Neler Yeni

Ekran kartı OC modunda görüntü vermiyor

Samet54_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Güllü
Selam arkadaşlar yeni bir sistem topladım ve ekran kartı olarak rx 7800 xt helhound modelini aldım uzerinde 2 adet bios secenegi mevcut OC/SILENT olarak lakin display port kablosunu takıp OC moduna aldığımda sinyal yok hatası veriyor kasayi kapatıp silent moda aldığımda ise görüntü normal sekilde geliyor. Ayrıca OC modunda hdmi ile tv den görüntü alabiliyorum. Acaba fiziksel bir sorun mudur yoksa yeni driver güncellemesi ile çözülür mü? Teknik servise vermeli miyim?
Not: monitör MSI G274QPF-QD modeli icinden çıkan display port 2.1

WIN 11 FORMAT ATTIM YINE DUZELME OLMADI ŞİMDI GPU BIOS UPDATE DENIYECEGIM SANIRIM

Son düzenleme:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,470
İsim
Yusuf
Selam arkadaşlar yeni bir sistem topladım ve ekran kartı olarak rx 7800 xt helhound modelini aldım uzerinde 2 adet bios secenegi mevcut OC/SILENT olarak lakin display port kablosunu takıp OC moduna aldığımda sinyal yok hatası veriyor kasayi kapatıp silent moda aldığımda ise görüntü normal sekilde geliyor. Ayrıca OC modunda hdmi ile tv den görüntü alabiliyorum. Acaba fiziksel bir sorun mudur yoksa yeni driver güncellemesi ile çözülür mü? Teknik servise vermeli miyim?
Not: monitör MSI G274QPF-QD modeli icinden çıkan display port 2.1
benim xfx radeon ekran kartında da bios switch hatası vardı. performansa çektiğimde fanlar duruyor hiç dönmüyordu, silenta çektiğimde ise fanlar %100 devir dönüp düşük güçte çalışıyordu. normalde tam tersi olması lazım. sanırım ekran kartının bios problemi var. servis gerektirecek gibime geliyor çünkü bu durum başıma geldiğinde aldığım yere gönderdiğimde serviste bioslarının yazılması gerektiği söylemişti direk iade etmiştim.

Top Bottom