Neler Yeni

Ekran kartı mı Ram mi ?

KrofeSSional

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
Kerem Taşdemir
Şuan mevcut sistemim apu sistem işlemcim ryzen 3 2200g 8gb ram takılı bu ramin 2gb işlemci grafik bellek için kullanıyor suan mevcut 6 gb ram kullanabiliyorum sizce 2000 liraya rx550 4gb ekran kartı mı alayım(alternatifi yok sadece bu kart) yoksa 1350 liraya kullandığım ramin 16 gb versiyonu olanını alıp sistemi 8+16 gb ram e mi çıkartayım hangisini yaparsam daha iyi performans alırım rust oynamak istiyorum suan örnek valorantda oyun içi 80-120 fps arası oynuyorum hangi tercih daha mantıklı olur
hocam işlemcinizin içindeki dahili grafik kartı rust oynamanız için yeterlidir fakat 8GB ram rust kaldırmaz onun en az 16 olması gerekiyor kesinlikle bir +8 eklemenizi önreririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak kaynak
Oyun için yükseltme yapacaksanız , 16 Gb almaktansa 8 Gb yönelmenizi öneririm. Günümüzdeki çoğu oyun için toplam 16 Gb ram yeterli oluyor.
yeterli olacağını anladım peki 16 gb alıp toplam 24 gb yapsam daha yüksek performan almaz mıyım 16 gb a göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dual channel olmaz
anladım dostum çok teşekkür ederim birde şunu sormak istiyorum yeni alacagım 8 gb ramde cl değeri ve mhz değeri mevcut ramim ile aynı olsa fakat farklı bir marka olsa sorun olurmu yoksa aynı marka almam daha mı sağlıklı olur :)

scorpionn38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
ferhat küçük
ram miktarın yükseldikçe performansın yükselmez. oyunun kullanacağı miktara sahipsen sıkıntı yok. üstü sana daha fazla fps sağlamaz boşta durur.

anladım dostum çok teşekkür ederim birde şunu sormak istiyorum yeni alacagım 8 gb ramde cl değeri ve mhz değeri mevcut ramim ile aynı olsa fakat farklı bir marka olsa sorun olurmu yoksa aynı marka almam daha mı sağlıklı olur :)
Bende apu sistem kullanıyorum. Sistemimi kurarken 8 gb tek ram almıştım . Yükseltme yapmam gerekti , fakat aynı üründen stokta bulamıyordum . Bu yüzden farklı marka olmasına rağmen CL ve MHZ değeri aynı olan başka bir markaya yönelmek durumunda kaldım . Şuan da halen kullanıyorum herhangi bir problemle karşılaşmadım . Markayı sorun etme derim :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak kaynak
Bende apu sistem kullanıyorum. Sistemimi kurarken 8 gb tek ram almıştım . Yükseltme yapmam gerekti , fakat aynı üründen stokta bulamıyordum . Bu yüzden farklı marka olmasına rağmen CL ve MHZ değeri aynı olan başka bir markaya yönelmek durumunda kaldım . Şuan da halen kullanıyorum herhangi bir problemle karşılaşmadım . Markayı sorun etme derim :)
eyvallah allah razı olsun

Dolar

80+ Silver
yeterli olacağını anladım peki 16 gb alıp toplam 24 gb yapsam daha yüksek performan almaz mıyım 16 gb a göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşın dediği gibi aynı değerler olursa sorun olmaz.

Top Bottom