Neler Yeni

ekran kartı kırmızı ışık yakıyor

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
pc mi toplatmaya gittim dün akşam bazen ekran kartı üstünde kırmızı ışık yakıyordu ama kapatıp açınca düzeliyordu şimdi tüm kablolamalar doğru olmasına rağmen hep kırmızı ışık yakıyor sizce ne yapmalıyım
ekran kartım rtx 3080 12gb
psu sharkon silentstrom coolzero 850w 80+gold

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
Konuyu açar mısınız? Nasıl bir ışık? Fotoğraf atar mısınız?

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu açar mısınız? Nasıl bir ışık? Fotoğraf atar mısınız?
hocam fotyu atamam bilgisayarcıda ama ışın ekran kartı güç beslemesinin üstünde yanıyo anlamını biliyorum güç yetmiyo yada elktrik gelmiyo diye ama tüm kablolar yerli yerinde bazen oluyordu önceden ama şidmi hep o durumda

tunazadeeq

80+ Bronze
Normalde güç yetersiz gelince yanar ama 850w 80+ gold Psu var yanması normal değil

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
Normalde güç yetersiz gelince yanar ama 850w 80+ gold Psu var yanması normal değil
bencede bazen kaendiliğinden yapıyordu şimdi sıvı soğutma takayım dedim yeni şimdi kırmızı ışık yanıyo

tunazadeeq

80+ Bronze
Belki powerda sorun vardır gerekli gücü üretemiyordur

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
Belki powerda sorun vardır gerekli gücü üretemiyordur
çalışmazsa bir garantiye gönderiyim sıkıntı şu pc evde 5 aydır yatıyo ve bence psu yeterli güç üretir çünkü bozulması hiç olası değilnerdeyse güç çekmedi sistem

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
hocam fotyu atamam bilgisayarcıda ama ışın ekran kartı güç beslemesinin üstünde yanıyo anlamını biliyorum güç yetmiyo yada elktrik gelmiyo diye ama tüm kablolar yerli yerinde bazen oluyordu önceden ama şidmi hep o durumda
Güç kablosu tam oturmuş mu ekran kartının girişine önceden bazen yapıyordu diyosun Temassizlik olabilir veya güç kaynağında sorun vardır

eyer25pro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Efehan yer
Güç kablosu tam oturmuş mu ekran kartının girişine önceden bazen yapıyordu diyosun Temassizlik olabilir veya güç kaynağında sorun vardır
inşallah güç kaynağında sorun yoktu öğlene doğru bilgisayarcının yanına gitçem umarım düzelir çünkü tarihten tübitak projemiz için bu bilgisayar bana lazım

Top Bottom