Neler Yeni

Ekran kartı sistem uyumsuzluğu olabilir mi ???

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
Ekran kartım yük altına girince ekranda garip çizgiler ve noktolar çıkıyor OCCT testi ve Fuhrmark testi yaparken sistem zortluyup kapanıyor kart
IMG_20231222_172411.jpg
1060 6gb

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,019
İsim
Sinan Aba

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,019
İsim
Sinan Aba
hocam zamanı dolmuş derken sorun neyden kaynaklanıyor bi fikriniz var mı ben vram arızası olarak düşünüyorum
Ekran daki çizgiler vram arızası zaten. Ama pc kapanması... tek sorun o değil gibi. Kartı başka bir pc de deneyebilir misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

vram arızasında pc kapanmaz diye biliyorum en azından benim eski pc de öyleydi

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran daki çizgiler vram arızası zaten. Ama pc kapanması... tek sorun o değil gibi. Kartı başka bir pc de deneyebilir misin?

vram arızasında pc kapanmaz diye biliyorum en azından benim eski pc de öyleydiKArtı

vram arızasında pc kapanmaz diye biliyorum en azından benim eski pc de öyleydi
kartı deneme şansım var

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,019
İsim
Sinan Aba
kartı deneme şansım var
Kartı farklı bir pc de deneyin diğer pc de kapanırsa kartta farklı bir sorun daha var. Kapanmazsa kartta sadece vram arızası olabilir.

Denedğin pc de kapanmazsa senin sistemdeki psu da sıkıntılı olabilir.

Bütçe varsa hiç tamir etmeye gerek yok yeni bir kart alın kaç yıllık kart.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kartı farklı bir pc de deneyin diğer pc de kapanırsa kartta farklı bir sorun daha var. Kapanmazsa kartta sadece vram arızası olabilir.

Denedğin pc de kapanmazsa senin sistemdeki psu da sıkıntılı olabilir.

Bütçe varsa hiç tamir etmeye gerek yok yeni bir kart alın kaç yıllık kart.
kartı denedim başka sistemde hiç bir sorun yok furmark ve occt testi yaptım yine kapanmadı değerler normal denediğim pc de ki power da benim sistemdekiyle aynı ama powerın fanı çok fazla tozlanmış sorun ondan kaynaklı olabilir mi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,019
İsim
Sinan Aba
kartı denedim başka sistemde hiç bir sorun yok furmark ve occt testi yaptım yine kapanmadı değerler normal denediğim pc de ki power da benim sistemdekiyle aynı ama powerın fanı çok fazla tozlanmış sorun ondan kaynaklı olabilir mi
Tozdan değildir ama varsa tozunu hava makinesi ile süpür ve tekrar dene, kasayı farklı bir prize takıpta dene eğer düzelmezse psu değiştirmen lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
Tozdan değildir ama varsa tozunu hava makinesi ile süpür ve tekrar dene, kasayı farklı bir prize takıpta dene eğer düzelmezse psu değiştirmen lazım.

tekrar güncelleyecem hocam konuyu deneyip
Öncelikle power supply testi yaptım sonuç aynı powerda sıkıntı yok
Daha sonra RAM değiştirdim sorun devam etti
Monitör olarak TV yi denedim orda da hata devam etti
Daha sonra başka bir işlemci takıp test yaptığımda Kart hata vermedi daha sonra kendi işlemcimi tekrar taktım hata yok olmuş gibiydi ama sonra tekrardan aynı hatayı verdi sisteme şuan başka bir kart taktım ve sorun yok daha önce kartı denediğim arkadaşaımın kartı GTX 970 Asus modeli.
şuan denemediğim şey kalmadı prizlerden kabolara kadar her şeyi denedim düşündüğüm tek şey Anakartın ASUS Ekran kartının MSİ olması buna da olanak vermiyorum ama aklıma başka bir şey de gelmiyor sizce sorun daha ne olabilir
ANAKART Asus B550 prime MK2
Ekran kartı : MSI GTX 1060 6 GB versiyonu ( Hata alınan sistem)
Şuan takılı ve hatasız olan sistem 1060 yerine ASUS Strix GTX 970

Top Bottom