Neler Yeni

Ekran kartı ömrü kısalırmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Arkadaşlar kasam asus tuf gt301 hava akışı iyi bence ama palit rtx 2070 super gp oc incelemelerde kimi insanda kart 70 derecelerde çalışırlen kimisinde 82 leri görüyor ki bende bugün witcher3 ve rdr2 de kullandım witcher 3 de olabilicek en yüksek ayarlarda 74 dereceyi gördüm en fazla rdr2 de ise 81 dereceyi gördüm fan hızı da yüzde 70 lerde çalışıyordu bu şekilde kartın ömrü azalırmı bir sitede kartın maks sıcaklığının 88 olduğunu gördüm bu değerden sonra ciddi hasar alırmış vs yazıyordu bir bilgisi olan varmı

Ekler

• Screenshot_2020-11-26-22-00-05-71.jpg
    Screenshot_2020-11-26-22-00-05-71.jpg
    697 KB · Hit: 81

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
76 derece üzeri fanları %80 82 derece üzerinde %100 kullanacak derecede ayarlamanızı öneririm.
(MSI Afterburner)
Ömrü kısalmaz ama 88 derece tarzı derecelere gelindiğinde reset atabilir.
Fanlar yüksek devirde çalışacağından onların ömrü kısalır.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
88 Derece yüksek bir değer.
71 Dereceler normal.
Yüksek değerlerde çalışırsa evet ömrü kısalır.

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46
Ekran kartları sıcaklık düşmanıdır belli bir derecenden sonra cip arıza açabilir önerim en fazla 85 dereceyi geçmemenizdir

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartları sıcaklık düşmanıdır belli bir derecenden sonra cip arıza açabilir önerim en fazla 85 dereceyi geçmemenizdir
Arkadaşlar sitelerde 88 son dayanma ısısı yazıyor ben 81 gördüm temperli camı acıncada maks 77 gördüm rdr de onun kadar ekran kartını zorlayacak yoktur heralde ya da anca onun kadar yorar
Mesaj otomatik birleştirildi:

76 derece üzeri fanları %80 82 derece üzerinde %100 kullanacak derecede ayarlamanızı öneririm.
(MSI Afterburner)
Ömrü kısalmaz ama 88 derece tarzı derecelere gelindiğinde reset atabilir.
Fanlar yüksek devirde çalışacağından onların ömrü kısalır.
Nadıl ayarlayacağım onu auto da n çıkarmadan

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
Arkadaşlar sitelerde 88 son dayanma ısısı yazıyor ben 81 gördüm temperli camı acıncada maks 77 gördüm rdr de onun kadar ekran kartını zorlayacak yoktur heralde ya da anca onun kadar yorar

Nadıl ayarlayacağım onu auto da n çıkarmadan
1606418127386.png

rainbowgamer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
umut yiyen
Arkadaşlar kasam asus tuf gt301 hava akışı iyi bence ama palit rtx 2070 super gp oc incelemelerde kimi insanda kart 70 derecelerde çalışırlen kimisinde 82 leri görüyor ki bende bugün witcher3 ve rdr2 de kullandım witcher 3 de olabilicek en yüksek ayarlarda 74 dereceyi gördüm en fazla rdr2 de ise 81 dereceyi gördüm fan hızı da yüzde 70 lerde çalışıyordu bu şekilde kartın ömrü azalırmı bir sitede kartın maks sıcaklığının 88 olduğunu gördüm bu değerden sonra ciddi hasar alırmış vs yazıyordu bir bilgisi olan varmı
Hocam rdr2 gibi ağır oyunda 81 görürsünüz.Kasanıza fan eklemeyi tercih edin.Rdr2 oynarken 81 rahatsız edeceği için tavsiye edilen fan profilini yapın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam rdr2 gibi ağır oyunda 81 görürsünüz.Kasanıza fan eklemeyi tercih edin.Rdr2 oynarken 81 rahatsız edeceği için tavsiye edilen fan profilini yapın.
Üste iki fan daha eklemeyi düşünüyorum bütçem fazla değil iş yapıcak ama pahalıda olmayan düzgün bir fan önerebilirmisin kasa için kasanın fanlarının rengiylede uyumlu çalışabilsin mümkün ise

Bu şekilde fanlarının ömrü kısalmaz mı en azından 5 yıl kullanma ihtimalim varmıdır bu şekilde birde ben 60 dereceye kadar çalıştırmam kartı 60 dan sonra veririm

Sendemi benim karttan kullanıyosun birde

rainbowgamer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
umut yiyen
Üste iki fan daha eklemeyi düşünüyorum bütçem fazla değil iş yapıcak ama pahalıda olmayan düzgün bir fan önerebilirmisin kasa için kasanın fanlarının rengiylede uyumlu çalışabilsin mümkün ise

Bu şekilde fanlarının ömrü kısalmaz mı en azından 5 yıl kullanma ihtimalim varmıdır bu şekilde birde ben 60 dereceye kadar çalıştırmam kartı 60 dan sonra veririm
Fanların ömrünü çok takmayın bence ekran kartının 80'e gelmemesi için elinizden geleni yapın benim witcher 3'te 84 olmuştu indirmeyi başardım.Fan hızları büyük önem taşıyor.Ve fan modelleri hakkında çok fikrim yok eğer araştırıp bulursam benle bi konuşma açın konuşalım.Fan için ayrı konu açmanızı tavsiye ederi.

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam

Sendemi benim karttan kullanıyosun birde
Hayır ben Galax 1660Ti ve 2070 kullanıyorum, dediğim ayarlar kendisinin atadığı oynamadığım ayarlar. Benim sıcaklık sorunum yok, kendin değerleri gir.
Yük altında fanı çalıştırmayacaksak ne zaman çalıştıracağız boşta mı?
55 dereceden sonra yavaş yavaş arttırmanızı öneriyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Hayır ben Galax 1660Ti ve 2070 kullanıyorum, dediğim ayarlar kendisinin atadığı oynamadığım ayarlar. Benim sıcaklık sorunum yok, kendin değerleri gir.
Yük altında fanı çalıştırmayacaksak ne zaman çalıştıracağız boşta mı?
55 dereceden sonra yavaş yavaş arttırmanızı öneriyorum.
Yük altında kartlar 60 ı geçer zaten benüm kartımda kendinden ayarlı ayarlarda 60 dereceye kadar çalışmıyor sonrasında başlıyor dönmeye

Fanların ömrünü çok takmayın bence ekran kartının 80'e gelmemesi için elinizden geleni yapın benim witcher 3'te 84 olmuştu indirmeyi başardım.Fan hızları büyük önem taşıyor.Ve fan modelleri hakkında çok fikrim yok eğer araştırıp bulursam benle bi konuşma açın konuşalım.Fan için ayrı konu açmanızı tavsiye ederi.
Fan ömrü neden n önemli değilki bence öenmli sonuçta 5 yıl kullanıcaksak 4 e 3 e düşürebilir

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Benim 5500XT ise 55 65 derece arası takılsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,569
Üyeler
147,374
Son üye
5ziydin1
Top Bottom