Neler Yeni

Yardım Ekran Kartı Overclock'u Ardından PUBG'ye Özel Doku Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oğuz BALABAN
Merhabalar.
Bugün elimdeki kullanmadığım ''Evga GTX 950 SSC''yi OC yapmaya karar verdim. Overclock yapmayı öğrenmek için bu kartı seçtim , normalde GTX980 kullanıyorum.
OC.PNG

Elimdeki kart ile resimde görebildiğiniz değerlere ulaşabildim.
FPS'e etkisini ölçebilmek için Rainbow Six Siege oyunundaki benchmark'ı denedim.
OC yapmadan önce 1024x768 5:3 ayarlarda : 170 Civarı FPS
OC yaptıktan sonra aynı grafik ayarlarında : 200 Civarı FPS
Sorun Rainbow'da değil zaten , meraklısı varsa ne kadar etki ediyor onu görmeleri açısından açıkladım :) Şimdi sorunuma döneyim.
PUBG'ye girdiğimde lobideyken dahi akıcılık konusunda bir fark hissedebiliyorum ama oyunun çalışmasına etki eden doku sorunları meydana geliyor. Ekranda rastgele yerdeki dokular siyaha dönüyor, stabilitede bir sorun var gibi açıkçası.
Böyle bir sorun yaşamama rağmen diğer oyunlarda bir sıkıntı yaşamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu sorundan dolayı OC'nin ayarlarını mı kısayım (ve ne yönde kısmamı önerirsiniz) yoksa sorun sadece PUBG'de deyip , PUBG'ye girerken OC'yi kapayıp diğer oyunlarda ekstra FPS'imin tadını mı çıkarayım? :)))

Not: Tabii ki yer ayar yükselttikten sonra MSI Kombustor'a soktum ayarları. Resimdeki ayarlarda 10dk'yı geçik süre benchmark'da tuttum, programda bir donma veya çökme olmadı , artifact da görülmedi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,037
Üyeler
149,133
Son üye
mandarta
Top Bottom