Mİ ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Can Karakaşlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji adına her şey
dostlar selam . amd sapphire nitro 5600 xt sahibiyim . son 1 aydır Knight Online oynarken bir anda ekran donuyor ve hiç bir komut işlemiyor . ctrl + alt + del , ses açma kapama veya ekran kartı resetleme komutu . tek çare kasadan reset atmak oluyor . bazen discord açık olduğunda da bu olayı yaşadım arkadaşlarımın sesini duymaya devam ediyorum fakat karşıya benim sesim gitmiyor . knight kaynaklı olduğunu düşünüyordum fakat dün akşam LoL oynarkende aynı olay oldu . altta açık başka hiç bir uygulama yokken . akşam yaklaşık 3 saat kadar bilgisayara stres testi yaptım 65 dereceden yukarı çıkmadı . makina cayır cayır çalışıyor . acaba bunu nedeni ne olabilir daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ? donanımsal mı yoksa yazılımsal mıdır ? bu arada ekran kartını 3 defa sildim tekrar yükledim . oynadığım oyunları sildim tekrar yükledim . yazarken aklıma geldi bu hata ilk başta aslında çok garip gelebilir netflix in batı cephesinde yeni bir şey yok filmini açtığımda başıma geldi . filmi açıyorum büyük ekran yapıyorum pc kilitleniyor . art arda 3-4 defa deneyip bu şekilde yapmıştı . format atmayı denemedim bir formatlıcam en kötü bakalım . bu arada işlemcim ryzen 5 3600 , ram 16 gb 3200 , 750 watt pwoer mevcut .

Top Bottom