Neler Yeni

Ekran kartı piyasası 6 ay sonra ne olur?

rookie27

80+ Gold
bende piyasa düzelene kadar 2.el XFX RX 550 almak zorunda kaldım ki bütçe ayırabilirim diyorsanız ve ekran kartına ihtiyacınız varsa giriş seviyesi kartları 2.elden alabilirsiniz. benim hedefim 1660 superdi ne yazıkki bekliyorum bende iyi forumlar hocam.
İyi forumlar hocam bende sıfır RX560 aldım.
Yaklaşık 1700/1750 TL ye geldi.
1 sene kullanacağım sonra GTX1650 ve ya 1650S e geçiş düşünüyorum

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
İyi forumlar hocam bende sıfır RX560 aldım.
Yaklaşık 1700/1750 TL ye geldi.
1 sene kullanacağım sonra GTX1650 ve ya 1650S e geçiş düşünüyorum
Hayırlı olsun hocam bende RX550 idarelik aldım 1660 super düşünüyorum inşallah piyasa düzelir de alabiliriz :) iyi forumlar

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Karanlık bir belirsizlik olarak görüyorum. üretim ve stok sorunları yavaş yavaş düzelmeye başlayabilir fakat en önemli faktör olan döviz kurunu ne yazık ki tahmin edemeyiz bu yüzden yükselebilir de, kanımca o günleri görmeden bilemeyiz
belirsiz. ve biz bilemeyiz. 4-5 ay önce kart fiyatları artık ne zaman yükselmeye başladıysa kart fiyatları ne zaman düşer diye konular görüyordum. herkezde 1-2 aya düşer, nisana düşer v.b v.b gibi şeyler diyorlardı. ama daha da yükseldi. şimdi üst sekmentdeki kartların fiyatları düşmeye başlamış. millet gene düşer diyor. belki yükselirde. çin ve bir kaç tane daha ülkede mining yasağı getirildi ve kartlar piyasada daha çok bulunuyor. bu yüzden düştü kart fiyatları çünkü piyasadaki alım azaldı. (sonuçta çin nüfusu en çok olan ülke ve orada daha fazla kişi mining yapıyor ve kart ekliyor riglerine. ordaki kartların alımı durunca otomatikmen fiyatlar 3-4k etkilendi benim görüşümce.) fiyatlar en fazla 1-2K daha düşer. sonuçta çin ve 1-2 ülkede yasaklandı diye kart fiyatları 2019-2020 deki hallerine dönecek bir şey yok. hala diğer ülkelerde kartlar alınıyor. eğer Sayın Reisi Kral-ı padişah-ı cumhur-u lordumuz Mininge yasak getirirse bak gör 2.el RX580 8GB 570 8GB ile dolacak. benim düşüncem umarım RTE Yasak getirirde biz oyuncular eskisi gibi RTX 2060 ları 2000-3000TL den görebiliriz.

rookie27

80+ Gold
belirsiz. ve biz bilemeyiz. 4-5 ay önce kart fiyatları artık ne zaman yükselmeye başladıysa kart fiyatları ne zaman düşer diye konular görüyordum. herkezde 1-2 aya düşer, nisana düşer v.b v.b gibi şeyler diyorlardı. ama daha da yükseldi. şimdi üst sekmentdeki kartların fiyatları düşmeye başlamış. millet gene düşer diyor. belki yükselirde. çin ve bir kaç tane daha ülkede mining yasağı getirildi ve kartlar piyasada daha çok bulunuyor. bu yüzden düştü kart fiyatları çünkü piyasadaki alım azaldı. (sonuçta çin nüfusu en çok olan ülke ve orada daha fazla kişi mining yapıyor ve kart ekliyor riglerine. ordaki kartların alımı durunca otomatikmen fiyatlar 3-4k etkilendi benim görüşümce.) fiyatlar en fazla 1-2K daha düşer. sonuçta çin ve 1-2 ülkede yasaklandı diye kart fiyatları 2019-2020 deki hallerine dönecek bir şey yok. hala diğer ülkelerde kartlar alınıyor. eğer Sayın Reisi Kral-ı padişah-ı cumhur-u lordumuz Mininge yasak getirirse bak gör 2.el RX580 8GB 570 8GB ile dolacak. benim düşüncem umarım RTE Yasak getirirde biz oyuncular eskisi gibi RTX 2060 ları 2000-3000TL den görebiliriz.
Yazınız için çok teşekkür ederim hocam sağolun.
Ben RX560 ı 6 ay sonra 1500TL gibi bir fiyata satıp 2000TL ye GTX1650 ve yahut RX570 almak istiyorum.
Birde Türkiyede yasaklanacağını hiç sanmıyorum ne yazık ki.

BurakHalil

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Burak Halil
Sadece tahminde bulunuyorum ama bundan 6 ay sonra pek bir düşüş göremeyiz benim tahminim uzun süreçte 1.5-2 yıl içinde fiyatların düşeceği yönünde tavsiyem ise aciliyeti yoksa karta vereceğiniz parayı değerini her zaman koruyan birimlere yatırıp bekletmeniz Türk lirası değerini kaybeder falan ne olur ne olmaz kartsız kalmayın sonra :)

Top Bottom